Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Lądek-Zdrój - noclegi

 • Melafir
  Rezerwacje online

  Melafir

  Lądek-Zdrój
  Prywatna łazienka
  Zwierzęta mile widziane

  Pensjonat Melafir znajduje się w centrum miejscowości Lądek-Zdrój i położony pośród drzew, na terenie łąki ze strumieniem.

 • Pokoje Gościnne Na Szlaku
  Rezerwacje online Odpowiada ekspresowo

  Pokoje Gościnne Na Szlaku

  Lądek-Zdrój
  10 Wyjątkowy!
  Bezpłatne anulowanie

  Dom wolnostojący, 50 m od asfaltowej drogi, w lesie, ogrodzony, z dostępnym parkingiem, darmowym wi-fi, w całości przeznaczony na pokoje do wynajęcia.

 • Agroturystyka MaJa. Pokoje gościnne Lądek Zdrój. Ogród, grill, cisza i spokój
  Rezerwacje online

  Agroturystyka MaJa. Pokoje gościnne Lądek Zdrój. Ogród, grill, cisza i spokój

  Lądek-Zdrój
  10 Wyjątkowy!
  Idealny dla par

  Witamy! Piękna okolica! Liczne, nowe singletracki dla rowerzystów, szlaki piesze, rodzinne atrakcje to w najbliższej okolicy. Pokoje noszą naz..

 • Pogoda w Lądku-Zdroju

  Prognoza pogody na dziś (01-03-24)

  Pogoda
  13 °C
  Temperatura odczuwalna
  12 °C
  Temperatura minimalna
  6 °C
  Temperatura maksymalna
  13 °C
  Wiatr
  4 m/s
  Opady
  4 mm
  Ciśnienie
  1009 hPa
  Wilgotność
  60%

  O Lądku-Zdroju

  Jedno z najbardziej znanych i prawdopodobnie najstarsze uzdrowisko w Polsce - Lądek Zdrój oprócz leczniczych wód oraz mikroklimatu, zachwyca architekturą i historią. Według kart historii w 1241 r. Mongołowie powracający z bitwy pod Legnicą zniszczyli urządzenia kąpielowe, a w 1498 r. udokumentowano powstanie pierwszego zakładu przyrodoleczniczego "Jerzy", który działa do dziś. Tradycja lecznicza tego małego miasteczka jest nadal utrzymywana przez prywatne i publiczne sanatoria, uzdrowiska i centra Spa, które swoją ofertę bazują na wodach o cechach leczniczych. Dla turystów dostępne są również liczne źródełka oraz pijalnie wód, które dopełniają zdrojowego charakteru miejscowości.

  Wędrując pomiędzy zdrojami, sanatoriami oraz kamieniczkami, nie sposób nie zwrócić uwagi na architekturę i wnętrza mijanych budynków, niejednokrotnie wzorowanych na najsłynniejszych budowlach świata. Jednym z najlepiej rozpoznawanych wnętrz Lądeckiego Zdroju jest marmurowy basen, wzorowany na łaźniach tureckich z Budapesztu, wchodzący w skład zakładu przyrodoleczniczego "Wojciech" z XVII wieku. W kopule, która króluje nad budynkiem "Wojciecha" znajdują się relikwie św. Sebastiana, Antoniego i Romana oraz Świętego Krzyża, czyniąc tym z tego miejsca jedno z najbardziej wartościowych uzdrowisk na świecie.

  Nie mniej ciekawy jest renesansowy rynek, wokół którego znajdują się barokowe i renesansowe kamieniczki, nad którymi góruje wieża zegarowa neorenesansowego ratusza. Można tu dostrzec figury pochodzące z baroku oraz szesnastowieczny pręgierz, który przypomina o sposobie egzekwowania prawa w średniowieczu. Podczas pobytu w Lądku Zdroju warto wybrać się również na górskie wędrówki po wznoszących się wokół miasta Sudetach.

  Dla potrzebujących duchowej pomocy, w mieście znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, które powstało w XVII wieku. Odwiedzający świątynie powinni zwrócić uwagę na kolebkowe sklepienia oraz na ołtarz główny, na którym znajduje się barokowa figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Do Sanktuarium prowadzi kamienny most św. Jana, który jest przykładem doskonałej techniki budowniczych z XV w. - do czasów dzisiejszych most oparł się wszystkim powodziom. Wszyscy Ci, którzy poszukują wypoczynku w miejscowości o interesującej architekturze, w górskim klimacie, z pewnością odnajdą Lądek Zdrój jako doskonałe miejsce na pobyt.

  Oferty okazjonalne w Lądku-Zdroju

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.