Na co wykorzystać bon turystyczny? Podpowiadamy, co zwiedzać na Pomorzu z dzieckiem

Z naszego wtorkowego wpisu wiecie między innymi na co wykorzystać bon turystyczny. Dzisiaj chcemy przypomnieć Wam zasady płatności i nieco ułatwić wybór lokalizacji na wakacje z dziećmi. Przestawiamy najciekawsze atrakcje na Pomorzu, których nie można ominąć!

Bon turystyczny – gdzie można go zrealizować?

Świadczenie w wysokości 500 złotych (oraz 1000 zł dla posiadających orzeczenie o niepełnosprawności) na wakacje otrzyma każda pociecha, która nie ukończyła 18. roku życia. Bonem turystycznym można płacić za usługi hotelarskie (takie jak: pobyt w hotelu, pensjonacie, na kempingu czy też wyjazd na obóz i kolonie). Od 22 stycznia 2021, świadczenie wykorzystamy również przy okazji wycieczek jednodniowych, opłacając także przewidziane przez organizatora atrakcje (wizytę w skansenie, muzeum, galerii sztuki, usługi przewodnika, aktywność sportową czy rejs statkiem). Mamy nadzieję, że poniższy spis będzie pomocny przy wyborze miejsca noclegu w Polsce! Udostępniamy listę ciekawych miejsc na Pomorzu, która z pewnością ułatwi Wam wyznaczenie ostatecznego kierunku podróżowania na tegoroczne wakacje z dzieckiem.

child 438373 480 - Na co wykorzystać bon turystyczny? Podpowiadamy, co zwiedzać na Pomorzu z dzieckiem

Atrakcje na Pomorzu – co warto zobaczyć?

Aquapark Reda

Aquapark w Redzie jest rajem dla dzieci tryskających energią! Znajdziecie tutaj: obszerne baseny, długie zjeżdżalnie, imitację rzeki, jacuzzi. Prawdziwe emocje przeżyjecie jednak, gdy zdecydujecie się na zjeżdżalnię Shark Slide. W specjalnie przygotowanym tunelu staniesz oko w oko z rekinem! Żarłacze Czarnopłetwe można podziwiać również podczas wizyty w Deep Blue, czyli basenie do nurkowania o głębokości ponad dwóch metrów. Jest też wyjście dla chcących obserwować podwodny świat bez konieczności pływania. Do tej strefy akwarium dostęp jest bezpłatny. Wizyta w Redzie to jednak nie tylko atrakcje (pod)wodne. W Aquacentrum do dyspozycji gości są także:

 • Klockolandia,
 • Papugarnia,
 • Gadoland,
 • Cukrownia,
 • Crazy Carts (Akademia Driftingu),
 • Centrum Nauki i Zabawy EduFun,
 • Kino 7D i Planeta VR.

Przyznacie, że jest w czym wybierać. :)

waterpark 4350051 1920 1024x683 - Na co wykorzystać bon turystyczny? Podpowiadamy, co zwiedzać na Pomorzu z dzieckiem

Centrum Hewelianum. Stare Miasto w Gdańsku, jakiego nie znacie

Gdańsk w świadomości wielu turystów funkcjonuje jako miasto zabytkowe. Trudno się nie zgodzić, bo wycieczka po Starym Mieście to wspaniała okazja, by poznać historię architektury. Podczas planowania wakacji w Gdańsku z dziećmi, warto jednak odkryć co mieszczą w sobie niektóre odrestaurowane zabytki w mieście. Przykładem może być Hewelianum, którego projekt wpisano w dawny Fort Góry Gradowej. Od 2008 roku mieści się tam nowoczesne centrum edukacyjne. W pełni interaktywne wystawy pozwalają dzieciom na naukę przez doświadczanie. Wasze pociechy z pewnością nie zapomną o wizycie w tym magicznym miejscu. W kompleksie mieści się też wystawa w całości przystosowana dla dzieci niepełnosprawnych – “Hewelianum bez barier”.

gdansk 2862330 1920 1024x576 - Na co wykorzystać bon turystyczny? Podpowiadamy, co zwiedzać na Pomorzu z dzieckiem

Kolibki Adventure Park

Pozostajemy w rejonie Trójmiasta, bowiem na granicy Gdyni i Sopotu znajduje się kolejna fantastyczna atrakcja dla aktywnych. Tutaj nikt nie będzie się nudził! Kolibki Adventure Park posiada w swojej ofercie:

 • park linowy,
 • przejażdżki konne,
 • jazdę quadem,
 • ścianki wspinaczkowe,
 • rozgrywki paintballowe,
 • … i wiele innych atrakcji.

Dzień spędzony w takim miejscu z pewnością zaangażuje i zintegruje całą rodzinę. Ponadto, w Kolibkach znajduje się punkt widokowy, z którego od kwietnia do października obejrzycie piękną panoramę Trójmiejskiego Parku Narodowego. Pamiętajcie jednak o dobrym zabezpieczeniu przed wiatrem! Taras usytuowany jest bowiem na wysokości 28 metrów. :)

pintball 918086 480 - Na co wykorzystać bon turystyczny? Podpowiadamy, co zwiedzać na Pomorzu z dzieckiem

Bytów czy Malbork? Zamek krzyżacki, który przeniesie Cię w czasie

Nie możemy się zdecydować, dlatego przedstawiamy Wam dwa zamki krzyżackie w województwie pomorskim. Zabytek w Malborku cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających, ale ten w Bytowie jest równie zachwycający. To propozycja warta uwagi, jeśli chcecie wybrać się w mniej tłoczne miejsce.

poland 1104042 480 - Na co wykorzystać bon turystyczny? Podpowiadamy, co zwiedzać na Pomorzu z dzieckiem

Zwiedzanie zamku w Malborku to ponad trzy godziny pasjonującej opowieści o minionych wiekach. Aby dostać się do wybranych pomieszczeń, trzeba czasami przemierzyć dużą ilość schodów, dlatego warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie. Dostępne są dwie trasy: historyczna i zielona, dzięki czemu nawet jeśli nie jest to Wasza pierwsza wizyta, doświadczycie czegoś zupełnie nowego.

W bytowskim zamku swoją siedzibę ma Muzeum Zachodniokaszubskie. Tam podziwiać można stałą ekspozycję dotyczącą kaszubskiej kultury, a także wystawy: archeologiczną czy myśliwską. Dzieciom z pewnością przypadną do gustu sale, w których umieszczono przedmioty wykorzystywane przez dawnych rzemieślników. Historyczną część zamku, otwartą dla zwiedzających, stanowią m. in. kaplica, refektarz i dormitorium.

malbork 5004662 480 - Na co wykorzystać bon turystyczny? Podpowiadamy, co zwiedzać na Pomorzu z dzieckiem

Słowiński Rezerwat Biosfery w Łebie. Ruchome wydmy

Po solidnej lekcji historii można nieco odpocząć na łonie przyrody. Często zdarza się, że to, co tworzy dla nas natura zaskakuje bardziej niż najwyższe budynki świata. Przekonacie się o tym podróżując do Łeby, gdzie na terenie Słowińskiego Parku Narodowego podziwiać można ruchome wydmy. Wiatr przemieszczający piasek powoduje, że przesuwają się one nawet o kilka metrów rocznie! Łącka Góra, czyli najwyższa z wydm na terenie parku, ma ponad 40 metrów.

slowinski national park 862262 480 - Na co wykorzystać bon turystyczny? Podpowiadamy, co zwiedzać na Pomorzu z dzieckiem

Karmienie fok w Fokarium w Helu

Planujecie lato na Półwyspie Helskim? Koniecznie sprawdźcie w jakich godzinach najlepiej pojawić się w najbardziej wysuniętym na północ punkcie Polski, by nie ominęły Was niepowtarzalne atrakcje! Jedną z nich, która na pewno zachwyci dzieci, będzie wizyta w helskim Fokarium. Bezpośredni kontakt z fokami możliwy jest dzięki specjalnie wytyczonym godzinom karmienia. Połączenie tego działania z prowadzoną prelekcją to okazja, by dzieci nie tylko przeżyły coś niepowtarzalnego, ale również dowiedziały się jak mogą pomagać zwierzętom. Wizyta w Helu to same korzyści!

robbe 3080472 480 - Na co wykorzystać bon turystyczny? Podpowiadamy, co zwiedzać na Pomorzu z dzieckiem

Liczba atrakcji, które można zobaczyć wybierając się na Pomorze z dziećmi jest imponująca. Gwarantujemy, że w wymienionych miejscach również rodzice nie będą mieli czasu na nudę. :) Pozostaje tylko znaleźć idealny nocleg w województwie i ruszać po przygodę!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *