Sprawdź, gdzie są najczystsze jeziora w Polsce

Marząc o ciepłym lecie, weekend nad jeziorem brzmi jak bajka. Relaks w pięknych okolicznościach przyrody to kwintesencja udanego wypoczynku. Jeśli chcesz podziwiać zachody słońca na molo, słuchać świerszczy i moczyć stopy w czystej wodzie, to polecamy rozważyć te jeziora w Polsce. Co ciekawe, nie musisz jechać w tym celu na Mazury!

Jezioro Ińskie (Pojezierze Ińskie)

Jest to najczystsze jezioro w gminie Ińsko i najpopularniejsza baza do nurkowania w województwie zachodniopomorskim. Leży na terenie Ińskiego Parku Krajobrazowego. Bogata fauna i flora przyciąga wielu wędkarzy i ornitologów. Kiedyś żyły tu nawet raki! To na ich cześć tuż przy jeziorze postawiono pomnik wielkiego raka. Plażowicze docenią miejską plażę z pomostem i ławeczkami. Jezioro Ińsko objęte jest strefą ciszy. Warto jednak wypożyczyć żaglówkę, bądź wsiąść na rower i zachwycić się sielankowym krajobrazem. O nocleg również nie musisz się martwić. W Ińsku miejsc noclegowych jest pod dostatkiem.

Jezioro Lubie (Pojezierze Drawskie)

Największe jezioro Pojezierza Drawskiego nazywane jest też jednym z piękniejszych w okolicy. Powodem jest oczywiście czysta woda, niezwykle urozmaicona linia brzegowa, a także idealne warunki dla miłośników sportów wodnych. Przystanie z pomostami, zatoczki i wyspy przyciągają żeglarzy, windsurferów i kajakarzy. Liczni adepci wędkarstwa przyjeżdżają tu łowić sandacze. Nocleg znajdziesz po północnej stronie jeziora w miejscowościach Gudowo oraz Lubieszewo. Nie brakuje tam gospodarstw agroturystycznych i ośrodków wypoczynkowych.

mazury jezioro - Sprawdź, gdzie są najczystsze jeziora w Polsce

Jeziora w Polsce są wyjątkowo malownicze

Jezioro Białe (Równina Łęczyńsko-Włodawska)

Piękne jeziora w Polsce znajdziemy nie tylko na północy. Jezioro Białe niedaleko Włodawy, tuż przy wsi Okuninka od lat zachwyca przejrzystą wodą okolicznych mieszkańców, którzy świetnie wykorzystali jego potencjał. Można tam wylegiwać się na plaży, łowić sielawy, popływać rowerkiem wodnym, czy też po prostu zaszyć się w lesie. Niedaleko jeziora znajduje się bowiem Sobiborski Park Krajobrazowy. Okolica posiada bogatą infrastrukturę turystyczną. Jest idealnym rozwiązaniem dla weekendowych wczasowiczów, którzy nie mogą sobie pozwolić na wyprawę na Mazury. Miejsca noclegowe we wsi Okuninka lub Tarasiuki znajdziesz w licznych ośrodkach wypoczynkowych, bądź na polach namiotowych.

Jezioro Wielewskie (Pojezierze Kaszubskie)

Wody tego jeziora zaliczono do I klasy czystości. Znajduje się na skraju Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w niedalekiej odległości od Parku Narodowego Borów Tucholskich. Okolica więc znana jest z pięknych terenów leśnych.  Można tu śmiało ruszyć na wycieczkę rowerową, bo malowniczych ścieżek dookoła jeziora nie brakuje. Przejrzystość wody jest zachwycająca. Sam fakt, że w jeziorze żyją raki wiele mówi o jej jakości. Wybierając tę okolicę na miejsce wypoczynku, trudno będzie o nudę. Znajduje się tam bowiem ośrodek do jazdy konnej, park linowy, czy też miejsce na zorganizowanie paintballa. Pozostaje tylko zarezerwować nocleg w pobliskiej miejscowości Wiele i cieszyć się perspektywą udanego urlopu.

Jeziora w Polsce mają swój urok. Potrzebujesz więcej inspiracji? Zobacz, jakie polecamy jeziora w Wielkopolsce!

Opublikowano:

Autor:

Pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej stawiała w hotelarstwie. Nieustannie poszerza wiedzę w zakresie marketingu internetowego i copywritingu. W wolnych chwilach pakuje plecak i szuka natchnienia na górskich szlakach.


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!