Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Okuninka - noclegi

 • Nadal szukasz noclegu?

  Dodaj ogłoszenie, a obiekty noclegowe z wolnymi miejscami zgłoszą się do Ciebie!

  Dodaj ogłoszenie

  Pogoda w Okunince

  Prognoza pogody na dziś (23-06-24)

  Pogoda
  24 °C
  Temperatura odczuwalna
  23 °C
  Temperatura minimalna
  15 °C
  Temperatura maksymalna
  24 °C
  Wiatr
  6 m/s
  Opady
  0 mm
  Ciśnienie
  1012 hPa
  Wilgotność
  43%

  O Okunince

  Okuninka to miejscowość ciekawie ulokowana w województwie lubelskim, na skraju granicy białoruskiej i ukraińskiej. Miejsce otoczone jest Sobiborskim Parkiem Krajobrazowym, a jego znacznym atutem są liczne okalające jeziora. Perełką Okuninki jest Jezioro Białe o niemalże nieskazitelnej wodzie. Świeże powietrze i liczne lasy to kolejne naturalne atuty Okuninki. Taka lokalizacja zdecydowanie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, na przykład korzystając z kajaków, motorówek, czy nurkując. Piękna przyroda w postaci okalających miasteczko lasów, jezior oraz rozwijająca się oferta turystyczna sprawiają, że w tej lubelskiej krainie jezior nie będziesz się nudzić nawet w pochmurny dzień! Okuninka mimo swojego niszowego charakteru, cieszy się znacznym zainteresowaniem, stając się miejscem coraz częściej wybieranym przez osoby młode i rodziny z dziećmi. Poziom zainteresowania tą miejscowością zaczyna dorównywać nadmorskim kurortom, dlatego o pobyt w urokliwej Okunince należy zadbać odpowiednio wcześniej. Nazwa miejsca pochodzi od znacznej liczby okoni w okolicznych jeziorach, które prócz tych ryb kryją także węgorze, sielawy, a także ptactwo - czaple siwe, perkozy, kaczki krzyżówki.

  Co warto zobaczyć w Okunince?
  Twój plan wycieczki

  1. Relaksuj się w lubelskiej krainie jezior
   Czołowym zbiornikiem regionu jest Jezioro Białe, które posiada I klasę czystości. Nad jego brzegami ulokowana jest znaczna ilość uroczych domków letniskowych, co stwarza malownicze warunki do wypoczynku. Możesz spędzać aktywnie czas w tych niebagatelnych okolicznościach przyrody wybierając się na rejs łodzią żaglową, rowery wodne, czy kajaki. Warto wybrać się na spływ kajakowy Bugiem na obszarze malowniczych mokradeł z zabytkami cerkiewnymi w tle. Pozostałe jeziora Okuninki nad którymi możesz miło spędzać czas to Jezioro Czarne, Jezioro Glinki, Jezioro Święte.
    
  2. Podziwiaj piękno przyrody na szlaku konnym, pieszym lub rowerowym
   W okolicach Okuninki utworzono wiele szlaków turystycznych, ułatwiających oglądanie pięknych terenów Poleskiego Parku Narodowego, czy Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. Znajdziesz tu pierwszy szlak konny na Lubelszczyźnie i jeden z najdłuższych w kraju - liczy 280 km i wiedzie m.in. przez lasy Poleskiego Parku Narodowego. Możesz wybrać się również na rajd szlakiem rowerowym "Stykiem granic". Trasa prowadzi wzdłuż rzeki Bug i umożliwia poznanie gminy Włodawa – pięknej krainy jezior, bagien, torfowisk, lasów łęgowych z ogromnym bogactwem fauny i flory. Oprócz ciekawej przyrody, na szlakach turystycznych odkrywać będziesz także obiekty dziedzictwa kulturowego, m.in. zabytkowe cerkwie, kościoły, zespoły dworskie.
    
  3. Obserwuj żółwie w Rezerwacie przyrody Żółwiowe Błota
   Przebywając w Okunince, w jej okolicy - na terenie Sobiborskiego Parku Krajobrazowego masz okazję podziwiać żółwie błotne. Rezerwat obejmuje bardzo rzadkie na skalę europejską podwójne jezioro Spólne-Kosaniec i Pereszpę. Są to jeziora torfowe, zarastające. W rezerwacie znajduje się jedyne w Polsce stanowisko lęgowe żółwia błotnego, są również kolonie bobrów. Znajdziesz tu wieżę widokową ułatwiająca obserwację przyrody. 

  Gdzie zjeść w Okunince?

  Smacznych dań i ryb z tutejszych jezior możesz skosztować w Restauracji Krokodyl, Smażalni ryb u Kazika, czy Barze pod Samolotem.

  Oferty okazjonalne w Okunince

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.