Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Bon turystyczny

Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Ekologia
Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Kuchnia i jadalnia
Dla dzieci
Łazienka

Przeznaczenie

Kołobrzeg - noclegi

 • Noclegi w podobnych lokalizacjach

  Pogoda w Kołobrzegu

  Prognoza pogody na dziś (28-03-23)

  Pogoda
  2 °C
  Temperatura odczuwalna
  -5 °C
  Temperatura minimalna
  -1 °C
  Temperatura maksymalna
  3 °C
  Wiatr
  11 m/s
  Opady
  0 mm
  Ciśnienie
  1020 hPa
  Wilgotność
  45%

  O Kołobrzegu

  Kołobrzeg noclegi w popularnej, nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej

  Spędzenie letniego urlopu nad morzem, to marzenie wielu ludzi, którzy już zimą zaczynają planować wypoczynek w jednej z licznych turystycznych miejscowości położonych na długim na 500 kilometrów polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Szukają przede wszystkim wygodnych, komfortowych noclegów nad morzem, skąd jednocześnie będą mieli wszędzie blisko. Szukając miejsca na urlop blisko morza, warto zdecydować się na przyjazd do Kołobrzegu, w którym na pewno nie będziemy się nudzić, a ilość atrakcji zaspokoi wszystkie nasze wymagania.

  W jakiej części kraju leży turystyczna miejscowość Kołobrzeg?

  Kołobrzeg to miasto położone nad rzeką Parsętą, w województwie zachodniopomorskim, znane i cenione uzdrowisko chętnie odwiedzane przez gości z innych części kraju. Jest jednocześnie jednym z najstarszych miast Pomorza Zachodniego, jego historia sięga czasów wczesnego średniowiecza, a prawa miejskie zyskał już w 1255 roku. Pierwsze uzdrowisko powstało tu w XIX wieku, kiedy w 1830 roku założono tu zakład zdrowotnych kąpieli solankowych.

  Kołobrzeg to największe miasto tej części wybrzeża, w którym bez problemu znajdziemy liczne obiekty noclegowe, a jakie oferty noclegów są aktualnie dostępne, sprawdzimy jeszcze w domu przed przyjazdem. Wyszukamy je jednakowo blisko centrum, w samej dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu oraz zlokalizowane 250 m od morza.

  Z których atrakcji turystycznych trzeba skorzystać w Kołobrzegu?

  Przyjazd latem do miasta Kołobrzeg to doskonały pomysł na wypoczynek dla całych rodzin z dziećmi, na które oprócz pokoi gościnnych w kwaterach prywatnych, komfortowych apartamentów i pokoi w hotelach oraz pensjonatach, czy domków letniskowych, czekają atrakcje, dzięki którym wczasy w Kołobrzegu będą niezapomniane. Z miejsc, jakie koniecznie musimy tu zobaczyć, warto przede wszystkim wymienić:

  Plażę w Kołobrzegu

  Skoro jesteśmy nad morze, to zaraz po zostawieniu swoich bagaży w wynajętym noclegu w Kołobrzegu, pierwsze kroki kierujemy na znajdującą się w tym mieście szeroką na 100 m, piaszczystą plażę, mającą blisko 4 km długości, zasłużenie uważaną za jedną z najpiękniejszych w Polsce, podzieloną na trzy części, Zachodnią, Centralną i Wschodnią. Także tu, w pobliżu plaży i jednocześnie w niewielkiej odległości od morza znajdziemy tanie noclegi w Kołobrzegu, pozwalające w pełni korzystać z uroków plażowania. Na miejscu jest też wypożyczalnia sprzętu plażowego oraz wypożyczalnia rowerów, którymi możemy pojeździć okolicznymi ścieżkami rowerowymi biegnącymi przez różne dzielnice Kołobrzegu, także w sąsiedztwie blisko plaży i parku im. Stefana Żeromskiego.

  Latarnię Morską w Kołobrzegu

  Spośród obiektów, jakie powinniśmy zwiedzić w Kołobrzegu i położonych blisko morza, czołowe miejsce zajmuje Latarnia Morska wznosząca się na wysokość 30 m, której jasne światło wybiega w morze na 30 km. Zbudowano ją po II wojnie światowej, w 1947 roku, na jej szczycie umieszczono galerię widokową, do której prowadzi aż 109 stopni, z której możemy podziwiać nie tylko miasto, ale i całą okolicę. W jej wnętrzu mieści się z kolei niezwykle ciekawe Muzeum Minerałów, także warte zwiedzenia. Niedaleko plaży znajduje się port w Kołobrzegu, skąd na połów codziennie wypływają kutry rybackie.

  Molo w Kołobrzegu

  Może nie aż tak imponujące, jak najdłuższe i najsłynniejsze w Sopocie, lecz również zachęcające do spacerów i podziwiania panoramy Kołobrzegu i piękna otwartego morza. Molo ma 220 m długości, aż 9 szerokości, a wysokość nad powierzchnią wody wynosi aż 4,5 m. Z kołobrzeskiego mola możemy wybrać się w rejs statkami wycieczkowymi po Bałtyku, na jego końcu mieści się bowiem przystań, do której cumują, a czekając na rejs, napijemy się kawy w klimatycznej kawiarence, także znajdującej się na samym końcu mola. Także tutaj uda nam się wyszukać noclegi blisko plaży, kwatery prywatne albo domki letniskowe.

  Zabytki architektury w Kołobrzegu

  W tym nadmorskim mieście uzdrowiskowym znajdzie się też coś dla miłośników zabytków architektury, na których czeka przede wszystkim Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP. Jej majestatyczna bryła stoi w centralnej dzielnicy Kołobrzegu przy ulicy Mariackiej, zbudowano ją w stylu gotyckim na przełomie XIV i XV wieku, a w jej wnętrzu zobaczymy unikalne świeczniki, stalle i inne elementy wyposażenia. Kolejnym zabytkiem wartym naszej uwagi jest neogotycki Ratusz z XIX wieku i stojący przed nim ciekawy pomnik przedstawiający kulę ziemską oraz stojąca niedaleko gotycka kamienica kupiecka Schliffenów, najstarszy budynek w całym Kołobrzegu.

  Muzea w Kołobrzegu

  W leżącym nad morzem Kołobrzegu znajduje się duża liczba interesujących muzeów, które koniecznie musimy zwiedzić. Warto tu wymienić, chociażby istniejące od 1963 roku Muzeum Oręża Polskiego z olbrzymim zbiorem militariów od czasów średniowiecznych do współczesnego uzbrojenia, okręt muzeum ORP „Fala”, Muzeum Bursztynu prezentujące historię tego cennego minerału, jego pochodzenia, zbierania i obróbki oraz Muzeum Figur Woskowych odwzorow