Zapoznaj się z zaleceniami dotyczącymi podróży w związku z COVID-19. Dowiedz się więcej.
Na skróty: Sopot, Gdańsk, Zakopane

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Rodzaj
Cena
Rezerwacje bez ryzyka
Rezerwacje on-line
Lokalizacja
Ocena
Więcej filtrów
wyczyść filtry
Pokaż mapę

O Wetlinie

Wetlina to otoczone aurą piosenek turystycznych serce Bieszczad. Położona jest na granicy Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. Obcowanie z przyrodą jest tu na wyciągnięcie ręki. Z Wetliny wychodzi większość bieszczadzkich szlaków turystycznych. Stanowi ona doskonały punkt wypadowy do wycieczek w góry, z jej obszaru najłatwiej dostać się na rozsławione, olśniewające Połoniny. Miejsce posiada magiczną moc przyciągania, o każdej porze roku odsłaniając inne oblicze.

Co warto zobaczyć w Wetlinie?
Twój plan wycieczki

 1. Kolekcjonuj niezapomniane widoki z Bieszczadzkiego Parku Narodowego
  To kultowa atrakcja regionu Wetliny o której nie sposób nie wspomnieć tworząc plan wycieczki. Po wycieczce do Bieszczadzkiego Parku Narodowego zdecydowanie skolekcjonujesz niezapomniane widoki i szczyty, takie jak Tarnica czy Halicz. Do kolekcji pięknych panoram warto dodać Połoninę Caryńską, która góruje nad miejscowością. Wypoczywając w Welinie, musisz wybrać się w te bajeczne miejsca. Odwiedź także Rezerwat Przyrody Wetlina i podziwiaj rzekę o tej samej nazwie. Przepływa ona przez tutejsze tereny w Bieszczadach Zachodnich tworząc prawy, największy dopływ Solinki. W górnym odcinku płynie przez Bieszczadzki Park Narodowy, a dalej przez Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy.Taka lokalizacja rezerwatu zapewnia bajeczne widoki! Koniecznie wybierz się na spacer ścieżkami rezerwatu i delektuj się odprężającymi widokami potoków, strumieni i gór. 
   
 2. Bieszczadzka Kolejka Leśna
  Tereny Bieszczadów możesz eksplorować nie tylko za sprawą ścieżek turystycznych, ale także dzięki kolejce leśnej. Przejażdżką tą najwyżej położoną linią wąskotorową w Polsce niewątpliwie będzie emocjonującym przeżyciem. Wagoniki są małe i klimatyczne, a trasa zawiera się w tętniącym zielenią lesie. Te aspekty zdecydowanie przeniosą Cię myślami niemalże w serce nienaruszonej postępem czasu puszczy. Jeśli szukasz wyjątkowych wrażeń, nie może Cię tu zabraknąć. 
   
 3. Odwiedź Leśny Zwierzyniec
  Chcesz odwiedzić Wetlinę z dziećmi? Leśny Zwierzyniec to punkt obowiązkowy na dziecięcej mapie Wetliny. Dzieci mogą podziwiać tu mieszkańców lasu takich jak  jelenie, muflony, daniele, dziki, lisy, jenoty, szopy i skunksy. To miejsce idealne dla wszystkich pasjonatów zwierząt. Łącznie w Zwierzyńcu znajduje się ponad 30 różnych gatunków zwierząt, co na pewno zachwyci najmłodszych. 

Gdzie zjeść w Wetlinie?

W poszukiwaniu pysznych dań w Wetlinie, możesz wybrać się do Hnatowego Berda, Willi Górskiej Wetlina, Jadłodajni Smak, Chaty Wędrowca czy Karczmy Paweł Nie Całkiem Święty. 

 

Szukaj wygodnie

Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

Rezerwuj bezpiecznie

Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

Oszczędzaj pieniądze

W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.