Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Pokaż mapę

Bon turystyczny

Sposób rezerwacji

Typ miejsca:

Rodzaj zakwaterowania:

Cena:

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia:

Oferty okazjonalne:

Przeznaczenie:

Nadal szukasz noclegu?

Dodaj ogłoszenie, a obiekty noclegowe z wolnymi miejscami zgłoszą się do Ciebie!

Dodaj ogłoszenie

Pogoda w Okunince

Prognoza pogody na dziś (16-01-21)

-9 °C
Temperatura odczuwalna
-14 °C
Temperatura minimalna
-14 °C
Temperatura maksymalna
-4 °C
Wiatr
3 m/s
Opady
0 mm
Ciśnienie
1016 hPa
Wilgotność
94%

O Okunince

Okuninka to miejscowość ciekawie ulokowana w województwie lubelskim, na skraju granicy białoruskiej i ukraińskiej. Miejsce otoczone jest Sobiborskim Parkiem Krajobrazowym, a jego znacznym atutem są liczne okalające jeziora. Perełką Okuninki jest Jezioro Białe o niemalże nieskazitelnej wodzie. Świeże powietrze i liczne lasy to kolejne naturalne atuty Okuninki. Taka lokalizacja zdecydowanie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, na przykład korzystając z kajaków, motorówek, czy nurkując. Piękna przyroda w postaci okalających miasteczko lasów, jezior oraz rozwijająca się oferta turystyczna sprawiają, że w tej lubelskiej krainie jezior nie będziesz się nudzić nawet w pochmurny dzień! Okuninka mimo swojego niszowego charakteru, cieszy się znacznym zainteresowaniem, stając się miejscem coraz częściej wybieranym przez osoby młode i rodziny z dziećmi. Poziom zainteresowania tą miejscowością zaczyna dorównywać nadmorskim kurortom, dlatego o pobyt w urokliwej Okunince należy zadbać odpowiednio wcześniej. Nazwa miejsca pochodzi od znacznej liczby okoni w okolicznych jeziorach, które prócz tych ryb kryją także węgorze, sielawy, a także ptactwo - czaple siwe, perkozy, kaczki krzyżówki.

Co warto zobaczyć w Okunince?
Twój plan wycieczki

 1. Relaksuj się w lubelskiej krainie jezior
  Czołowym zbiornikiem regionu jest Jezioro Białe, które posiada I klasę czystości. Nad jego brzegami ulokowana jest znaczna ilość uroczych domków letniskowych, co stwarza malownicze warunki do wypoczynku. Możesz spędzać aktywnie czas w tych niebagatelnych okolicznościach przyrody wybierając się na rejs łodzią żaglową, rowery wodne, czy kajaki. Warto wybrać się na spływ kajakowy Bugiem na obszarze malowniczych mokradeł z zabytkami cerkiewnymi w tle. Pozostałe jeziora Okuninki nad którymi możesz miło spędzać czas to Jezioro Czarne, Jezioro Glinki, Jezioro Święte.
   
 2. Podziwiaj piękno przyrody na szlaku konnym, pieszym lub rowerowym
  W okolicach Okuninki utworzono wiele szlaków turystycznych, ułatwiających oglądanie pięknych terenów Poleskiego Parku Narodowego, czy Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. Znajdziesz tu pierwszy szlak konny na Lubelszczyźnie i jeden z najdłuższych w kraju - liczy 280 km i wiedzie m.in. przez lasy Poleskiego Parku Narodowego. Możesz wybrać się również na rajd szlakiem rowerowym "Stykiem granic". Trasa prowadzi wzdłuż rzeki Bug i umożliwia poznanie gminy Włodawa – pięknej krainy jezior, bagien, torfowisk, lasów łęgowych z ogromnym bogactwem fauny i flory. Oprócz ciekawej przyrody, na szlakach turystycznych odkrywać będziesz także obiekty dziedzictwa kulturowego, m.in. zabytkowe cerkwie, kościoły, zespoły dworskie.
   
 3. Obserwuj żółwie w Rezerwacie przyrody Żółwiowe Błota
  Przebywając w Okunince, w jej okolicy - na terenie Sobiborskiego Parku Krajobrazowego masz okazję podziwiać żółwie błotne. Rezerwat obejmuje bardzo rzadkie na skalę europejską podwójne jezioro Spólne-Kosaniec i Pereszpę. Są to jeziora torfowe, zarastające. W rezerwacie znajduje się jedyne w Polsce stanowisko lęgowe żółwia błotnego, są również kolonie bobrów. Znajdziesz tu wieżę widokową ułatwiająca obserwację przyrody. 

Gdzie zjeść w Okunince?

Smacznych dań i ryb z tutejszych jezior możesz skosztować w Restauracji Krokodyl, Smażalni ryb u Kazika, czy Barze pod Samolotem.

Szukaj wygodnie

Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

Rezerwuj bezpiecznie

Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

Oszczędzaj pieniądze

W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.