Noclegi w górach

Sercem polskich gór są Tatry, pasmo u stóp którego znajduje się Zakopane. Lewym żebrem gór polskich są Sudety z najwyższym szczytem Śnieżką, prawym zaś Beskidy. Góry to wspaniała rozrywka zarówno latem i zimą. Jan Paweł II stwierdził: “Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha.” Latem piesze wycieczki pozwalają na zachwyt nad niesamowitymi widokami, kiedy fauna i flora nie śpi. Zimą zaś możliwa jest jazda na nartach, która dostarcza potężnych dawek adrenaliny.
Wyświetlone: 1 - 10 z 1783
10 20 30 wyników na stronie

10 najlepszych polskich uzdrowisk na zimę

Polskie uzdrowiska są ciekawą pozycją na turystycznej mapie swojego kraju. Poza dużą liczbą kompleksów sanatoryjnych przeznaczonych dla kuracjuszy, stale poszerzają swoją ofertę dla potencjalnych turystów. Przedstawiamy 10 propozycji górskich miejscowości uzdrowiskowych, w których warto się zregenerować i spędzić wolny czas.

Atrakcje w Polsce, które musisz odwiedzić zimą

Polska kryje w sobie mnóstwo niesamowitych zakątków, niektóre zimą prezentują się szczególnie pięknie. Jakie miejsca warto odwiedzić o tej porze roku? Podpowiadamy.

Niedźwiedź w górach - jak się zachować?

Wędrując po szlakach górskich można spotkać niedźwiedzia. Należy jednak pamiętać, że nie jest to miś z bajek dla dzieci, a największy drapieżnik żyjący w Tatrach. Mimo, iż ataki na ludzi należą do rzadkości i w większości przypadków wynikają z ich winy, trzeba zachować szczególną ostrożność.

Najciekawsze szlaki zimowe w górach dla początkujących

Górskie wycieczki są w Polsce bardzo popularne. Rok w rok, tłumy wędrowców i turystów wychodzą na szlaki by zmierzyć się z własnymi słabościami, podziwiać piękno przyrody i zapierające dech w piersiach widoki. To wszystko dotyczy jednak przede wszystkim sezonu letniego. A co z zimą?

Jak się zachować podczas burzy w górach?

Podczas wizyty w górach warto wiedzieć jak zachować się w sytuacjach kryzysowych. Na przykład gdy trafimy na burzę, która jest zjawiskowym, ale i budzącym niepokój zjawiskiem atmosferycznym. Taka zmiana pogodowa podczas wyprawy po szczytach może być bardzo niebezpieczna. Podpowiadamy, jak zachować się, gdy burza zaskoczy na szlaku.
 • Lokalizacja
  0
  Ceny
  • ręczniki
  • sala konferencyjna
  • sauna
  + pokaż więcej
  Słowo kluczowe
 • Podregiony

 • Popularne w regionie

 • Oferty specjalne

Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
Przygotowujemy nową wersję serwisu. Zobacz jak zmienia się Noclegowo