Bon turystyczny

Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Ekologia
Kuchnia i jadalnia
Dla dzieci
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Łazienka
Na zewnątrz
Rozrywka
Pokój

Przeznaczenie

Szklarska Poręba - noclegi

 • Noclegi w podobnych lokalizacjach

  Pogoda w Szklarskiej Porębie

  Prognoza pogody na dziś (07-10-22)

  Pogoda
  17 °C
  Temperatura odczuwalna
  16 °C
  Temperatura minimalna
  6 °C
  Temperatura maksymalna
  18 °C
  Wiatr
  3 m/s
  Opady
  0 mm
  Ciśnienie
  1026 hPa
  Wilgotność
  62%

  O Szklarskiej Porębie

   ✔️ Alpejski klimat

  ✔️ Mikroklimatyczna grota solno-jodowa

  ✔️ Wyciągi narciarskie i szkoły górskie

  Szklarska Poręba to największa stacja klimatyczna Dolnego Śląska, znana i ceniona od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Odkryli to sportowcy. Polscy kadrowicze często bywają w mieście na obozach kondycyjnych. Częste wiatry oraz ukształtowanie terenu doprowadzają do bardzo szybkiej wymiany mas powietrza. Specyficzny mikroklimat tworzą torfowiska Gór Izerskich.

  Czy wiesz, że...


  Wodospad Kamieńczyka - jeden z najpiękniejszych zakątków w Karkonoszach - grał w brytyjskiej produkcji „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. Urok i baśniowy klimat wąwozu Kamieńczyka docenił Andrew Adamson -  reżyser brytyjskiej ekranizacji znanej książki C. S. Lewisa. W wąwozie Kamieńczyka, z jego pionowo wznoszącymi się skalnymi ścianami, szumem spadającej z wysoka wody można poczuć się jakbyśmy zeszli do baśniowego królestwa.

  Gdzie znajduje się Szklarska Poręba?


  Szkalrska Poręba usytuowana jest na Dolnym Śląsku. Położona w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów (Kamieńczyka i Szklarki), na wys. 440–886 m n.p.m. Od południa graniczy ze stokami Karkonoszy z dominującą nad miastem Szrenicą (1362 m n.p.m.), od północy ze stokami Gór Izerskich z Wysokim Kamieniem (1058 m n.p.m.) i Czarną Górą (965 m n.p.m.).

  Co zobaczyć w Szklarskiej Porębie?


  Szklarska Poręba obfituje nie tylko w stoki narciarskie i liczne zimowe atrakcje. W tej malowniczej i posiadającej lecznicze aspekty miejscowości zobaczysz także :

  ✔️  Wodospad Szklarki - warto pokontemplować nad piękną, niezmąconą naturą Szklarskiej Poręby, jej kultowy wodospad jest jednym z przykładów wspaniałej przyrody.
  ✔️  Muzeum Ziemi "Juna" - jeśli masz ochotę na eksplorowanie rozmaitych kryształów, minerałów i kamieni szlachetnych odwiedź to niebanalne muzeum.
  ✔️  Szkoła górska "Quasar" - ekstremalne atrakcje zapewni Ci wspinaczka na trasach szkoły górskiej Quasar, gdzie będziesz mógł poprzechadzać się na wiszących mostach i nie tylko.
  ✔️  Mikroklimatyczna Grota Solno - Jodowa - po zwiedzaniu Szklarskiej Poręby możesz na przykład zrelaksować się w mikroklimatycznych grotach, które charakteryzują się stałością bakteriologiczną, odpowiednią wilgotnością i temperaturą, a także ujemną jonizacją powietrza nasyconego związkami jodu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i bromu.

  Gdzie zjeść w Szklarskiej Porębie?


  Karczma Hutnika, Niebo w Gębie, Oberza u Hochola, Alfredo, 654 Bistorante oraz Michałowa Gospoda to miejsca polecane na gastronomicznej mapie Szklarskiej Poręby.

  Gdzie na narty Szklarska Poręba?


  Lokalizacje, które warto odwiedzić myśląc o narciarskim szosowaniu to: Ski Arena Szrenica, Wesoła Górka, Wyciągi narciarskie w Dolinie Szczęścia, Stacja Narciarska Pietkiewiczówka, Ośrodek Sportów Zimowych Babiniec, Wyciąg narciarski Cross, Wyciąg narciarski Biała Polana, Wyciąg narciarski U Romka, Wyciąg Wiciarka

   

  Oferty okazjonalne w Szklarskiej Porębie

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.