Bon turystyczny w górach. Gdzie jechać na Podkarpacie z dziećmi?

Niedawno podpowiadaliśmy Wam, jakich atrakcji na Pomorzu trzeba koniecznie spróbować podczas rodzinnych wakacji. Dziś przygotowaliśmy spis miejsc, które warto odwiedzić jadąc na Podkarpacie z dziećmi. Dzięki niemu szybko podejmiecie decyzję, gdzie wykorzystacie bon turystyczny w górach!

Bon turystyczny na wakacje w Polsce

Aktywowałeś już swój bon turystyczny, ale wciąż zastanawiasz się na co go przeznaczyć? Zwykło się mówić, że świadczenie można wykorzystać tylko w Polsce, ale gdy spoglądamy na mapę, trudno zdecydować się na jedno miejsce. Ogromna ilość zabytków, jak i darów natury w naszym kraju może wprawić w zachwyt, ale również… w zakłopotanie. Jak wybrać, by ostatecznie dzieci się nie nudziły, ale aby rodzice też skorzystali z wycieczki? Przychodzimy z pomocą! Bon turystyczny możecie wykorzystać wyłącznie na opłacenie usług takich jak: nocleg, obóz, kolonie czy jednodniowa wycieczka. W wyborze kierunku na pewno pomocny będzie poniższy spis atrakcji.

bieszczady 1002431  480 - Bon turystyczny w górach. Gdzie jechać na Podkarpacie z dziećmi?

Ruiny zamku Sobień. Park Krajobrazowy Gór Słonnych

Proponowaliśmy Wam niedawno zwiedzanie zamków na Pomorzu. A co powiecie na ruiny fortecy w Sobieniu? Kiedyś posiadłość rodu Kmitów broniła doliny Sanu, dziś jest zabytkiem chętnie odwiedzanym przez podróżujących na Podkarpacie. Nic dziwnego, bo zamek znajduje się niedaleko Parku Krajobrazowego Gór Słonnych – wspaniałego rezerwatu przyrody. Możecie mieć więc pewność, że wybierając się na urlop w okolice Sanoka odetchniecie czystym, leśnym powietrzem i poznacie ciekawe zabytki. Dwa w jednym!

honing mountain 2723289  480 - Bon turystyczny w górach. Gdzie jechać na Podkarpacie z dziećmi?

Leśny Zwierzyniec w Lisznej

W tym wyjątkowym, małym ZOO spotkacie całkiem dużą liczbę różnych gatunków zwierząt. Wśród nich ssaki: jelenie, szopy, dziki, lisy, króliki, wiewiórki, a także ptaki: bażanty, sowa śnieżna, przepiórki czy pawie. W dużym stawie lubią przebywać natomiast barwne czubokaczki i krzyżówki. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych jest możliwość nakarmienia niektórych „podopiecznych” Leśnego Zwierzyńca w Lisznej specjalnie przygotowaną karmą. Na terenie ZOO znajdziecie ciekawą niespodziankę architektoniczną – miniaturę łemkowskiej wioski. Miłośnicy natury mogą przy okazji skusić się na spacer nad pobliską rzeką – Roztoczką.

animal 1866537 1280 1024x767 - Bon turystyczny w górach. Gdzie jechać na Podkarpacie z dziećmi?

Zapora wodna w Solinie

Tę wielką tamę, która poskramia wody Zalewu Solińskiego, budowano aż 8 lat. W tym celu zatrudniono ponad 2000 robotników, którzy łącznie zużyli 2 miliony ton betonu! Tak powstała Zapora w Solinie, największy obiekt tego typu w Polsce. Jeśli wybieracie się na Podkarpacie, koniecznie zaplanujcie jej zwiedzanie. Koniecznie, bo niektóre spośród kanałów serwisowych tamy udostępnione są dla turystów. Można więc poznać konstrukcję tej ciekawej budowli od wewnątrz, co z pewnością nie tylko zachwyci, ale też wiele nauczy Wasze pociechy. Zrozumienie działania zapory to praktyczna (i przyjemna) lekcja fizyki. :)

solina 2986906  480 - Bon turystyczny w górach. Gdzie jechać na Podkarpacie z dziećmi?

Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”

Tworzenie parków gwiezdnego nieba zainicjowano w 1999 roku. Czemu mają one jednak służyć? Wiemy, czym jest zanieczyszczenie powietrza, jednak zainteresowanie zanieczyszczeniem świetlnym wciąż jest znikome. Tymczasem, wiele gatunków zwierząt, funkcjonujących w trybie nocnym, wystawionych jest obecnie na ogromną próbę. Nadmiar sztucznego światła może doprowadzić nawet do ich wyginięcia. Rezerwaty naturalnej ciemności z jednej strony chronią więc naturalne zasoby przyrody, z drugiej – wspierają edukację ekologiczną najmłodszych. I nie tylko! :) Wizyta w Parku Gwiezdnego Nieba w Lutowiskach będzie inspirująca dla każdego, komu na sercu leży dobro środowiska. Pokazy odbywają się w nocy, więc nie zapomnijcie o zabraniu ciepłej odzieży!

milky way 984050  480 - Bon turystyczny w górach. Gdzie jechać na Podkarpacie z dziećmi?

Jak znaleźć noclegi na Podkarpaciu z bonem turystycznym?

Jeśli któreś z wymienionych miejsc szczególnie przykuło Waszą uwagę, rozpoczniecie zapewne poszukiwanie odpowiedniego noclegu. O pełnej liście podmiotów, które realizują bon turystyczny, pisaliśmy w specjalnym artykule na temat świadczenia. Zawsze chcemy jednak ułatwiać Wam podróżowanie, dlatego wprowadziliśmy filtr Bon turystyczny na naszej stronie. Dzięki niemu z łatwością znajdziecie najlepszy nocleg na Podkarpaciu i w każdym innym zakątku Polski. Do zobaczenia na bieszczadzkich szlakach! :)

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: