Stoki dla dzieci – gdzie na narty z dzieckiem?

Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Wielu rodziców już teraz zastanawia się, gdzie pojechać na narty z dzieckiem. Przygotowaliśmy odpowiedź na to trudne pytanie! Poniżej opisujemy dla Was kilka najciekawszych miejsc w Polsce, gdzie z łatwością odnajdziecie stoki dla dzieci.

Stoki dla dzieci – Szklarska Poręba

Jeśli na wyjazd poszukujesz lokalizacji, w której znajdziesz stoki dla dzieci, Szklarska Poręba może Cię zainteresować. Idealnym miejscem na rozpoczęcie przygody z narciarstwem będzie wyciąg Nartolandia z dwiema trasami (łatwą i bardzo łatwą). Dodatkowo działa tu szkoła narciarska Snow4Fun, wypożyczalnia sprzętu, niewielki bar i zimowy plac zabaw. Kolejny punkt na mapie Szklarskiej Poręby, w którym odnajdą się najmłodsi to stacja Wesoła Górka. Znajdziecie tutaj 3 trasy (dwie o długości 150 metrów dla początkujących oraz 60-metrowy Baby Lift dla najmłodszych), szkółkę narciarską, Ski Bar, zimowe przedszkole, wypożyczalnię nart.

j g d vHZte5Wl3Fg unsplash 1 1024x768 - Stoki dla dzieci - gdzie na narty z dzieckiem?

Największy ośrodek narciarski w Szklarskiej Porębie – Ski Arena Szrenica – młodym adeptom sztuki szusowania oferuje nartostradę „Puchatek”. To oświetlona, oznaczona kolorem niebieskim trasa, z którą poradzą sobie nawet początkujący. Zabierając swoją pociechę na narty po raz pierwszy, warto rozważyć naukę jazdy z instruktorem. Szkolenie dla maluchów na Ski Arenie organizują między innymi przedszkola zlokalizowane bezpośrednio przy kompleksie (np. Skipoint, Padaśnieg, Sielanaa).

lex valishvili d0daXphrFlw unsplash 1 1024x576 - Stoki dla dzieci - gdzie na narty z dzieckiem?

Stoki dla dzieci – Szczyrk

Wiele do zaoferowania w temacie stoków dla dzieci ma również Szczyrk. Warta odwiedzenia będzie z pewnością Stacja Narciarska Kaimówka. Składają się na nią 4 nartostrady o zróżnicowanym poziomie trudności (w większości są to trasy dopasowane do dziecięcych umiejętności), na które pociechy wjadą łatwymi w obsłudze wyciągami talerzykowymi czy na magicznym dywanie (taśma). Oprócz tego na terenie ośrodka mieści się przedszkole narciarskie „Dimbo”, bezpłatny parking, punkt gastronomiczny. Inne atrakcyjne dla dzieci miejsce na narty w Szczyrku to wyciąg Krasnal. Tutaj również w stawianiu pierwszych kroków pomogą instruktorzy ze szkoły narciarskiej, a po intensywnym treningu odpoczniecie w Ski-Barze. Świetnym pomysłem będzie odwiedzenie kompleksu Biały Krzyż. Jego zalety to łatwe trasy, możliwość skorzystania z nauki jazdy, a także wyjątkowo długo utrzymujący się tu śnieg.

jon tyson gcRR2LiPnDQ unsplash 1024x683 - Stoki dla dzieci - gdzie na narty z dzieckiem?

Gdzie na narty z dzieckiem?

Miejscowości, w których znajdziemy stoki idealne dla dzieci jest znacznie więcej. Oto krótka lista górskich miasteczek z atrakcyjnymi propozycjami dla młodszych i starszych pociech:

  • Zakopane (Centrum Szkoleń Narciarskich „Nosal”; Ośrodek Narciarski Harenda z przedszkolem i snowparkiem; Polana Szymoszkowa ze szkołą i przedszkolem „Kids Park”),
  • Krynica-Zdrój (Słotwiny Arena z zimowym placem zabaw „Kubuś-Ski”; Jaworzyna Krynicka z przedszkolem „Akademia Misia Polarnego i szkółką),
  • Tylicz k. Krynicy-Zdroju (Master-Ski z przedszkolem i szkółką narciarską oraz Strefą Malucha),
  • Zieleniec (Zieleniec Ski Arena z dużą liczbą szkółek narciarskich i dwoma snowparkami dla nieco bardziej zaawansowanej młodzieży),
  • Białka Tatrzańska (Zebra Ski z trasą dla początkujących i szkółką narciarską; Kaniówka Ski z trzema trasami o niewielkim nachyleniu i szkółką; Bania Ski&Fun ze specjalną strefą zimową dla dzieci, szkółką narciarską i łatwymi trasami),
  • Wisła (Ośrodek Narciarski Klepki z oślą łączką dla małych dzieci oraz przedszkolem i szkółką narciarską; Skolnity Ski&Bike Park z Polaną Pingwina, czyli oślą łączką do zjazdów na nartach i sankach z wyciągiem taśmowym oraz szkółkami zimowymi; Stacja Narciarska Cieńków ze strefą dla dzieci i przedszkolami narciarskimi).
stefan pasch 7o1YIurZsWI unsplash 1024x683 - Stoki dla dzieci - gdzie na narty z dzieckiem?

Stoki saneczkowe dla dzieci

Zimowe aktywności można urozmaicić wyjściem na sanki. Specjalne stoki saneczkowe dla dzieci można napotkać m. in. w Karpaczu (Górka Saneczkowa), Wiśle (Stacja Narciarska Stok), Zieleńcu (Zieleniec SKI Arena), Muszynie (Sankolandia), Zakopanem (Ogródek Misia Stramusia Nosal, Snowlandia). Ciekawą alternatywą dla sanek jest też snowtubing, czyli zjazdy ze stoku na specjalnych, dmuchanych pontonach (oponkach). Tory do snowtubingu znajdziecie na przykład w Tyliczu (Stacja Narciarska Tylicz Ski), Murzasichlu (Murzasichle-Ski), Bukowinie Tatrzańskiej (Rusiń-Ski), Wiśle (Wyciągi Narciarskie Pasieki), Szczyrku (Kaimówka, Krasnal, Biały Krzyż) czy Szklarskiej Porębie (Wesoła Górka).

michal janek 1d1l3gU1PQk unsplash 1024x594 - Stoki dla dzieci - gdzie na narty z dzieckiem?

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: