Gdzie jechać na wakacje w Polsce (w lipcu, sierpniu i we wrześniu)?

Wakacje to najgorętszy okres w roku – i nie chodzi tu tylko u pogodę. Gorączkowe poszukiwania fajnych miejsc, gdzie wypoczynek będzie najbardziej udany, odpowiednich dat, żeby trafić na dobrą pogodę albo mniejszą ilość turystów.. Ale jak szukać, żeby spełnić wszystkie swoje oczekiwania? Odpowiedź jest prosta – nie szukaj tylko przeczytaj poniższy poradnik!

Gdzie na wakacje w lipcu?

Synoptycy przewidują, że lipiec upłynie pod znakiem ciepłych dni oraz gwałtownych burz i nawałnic, zwłaszcza na południu Polski. Na Pomorzu temperatura będzie nieco niższa, niestety również w towarzystwie opadów. Kto skorzysta z ciepłych dni? Urlopowicze na południu i przy centralnym pasie Polski. Słoneczną sielankę mogą przerywać popołudniowe burze, które z pewnością ochłodzą lipcowe wieczory.

Popularne kurorty z pewnością będą pękać w szwach, dlatego osoby, które chcą uniknąć tłumów, ale wyjechać akurat w tym miesiącu powinny wybrać mniejsze miejscowości lub wsie. Gdzie odpoczniemy obcując z naturą? Świetnym wyborem będzie np. Poddąbie, Chłapowo, Stronie Śląskie, Pałuki, Radków czy Brenna.

Gdzie na wakacje w sierpniu?

W sierpniu prawdopodobnie czekają nas upały w towarzystwie burz, jednak będzie ich zdecydowanie mniej niż w lipcu. Jest to chyba najlepszy okres, żeby wybrać się nad morze i skorzystać z promieni słońca na plaży.

Ze względu na pogodę, możemy spodziewać się tłumów nie tylko w popularnych miejscowościach, ale również w tych mniejszych. Czy są miejsca, które gwarantują nam prywatność? Na to pytanie ciężko znaleźć odpowiedź, warto jednak spróbować poszukać okolicznych wsi i znaleźć w nich nocleg. Świetnym wyborem mogą okazać się małe miejscowości na Mazurach, np. Ryn, Kruklanki, Kozin czy Stare Juchy.

Gdzie na wakacje we wrześniu?

Wrzesień będzie już chłodniejszym miesiącem, możemy spodziewać się również opadów. Jest to dobra wiadomość dla osób, które nie lubią upałów oraz tłumów na plaży czy w górach – prognozy na sierpień z pewnością skłonią wszystkich urlopowiczów kochających słońce do wyjazdu w dni z gwarancją słońca.

Gdzie warto pojechać we wrześniu? Na pewno możemy z większym spokojem zdecydować się na popularne kierunki, czyli Łeba, Kołobrzeg, Trójmiasto czy Zakopane. Im bliżej października, tym chłodniej, ale i tym swobodniej na ulicach. Dla osób, które wolą odpocząć w górach i obcować z naturą polecamy wypoczynek w miejscowościach takich jak Muszyna, Krynica-Zdrój, Białka Tatrzańska czy Szczyrk.

 

 

 

Opublikowano:

Autor: Patrycja Olczak

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

1 Comment

baśś

A może pomyśleć nad jakimś oryginalnym miejscem. Wg mnie do takiego zalicza się Kudowa Zdrój z Hotelem Verde Montana, jest pięknie!

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *