Stanie w korku nawet na kilka kilometrów, by dowiedzieć się, że nie ma już wolnych miejsc do parkowania. Właśnie z tym często musieli mierzyć się podróżujący na Palenicę Białczańską, czyli najpopularniejsze miejsce startu wycieczki nad Morskie Oko. Zarząd TPN postanowił rozwiązać problem, wprowadzając na parkingu rejestrację online. Dzięki temu turyści mają mieć pewność, że w dniu przyjazdu nie będzie kłopotu z wjazdem na postój. Podpowiadamy, jak zarezewować miejsce oraz jakie są alternatywy, jeśli nie zdążycie tego zrobić.

Jak podaje ZUS, już 1 sierpnia do godziny 12:00, czyli pierwszego dnia funkcjonowania bonu turystycznego, Polacy aktywowali ich ponad 51 tysięcy. Jeśli jeszcze nie skorzystaliście z dofinansowania wypoczynku, ale chcielibyście to zrobić w najbliższym czasie, koniecznie przeczytajcie nasz wpis. Przekazujemy w nim same sprawdzone informacje na temat świadczenia. Dowiecie się między innymi: czym jest bon turystyczny w praktyce, do kiedy oraz gdzie można go będzie wykorzystać, a także jaka jest kwota świadczenia i komu ono przysługuje.

Lato w pełni, tymczasem wielu z nas wciąż zastanawia się: jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Przez epidemię koronawirusa, miłośnicy dalekich podróży, swoje – dawno już wykupione – wycieczki musieli odwołać lub przełożyć. Zwolennicy ofert last-minute i spontanicznych wyjazdów nie zdążyli za to jeszcze nic zaplanować, a spora dawka pytań bez odpowiedzi wcale nie pomaga zacząć.
I chociaż egzotyczne kraje wciąż kuszą niepowtarzalnym klimatem, w tym szczególnym czasie warto postawić na bezpieczeństwo. Podpowiadamy, gdzie pojechać, by z łatwością utrzymać dystans społeczny, jednocześnie nie rezygnując z magicznego urlopu w wyjątkowej lokalizacji.

Wakacje w tym roku będą specyficzne – to nie ulega wątpliwości. Pandemia wielu z nas pokrzyżowała plany i musieliśmy odwołać większość wyjazdów, zwłaszcza tych zagranicznych. Część lotów wznowiono, a granice stale są otwierane przez kolejne państwa. Mimo wszystko podróżowanie dalej jest utrudnione, a ludzie boją się ryzykować w trosce o swoje zdrowie. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Jak najbardziej!