Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Bon turystyczny

Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Ekologia
Kuchnia i jadalnia
Dla dzieci
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Łazienka
Na zewnątrz
Rozrywka
Pokój

Przeznaczenie

Chłapowo - noclegi

 • Pogoda w Chłapowie

  Prognoza pogody na dziś (24-05-22)

  Pogoda
  16 °C
  Temperatura odczuwalna
  15 °C
  Temperatura minimalna
  10 °C
  Temperatura maksymalna
  16 °C
  Wiatr
  9 m/s
  Opady
  5 mm
  Ciśnienie
  1008 hPa
  Wilgotność
  66%

  O Chłapowie

  Chłapowo błyszczy pięknem nienaruszonej przyrody. Miasteczko częściowo znajduje się na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jedną z wiodących atrakcji tego przyrodniczego regionu jest wąwóz, do którego wejście znajduje się niemalże w centrum miejscowości. Spacer doliną stwarza okazję do zobaczenia wielu niespotykanych okazów roślin i zwierząt. Jeśli lubisz niebanalne spędzanie czasu, możesz skorzystać z uroków ukształtowania terenu i wybrać się na lot paralotnią nad rozległymi klifowymi wybrzeżami ciągnącymi się aż do Jastrzębiej Góry. W Chłapowie swoich sił w tym sporcie mogą spróbować nie tylko zaawansowani, ale także początkujący paralotniarze.
   

  Co warto zobaczyć w Chłapowie?

  1. Podziwiaj nadmorskie piękno spacerując po Dolinie Chłapowskiej.
   Perełką miejscowości jest niewątpliwie kompleks Doliny Chłapowskiej obrazujący działalność nadmorskich prądów tworzących wąwozy. Oprócz unikatowej rzeźby terenu, zobaczysz tu także nadmorską roślinność. Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody obejmujący niemalże 25 hektarów. Spacer tym malowniczym jarem do plaży wzbogaci każdego turystę o unikalne krajobrazy czy wyjątkowe rośliny takie jak dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Ścieżki dostosowane są do każdego podróżnika. Wzdłuż wąwozu wytyczone są dróżki, cięższe odcinki wyposażone są w mostki, poręcze i schodki, znajdziemy też interesująco wkomponowane ławeczki na których można wypocząć. Dolina Chłapowska to idealne miejsce na malowniczy spacer i przesiąknięcie nadmorskim klimatem. 
    
  2. Leć na paralotni nad Klifem Chłapowskim.
   Chłapowo położone jest na wysokim klifie, tuż za dzielnicą Władysławowa - Cetniewem. Na Chłapowskim Klifie utworzono ścieżkę dydaktyczną oraz punkty widokowe, które pozwalają na delektowanie się fenomenalnymi widokami na morze i plażę. Klif zapewnia nie tylko malownicze ukształtowanie plaży, ale stanowi także dobry start dla paralotniarzy. Barwne paralotnie szybujące w powietrzu nad Chłapowskim Klifem i plażą to w sezonie letnim niemal codzienny widok. Wysoki klif w Chłapowie stwarza bardzo dobre warunki do startu, wiatry idealnie niosą, a plaża jest wygodnym i obszernym lądowiskiem dla paralotniarza. Takie warunki pozwalają na rozpoczęcie przygody z paralotniarstwem także niezaawansowanym osobom.
    
  3. Poznaj kulturę wschodniopomorską. 
   W połowie XIX wieku we wsi Chłapowo natrafiono na groby skrzynkowe kultury wschodniopomorskiej. Cmentarzysko to pochodzi z wczesnego okresu żelaza (650 - 400 lat p.n.e.). Wydobyto z niego m.in. popielnice, naczynia z gliny, szklane paciorki, ozdoby z bursztynu i wyroby z brązu. Innym bogactwem tej tajemniczej ziemi są złoża soli potasowej nadającej się jako nawóz dla rolnictwa. Możesz odwiedzić to niebanalne miejsce i poznać dozę nadmorskiej historii. 

  Gdzie zjeść w Chłapowie? 

  Restauracje polecane w Chłapowie to między innymi Rodzinna Smażalnia & Willa Róża, Restauracja Miedzianka, Szafranówka czy Bar Klif. 

   

  Oferty okazjonalne w Chłapowie

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.