Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Nałęczów - noclegi

 • Pogoda w Nałęczowie

  Prognoza pogody na dziś (25-04-24)

  Pogoda
  7 °C
  Temperatura odczuwalna
  6 °C
  Temperatura minimalna
  5 °C
  Temperatura maksymalna
  12 °C
  Wiatr
  3 m/s
  Opady
  6 mm
  Ciśnienie
  1009 hPa
  Wilgotność
  82%

  O Nałęczowie

  Malownicza miejscowość uzdrowiskowa ulokowana w trójkącie turystycznym Puławy-Kazimierz Dolny-Nałęczów, która przyciąga swoimi walorami leczniczymi i rozbudowaną bazą uzdrowiskową. Podczas pobytu w Nałęczowie możesz zachwycić się niezwykle estetycznymi terenami uzdrowiska i otaczających go parków. Zadbanie o ducha i ciało umożliwia Park Zdrojowy z zabytkową zabudową i pięknymi ogrodami. W mieście funkcjonują rozlewnie znanych wód mineralnych – Nałęczowianki oraz Cisowianki. Na terenie miasteczka warto zobaczyć również wille, w których przebywali i tworzyli m.in. Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski oraz Bolesław Prus, na cześć którego stanęła ławeczka Prusa, przedstawiająca podobiznę pisarza.
   

  Co warto zobaczyć w Nałęczowie?
  Twój plan wycieczki

  1. Delektuj się pięknem Parku Zdrojowego w Nałęczowie 
   To miejsce zdecydowanie jest sercem miasta. Budowa rozpoczęta w XVIII wieku zaowocowała licznymi terenami zielonymi, poprowadzonymi z niezmąconą precyzją i dbałością. Liczne ogrody, rabaty, staw, aleje drzew zdecydowanie cieszą oko odwiedzających. Na terenie parku znajduje się Pałac Małachowskich, czyli nałęczowskie sanatorium. Nie brakuje również rzeźb, pomników i klombów. Całość posiada zdecydowanie relaksujący i kojący zmysły wydźwięk. Park Zdrojowy, choć leży w centrum uzdrowiska, jest oazą zieleni, ciszy i spokoju. Możesz tu spotkać łabędzie, dzikie kaczki i chętne do zabawy wiewiórki. Na terenie kompleksu zlokalizowane są również piękne Stare Łazienki i Pijalnia wód.
    
  2. Odbądź przygodę w Krainie Lessowych Wąwozów
   Czy wiesz, że w Nałęczowie znajduje się największe w Europie skupisko lessowych wąwozów?! Wypoczywając w tej okolicy, nie zapomnij, by wybrać się na spacer i eksplorować te unikatowe tereny. Za sprawą wyjątkowego mikroklimatu, który objawia się najwyższymi średnimi temperaturami powietrza oraz najdłuższym okresem wegetacji występuje tu wiele rzadkich gatunków roślin, a także niezwykle zróżnicowana fauna. Warto wybrać się na pieszą wycieczkę w te nietuzinkowe tereny i poczuć się niczym poszukiwacz skarbów w korytarzach wąwozów. 
    
  3. Sprawdź, jak swoje powieści tworzył Stefan Żeromski
   Po nutkę sentymentu warto wybrać się do Muzeum Stefana Żeromskiego. Możesz przez chwilę wczuć się w postać pisarza, ponieważ w Muzeum zobaczysz autentyczne wyposażenie jego dawnej pracowni – łóżko, biurko, kufer podróżny. Znajduje się tu również cała masa bibelotów, rodzinnych fotografii, rysunków, ulubionych przedmiotów pisarza i jego syna. Wszystkie elementy tej drewnianej chaty budują niewątpliwy klimat pisarskich lat dwudziestych XX wieku. 

  Gdzie zjeść w Nałęczowie? 

  Świetnymi posiłkami w Nałęczowie możesz delektować się w Willi Filiks, Restauracji Patataj oraz Karczmie Nałęczowskiej. 
   

  Oferty okazjonalne w Nałęczowie

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.