Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

  • Pogoda w Helu

    Prognoza pogody na dziś (16-10-24)

    Pogoda
    10 °C
    Temperatura odczuwalna
    9 °C
    Temperatura minimalna
    5 °C
    Temperatura maksymalna
    13 °C
    Wiatr
    11 m/s
    Opady
    0 mm
    Ciśnienie
    1031 hPa
    Wilgotność
    71%

    O Helu

    Hel noclegi na najdłuższym polskim półwyspie

    Wyjazd nad morze oznacza wcześniejszy wybór miejscowości, w której zamierzamy spędzić urlop. Polskie wybrzeże Bałtyku liczy ponad 500 kilometrów, lecz od dziesięcioleci jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc jest Półwysep Helski, oddzielający Zatokę Gdańską od pełnego morza. Znajdziemy na nim mnóstwo obiektów noclegowych o wysokim standardzie, domki letniskowe położone blisko plaży oraz kwatery prywatne, tanie noclegi na każdą kieszeń, a koszty pobytu jeszcze bardziej obniżymy, wykorzystując bon turystyczny.

    Które atrakcje Helu i okolic koniecznie trzeba zobaczyć?

    Odwiedzając Półwysep Helski w miesiącach letnich, chcemy nie tylko odpocząć, opalając się na piaszczystej plaży czy kąpiąc w wodach Bałtyku lub Zatoki Gdańskiej. Pragniemy miło spędzić wolny czas, a fajne miejsce, jakim niewątpliwie jest Hel, zapewnia turystom liczne atrakcje, z których koniecznie trzeba skorzystać.

    Hel to cieszący się niezmienną popularnością kurort, tłumnie odwiedzany już przed wojną, znany nie tylko z czystych plaż, ale i innych nadmorskich, popularnych miejscowości, w tym Juraty i Chałup. Na całej długości półwyspu uda się znaleźć noclegi w Helu, nazywanym początkiem Polski, i jego okolicach, pokoje gościnne stanowiące bazę do zwiedzania, a przede wszystkim warto tu zobaczyć:

    Plażę w Helu

    A dokładnie aż dwie i możemy wylegiwać się w słońcu na Małej Plaży od strony Zatoki Gdańskiej albo na Dużej Plaży od strony otwartego morza. Blisko plaży znajdują się pola namiotowe, na miejscu wypożyczymy niezbędny sprzęt plażowy, a zjemy, korzystając z bogatej infrastruktury gastronomicznej.

    Port Rybacki i Muzeum Rybołówstwa w Helu

    Wybudowany już w XIX wieku, w którym cumują kutry i łodzie rybackie, a wejście znajduje się od strony Zatoki Puckiej. Cumują tu również statki ratownicze, wycieczkowe i wodoloty, a turyści oprócz zobaczenia codziennej pracy rybaków, mogą kupić świeże ryby lub zjeść je w jednej ze smażalni. Skoro jesteśmy przy temacie ryb, to musimy wybrać się do Muzeum Rybołówstwa, mieszczącego się w centrum Helu, przedstawiającego historię połowu ryb na Bałtyku, Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym.

    Deptak w Helu

    Najdłuższy i reprezentacyjny deptak Helu, mający aż 900 metrów długości, otoczony zielenią, z widokiem na plaże Półwyspu Helskiego. Jest to ulubione miejsce wieczornych spacerów, istnieje także możliwość odpoczynku w jednej z licznych kawiarni, barów czy pubów, czynnych do późnych godzin nocnych.

    W pobliżu deptaka bez trudu znajdziemy noclegi w Helu, także w samym centrum miasta, a lokalizacja pokoi gościnnych sprawia, że będziemy mieli wszędzie blisko. W pokojach czeka w pełni wyposażony aneks kuchenny, a do dyspozycji gości jest bezprzewodowy internet, czajnik bezprzewodowy i kuchenka mikrofalowa. Są też miejsca parkingowe, na dzieci czeka plac zabaw, a pobyt opłaci nam bon turystyczny.

    Latarnię morską w Helu

    Wybudowaną podczas II wojny światowej, w 1942 roku, w miejsce latarni zniszczonej we wrześniu 1939 roku. Jest to ośmiokątna wieża konstrukcji ceglanej o wysokości ponad 40 metrów. Na szczycie, oprócz reflektora i zespołu luster, mieści się galeria widokowa, z której można podziwiać panoramę całego Wybrzeża, latarnia jest bowiem udostępniona dla turystów w okresie od czerwca do końca września.

    Muzeum Obrony Wybrzeża

    Obowiązkowy punkt na mapie każdej wycieczki do miejscowości Hel, miejsce upamiętniające bohaterską obronę Półwyspu w 1939 roku. Muzeum Obrony Wybrzeża przyciąga pasjonatów historii i militariów z całego kraju, znajdziemy w nim liczne eksponaty, w tym działa z pancernika „Schleswig Holstein”, który rozpoczął II wojnę światową, pozostałości fortyfikacji z czasów II wojny światowej, oraz pamiątki związane z historią całego Rejonu Umocnionego Hel i polską Marynarką Wojenną.

    Fokarium w Helu

    Obiekt. którego nie wolno nam pominąć, to Helskie Fokarium na terenie Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie zobaczymy foki szare, odtwarzany gatunek zamieszkujący kiedyś całe Morze Batyckie. Powstało w 1999 roku, a odchowane tam foki są wypuszczane na wolność, zwiększając populację żyjącą w naturze.

    Hel noclegi, jakie znajdziemy w centrum miasta?

    Warunkiem miłego spędzenia urlopu jest wcześniejsze znalezienie i rezerwacja obiektów noclegowych odpowiednich dla całej rodziny, a w samym sercu Helu jest ich mnóstwo i to w przystępnych cenach. Zarezerwujemy między innymi pokoje i apartamenty w hotelach lub pensjonatach, a dostępne są pokoje 2, a nawet 4-osobowe z łazienkami, w których jest tv kablowa, lodówka i czajnik.

    Drugą, chętnie wybieraną opcją są domy gościnne stojące zarówno w samym centrum miasta, jak i w bardziej spokojnej okolicy, albo domki letniskowe blisko plaży. Z okien pokoju mamy piękny widok na Bałtyk lub Zatokę Gdańską, wejścia przystosowano dla osób niepełnosprawnych, na terenie posesji są miejsca parkingowe, a każdy pokój posiada aneks kuchenny.

    Jakie atrakcje czekają na turystów w okolicach Helu?

    Półwysep Helski ma 34 kilometry długości i znajdują się na nim także inne miejscowości wypoczynkowe i je też zdecydowanie trzeba odwiedzić. Oprócz Helu dużą popularnością cieszy się Jurata, gdzie można skorzystać z dwóch plaż, czy pospacerować deptakiem Międzymorze aż do 320-metrowego mola. Kawę wypijemy w kawiarni Kossakówka, w której bywał Wojciech Kossak, a dzieci pobawią się w Parku Linowym Ju-huu.

    Kolejnym miejscem, do którego musimy się udać, jest Jastrzębia Góra ze swoimi pięknymi, wysokimi klifami, Promenadą Światowida, urokliwymi zakątkami Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i pobliską latarnią morską w Rozewiu, najstarszą na całym polskim wybrzeżu Bałtyku.

    Hel noclegi, które są dostępne w innych częściach półwyspu?

    Aby móc bez problemu zwiedzać sam Hel oraz półwysep i inne miejscowości znajdujące się w jego okolicy, musimy znaleźć obiekty noclegowe, najlepiej komfortowe pokoje o wysokim standardzie spełniającym nasze wymagania. O okolicach Helu jest ich mnóstwo, także w pobliżu Jastarni, lokalizacja pokoi ułatwia dojazd i mamy z nich wszędzie blisko. Możemy także skorzystać z w pełni wyposażonego apartamentu w luksusowym hotelu, gdzie przy złej pogodzie pobyt uprzyjemni bezprzewodowy internet i tv kablowa.

    Na lubiących wypoczywać w spokoju czekają z kolei domki letniskowe, gdzie jest w pełni wyposażona kuchnia, w tym kuchenka mikrofalowa i czajnik bezprzewodowy. Ceny noclegów nie są wygórowane, honorowany jest bon turystyczny, a niejeden taki dom znajduje się blisko plaży. Panuje tu miła, rodzinna atmosfera, wypożyczymy sprzęt plażowy, a tego typu obiekty noclegowe warto zarezerwować z wyprzedzeniem, aby znaleźć wolne terminy przed zbliżającym się letnim sezonem urlopowym.

    Oferty okazjonalne w Helu

    Szukaj wygodnie

    Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

    Rezerwuj bezpiecznie

    Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

    Oszczędzaj pieniądze

    W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.