Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Pokaż mapę

Bon turystyczny

Sposób rezerwacji

Typ miejsca:

Rodzaj zakwaterowania:

Cena:

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia:

Oferty okazjonalne:

Przeznaczenie:

Zobacz również

Pogoda w Korbielowie

Prognoza pogody na dziś (18-01-21)

-7 °C
Temperatura odczuwalna
-11 °C
Temperatura minimalna
-15 °C
Temperatura maksymalna
-6 °C
Wiatr
1 m/s
Opady
0 mm
Ciśnienie
1024 hPa
Wilgotność
87%

O Korbielowie

Wieś w województwie śląskim, w Beskidzie Żywieckim, położona nad rzeką Glinną. To niszowa, spokojna miejscowość, przy górze Pilsko (1557 m n.p.m.) nieopodal granicy ze Słowacją. W Korbielowie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Pani Korbielowskiej. Możemy zobaczyć tu osadę wołoską z XV wieku, drewnianą kaplicę z XIX wieku oraz inne zabytkowe, drewniane domy. Znajdziesz tu jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce oraz dużą sieć licznych pieszych szlaków. Jeśli myślisz o wypoczynku w sielskiej okolicy, nie może Cię tu zabraknąć!
 

Co warto zobaczyć w Korbielowie? 
Twój plan wycieczki

 1. Odkrywaj malownicze szlaki turystyczne
  Podczas letnich, czy jesiennych miesięcy warto wybrać się na eksplorowanie okolicy Korbielowa. Możesz skorzystać z jego licznych szlaków turystycznych biegnących szczytami gór m.in. przez rezerwaty przyrody Pilsko, Rysianka i Romanka. Przemierzanie obszarów Rysianki będzie niezwykle odprężające - wzniesienia tej góry są niemalże całkowicie zalesione. Tętniące zielenią zbocza i Hale zdecydowanie zachęcają do spacerów. Rysianka wznosi się ponad trzema dolinami potoków - Żabniczanki, Bystrej i Sopotni. Romanka to natomiast najwyższy szczyt w Grupie Lipowskiego Wierchu w Beskidzie Żywieckim. Za sprawą gęstego zalesienia góry, spotkać tu można dziki, wilki, jelenie, rysie, a nawet niedźwiedzia brunatnego. Warto wybrać się na trekking tymi malowniczymi trasami rezerwatu przyrody, który powstał na obszarze szczytów górujących nad Korbielowem. 
   
 2. Zaznaj dawki narciarskiego szaleństwa
  Korbielów posiada rozpoznawalny i niezwykle atrakcyjny Ośrodek Narciarski Pilsko. Region znany jest z doskonałych warunków narciarskich, które pozwalają na jazdę na nartach od listopada do marca. Jednak poza nartami, adrenaliny w Korbielowie dostarczą również skutery śnieżne, snowtubing i inne zimowe atrakcje. Ośrodek Narciarski Pilsko to zaraz po Kasprowym Wierchu najwyżej położony ośrodek w Polsce. Znajdziesz tu dwa wyciągi krzesełkowe oraz kilkanaście wyciągów orczykowych, wśród nich także wyciąg dla dzieci i początkujących. ON Pilsko oferuje wiele tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, trasy są ratrakowane, a w dolnej częsci dodatkowe naśnieżane i oświetlone. Działają tu szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu, a jeśli masz ochotę sprawdzić swoje umiejętności, możesz wziąć udział w zawodach w Narciarstwie alpejskim, Skicrossie, Carvingu czy Freestylu. 
   
 3. Odwiedź największy wodospad w Beskidach
  W Sopotni, niedaleko Korbielowa zajdziesz Wodospad na potoku Sopotnia. Strome brzegi potoku porasta naturalny grąd. Na potoku Sopotnia Wielka znajdują się liczne progi skalne, na których powstają niewielkie wodospady, z których najwyższy jest Wodospad Sopotnia. Wodospad wyróżniają niezwykle silne wody, które wyrzeźbiły u jego podnóża głęboki kocioł. 

Gdzie zjeść w Korbielowie? 

Restauracje w Korbielowie, w których zjesz świetne dania to na przykład Karczma pod Borami, Restauracja & Pizzeria da Marco, Karczma Szczyrbok.

 

Szukaj wygodnie

Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

Rezerwuj bezpiecznie

Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

Oszczędzaj pieniądze

W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.