Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Muszyna - noclegi

 • Pogoda w Muszynie

  Prognoza pogody na dziś (21-06-24)

  Pogoda
  28 °C
  Temperatura odczuwalna
  28 °C
  Temperatura minimalna
  13 °C
  Temperatura maksymalna
  28 °C
  Wiatr
  3 m/s
  Opady
  0 mm
  Ciśnienie
  1017 hPa
  Wilgotność
  51%

  O Muszynie

  Muszyna położona jest w pięknej dolinie Popradu, u zbiegu potoków Muszynka i Szczawnik. Nazwa miejscowości pochodzi prawdopodobnie od mchów porastających kamienie na skutek wilgoci pobliskich potoków. Wizytówką Muszyny są liczne pijalnie wody leczniczej i kompleksy uzdrowiskowe. Nad miastem czuwają ruiny średniowiecznego zamku, nazywane Basztą, gdzie znajduje się punkt widokowy. Turyści złaknieni wrażeń estetycznych powinni odwiedzić Ogrody zmysłów, gdzie można poczuć elektryzującą woń różnych aromatów lilii, szałwii, czy róż.

  Co warto zobaczyć w Muszynie?


  Ruiny zamku w Muszynie na Górze Basztowej przeniosą Cię do czasów średniowiecza. Spacerując po mieście, możesz odwiedzić ruiny i wyobrazić sobie, jak kiedyś wyglądał zamek starostów Państwa Muszyńskiego górujący nad miastem. Pierwszy drewniany gród istniał tu już w XI wieku, dopiero w XIV wieku wzmocniono go kamieniami i podmurowano, do dzisiaj zachowały się fragmenty murów i część graniastej wieży, roztacza się stąd ładny widok na Muszynę i Poprad. Decydując się na wyprawę na ruiny zamku, warto zahaczyć także o położone obok Muzeum Regionalne w Muszynie. Znajduje się ono w zrekonstruowanym dawnym zajeździe, będącym częścią podzamkowego zespołu dworskiego, w którego skład wchodzi również Dwór Starostów i Kordegarda. Po historycznym spacerze po mieście możesz zaczerpnąć szeregu aktywności, tj. jazda na łyżwach na Lodowisku Zapopradzie, czy doświadczyć ekstremalnych wrażeń w Ośrodku wypoczynkowym Activa. Park Linowy, paintball, zajęcia teambulidingowe, quady na torze przeszkód, tor saneczkowy - jeśli myśl o tych aktywnościach wywołuje uśmiech na Twojej twarzy, musisz odwiedzić to miejsce!

  Twój plan wycieczki


  Podróżnicze wskazówki od zespołu Noclegowo : 

  1. Wybierz się na rajd górski
   Do wyboru pozostają także rajdy psich zaprzęgów, nauka jazdy na quadach, łucznictwo tradycyjne i strzelectwo pneumatyczne oraz szkoła przetrwania. Takie rozrywki oferuje Bacówka PTTK nad Wierchomlą. Warto wczuć się w ducha Gór i wziąć udział w którymś z tych ciekawych przedsięwzięć.
  2. Zdobywaj pobliskie szczyty
   W Muszynie znajdziesz wiele malowniczych szlaków turystycznych wiodących do pobliskich miejscowości lub szczytów. Polecamy skorzystać z zielonego szlaku prowadzącego z Muszyny na Jaworzynkę Krynicką. Obejmuje on 8,8 km, a czas przejścia to około 4 godziny. Decydując się na ten szlak, zobaczysz m.in. Ruiny Zamku w Muszynie, rezerwat przyrody Las Lipowy Obrożyska, Zazamcze, Cerkiew w Złockiem i Jaworzynkę Krynicką.
  3. Odwiedź niebanalne miejsce - mofetę w Jastrzębiku
   W pobliskim Jastrzębiku znajduje się największa w Polsce mofeta, czyli wyziew gazu z wnętrza ziemi. Kratery z przeważającym dwutlenkiem węgla w połączeniu z metanem, sprawiają, że giną tam owady, czy ptaki. Zobaczysz tu także gaz wydobywający się w postaci bąbelków z wody. Przebywając w okolicy Muszyny, warto zobaczyć to niecodzienne miejsce. 

  Gdzie dobrze zjeść w Muszynie?


  Miejsca polecane na gastronomicznej mapie Muszyny to m.in Restauracja Rzym, Ratel, czy Zajazd u Hutka. Na słodkie chwile przyjemności warto wybrać się do Kawiarni Cukierni Szarotka oraz Lodziarni Wandy. 

  Oferty okazjonalne w Muszynie

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.