Ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021

Niektóre ośrodki narciarskie rozpoczęły naśnieżanie już na początku grudnia. Znaczna większość otwiera swoje drzwi w połowie miesiąca, a pierwsze rekordy odwiedzających padają w okresie świąteczno-noworocznym. Niezależnie od tego, czy planujecie wyjazd w ferie, czy chcecie wskoczyć na nartach w nowy rok, przyda Wam się nasz ranking ośrodków narciarskich w Polsce na sezon 2021/22!

Kotelnica Białczańska – Białka Tatrzańska

Nie od dziś wiadomo, że Białka Tatrzańska to ulubiona miejscowość narciarzy. Nasz ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021 rozpoczyna więc słynna Kotelnica Białczańska. To jeden z największych i najpopularniejszych kompleksów tego typu w kraju. Co znajdziemy na miejscu? 14 kilometrów tras zjazdowych – od najłatwiejszych aż po te, które posiadają homologację FIS. Odnajdą się tu także fani narciarstwa biegowego, dla których przygotowano kilkanaście kilometrów tras. Dodatkowo przy Kotelnicy działa Burton Snowpark, szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu i karczma widokowa. Dzięki połączeniu z wyciągami Bania i Kaniówka, wypad na narty można poszerzyć na przykład o kąpiel w basenie termalnym.

kotelnica - Ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021
Źródło: https://bialkatatrzanska.pl/plan-osrodka

Szczyrk Mountain Resort

Drugą obok Białki Tatrzańskiej stolicą narciarstwa w Polsce jest niewątpliwie Szczyrk. Zimą w tę część regionu turystów przyciąga Szczyrk Mountain Resort (dawniej: Ośrodek Narciarski Czyrna-Solisko w Szczyrku). Nic dziwnego, bo oferta ośrodka jest naprawdę imponująca! Trzy stacje dolne, 6 wyciągów (gondolowy, 3 kanapowe, orczykowy i taśmowy), 16 tras o łącznej długości ponad 20 km, szkoła narciarska, a także wypożyczalnia i serwis nart. Dodatkowo wśród atrakcji znajdują się lokale gastronomiczne (Restauracja Kuflonka, Chill Bar Pod Gondolą i Apres Ski Gondola). Resort oferuje szkolenia skiturowe i specjalne karnety FreshTrack (obejmujące poranną jazdę po sztruksie ze śniadaniem).

szczyrkmountainresort 1024x547 - Ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021
Źródło: https://www.szczyrkowski.pl/resort/mapa-trasy-i-koleje

Zieleniec SKI Arena

Kolejne miejsce w rankingu ośrodków narciarskich w Polsce 2021/22 zajmuje Zieleniec SKI Arena, czyli perła Dolnego Śląska. To sieć połączonych, mniejszych ośrodków, na które obowiązuje jeden karnet. Łącznie zjedziecie tu z rekordowej ilości 42 tras o różnym stopniu trudności. Prowadzi na nie 31 wyciągów (kanapowe, orczykowe, talerzykowe, taśmowe). W Zieleńcu zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze znajdą coś dla siebie. Są tu również specjalne miejsca na zjazdy sankami, dwa snowparki, wypożyczalnie nart, szkółki dla dzieci, 13 punktów gastronomicznych (w tym restauracje, karczmy regionalne, bary, pizzeria i bistro) oraz 12 parkingów.

zieleniecski - Ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021
Źródło: https://zieleniec.pl/mapa-zielenca/

Czarna Góra Resort – Sienna

Ośrodek Czarna Góra Resort usytuowany jest na zboczach Śnieżnika w Siennej. Na powierzchni ok. 60 hektarów znajduje się 12 wyciągów (kanapy 6- i 4-osobowe, orczyki, talerzyki) i 15 tras o łącznej długości 14 kilometrów (kilka posiada homologację FIS). To świetna propozycja dla miłośników białego szaleństwa, ale również początkujący znajdą tu coś dla siebie. Ofertę ośrodka narciarskiego Czarna Góra Resort uzupełniają: wypożyczalnia sprzętu VIP Ski, Szkoła Narciarska Czarna Góra, Alpine Coaster Czarna Żmija (tor z wagonikami, przypominający rollercoaster), Snow &FunPark, 200 km tras biegowych i Karczma Czarna Góra.

czarnagora 1024x539 - Ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021
Źródło: https://czarnagora.pl/mapa-zimowa/

Karpacz Ski Arena

Na Stację Narciarską Karpacz Ski Arena składa się 9 wyciągów i 7 nartostrad o różnym poziomie trudności, o łącznej długości ponad 5 kilometrów. Ski Arena w Karpaczu to również szkoły narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, a także cztery punkty gastronomiczne. Co ciekawe, z parkingu na dolną stację kolejki zawiezie nas wyjątkowy, bo najdłuższy w Polsce (225 m) wyciąg taśmowy „Leniuch”. Ta stacja narciarska będzie więc fantastyczną propozycją dla powracających do narciarstwa po dłuższej przerwie w aktywności fizycznej. :)

karpaczski 1024x770 - Ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021
Źródło: https://karpaczskiarena.pl/trasy-i-wyciagi-karpacz-ski-arena/

Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda – Zakopane

Ciekawą propozycją dla miłośników stolicy Tatr będzie Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda w Zakopanem. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest tutaj 6 wyciągów (w tym kolej krzesełkowa, wyciąg taśmowy i 4 orczykowe), trasy o zróżnicowanym poziomie trudności, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, taras widokowy z punktem gastronomicznym, dwie karczmy regionalne, lodowisko i przedszkole narciarskie. Z wizyty zadowoleni będą z pewnością rodzice pociech, które dopiero uczą się szusowania.

harenda - Ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021
Źródło: http://www.harendazakopane.pl/pl/home/oferta/wyciagi-narciarskie

Stacja Narciarska Murzasichle-Ski

W oddalonym o 12 km od Zakopanego Murzasichlu znajduje się Stacja Narciarska Murzasichle-Ski. Składa się na nią 6 wyciągów narciarskich (orczykowe i taśmowy SunKid), lodowisko, wypożyczalnia i serwis sprzętu, szkoła narciarska, dwie karczmy i bar oraz tor saneczkowy. Stację w Murzasichlu wyróżnia 200-metrowy tor do SnowTubingu, czyli zjazdów ze wzniesienia na specjalnych, dmuchanych dętkach. Dodatkowo będzie tu nieco mniej tłoczno, niż w samym Zakopanem. Ośrodek w Murzasichlu będzie bardzo dobrym wyborem dla rodziców z dziećmi oraz tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nartami lub deską.

murzasichleski - Ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021
Źródło: https://murzasichle-ski.pl/

Stacja Narciarska Koziniec Ski w Czarnej Górze

To druga w naszym rankingu ośrodków narciarskich w Polsce stacja położona w okolicach Białki i Bukowiny Tatrzańskiej (w miejscowości Czarna Góra). Koziniec Ski to intrygująca propozycja dla wszystkich narciarzy. Większość z ośmiu dostępnych tras to trasy niebieskie, a więc nadające się także dla średniozaawansowanych. Wśród 6 wyciągów znajdują się zarówno orczykowe, jak i taśmowy oraz kanapowy (4-osobowy). Na terenie stacji znajduje się Karczma Koziniec, wypożyczalnia sprzętu, a także bawialnia „Stumilowy Las”, gdzie animatorzy zajmą się Waszymi pociechami, gdy Wy będziecie szusować po stoku. Najmłodsi mogą też spróbować swoich sił w narciarstwie pod opieką instruktorów ze Szkoły Koziniec.

koziniec 1024x776 - Ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021
Źródło: https://www.koziniec-ski.pl/wyciag-koziniec

Kasina Ski&Bike Park

Ośrodek narciarski Kasina Ski oddalony jest o 31 km na południowy wschód od Myślenic. Na jego terenie znajdują się 4 trasy. Każda z nich ma inny poziom trudności, co czyni ośrodek bardzo uniwersalnym, biorąc pod uwagę umiejętności narciarzy. Na górną stację można dostać się przy pomocy wygodnego wyciągu z 6-osobowymi, osłoniętymi kanapami. Na terenie ośrodka Kasina Ski działają przedszkole i szkółka narciarska, wypożyczalnia i przechowalnia sprzętu oraz karczma. Dodatkowe atuty to możliwość jazdy po zmroku i wykorzystania bonu turystycznego.

kasinaski - Ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021
Źródło: https://kasinaski.pl/mapa-tras/

Jaworzyna Krynicka – Krynica-Zdrój

Nasz TOP10 ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021 zamyka stacja Jaworzyna Krynicka. Składa się na nią 7 tras, na które wjechać można koleją gondolową, krzesełkową, a także przy pomocy wyciągów orczykowych. Do dyspozycji narciarzy są również trasy biegowe i Krynistler Snowpark z 5 skoczniami. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę do ćwiczeń z wyciągiem taśmowym. Działa tu też szkółka narciarska, wypożyczalnia nart i dwa punkty gastronomiczne.

jaworzyna 920x1024 - Ranking ośrodków narciarskich w Polsce 2021
Źródło: https://jaworzynakrynicka.pl/oferta-zimowa/mapa-tras-narciarskich

A Wy, jakie ośrodki narciarskie lubicie najbardziej? Dajcie znać w komentarzach pod rankingiem!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: