Prognoza pogody na dziś (20-01-21)
Morze atrakcji? Gdzie, jeśli nie w Gdańsku? Wspaniałe zabytki architektoniczne tworzą zabudowę Głównego i Starego Miasta. W piwniczkach, na parterach i przedprożach zabytkowych kamieniczek bursztynnicy mają swoje sklepiki i galeryjki. Pamiątki ponadtysiącletniej tradycji zachowały się w muzeach, kościołach i galeriach. Ducha miasta poczuć można spacerując Traktem Królewskim.
Obowiązkowo należy zatrzymać się na chwilę przy fontannie Neptuna. Magiczną atmosferę miasta najwyraźniej poczujemy na ulicy Mariackiej, gdzie swymi wieżami strzela w niebo imponująca Bazylika Mariacka. Prawdziwą perłą Gdańska jest Stary Rynek. Brama Wyżynna jest początkowym punktem Drogi Królewskiej – przy której znajdują się najważniejsze obiekty miasta – Złota Brama, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa i Fontanna Neptuna- pierwszy świecki pomnik gdański, któremu powracający marynarze składali podziękowania za pomyślność – i Złota Brama. Koniecznie trzeba wejść na wieżę Kościoła Mariackiego by podziwiać przepiękną panoramę. Obowiązkowy jest także spacer Długim Pobrzeżem i Motławą z zabytkowym Żurawiem, pozwalającym podziwiać przeszło 1000-letni port. W Muzeum Narodowym można podziwiać Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Niedaleko leży także przylądek Westerplatte - miejsce obrony żołnierzy polskich, które zaatakował niemiecki pancernik Schleswig – Holstein wieszczący rozpoczęcie II wojny światowej. Pierwszy utrwalony zapis o Gdańsku pochodzi z 999 r. Początkowo pełnił on rolę grodu obronnego i małego portu handlowego, dzięki czemu rozwijało się szybko.
Dziś Gdańsk to blisko półmilionowe miasto, nazywane morską stolicą Polski, położone jest nad Zatoką Gdańską u południowych brzegów Morza Bałtyckiego. Miasto zyskuje też na malowniczym otoczeniu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz wzgórz i jezior Szwajcarii Kaszubskiej. 23 kilometry czystych plaż oraz trzy zorganizowane kąpieliska mówią same za siebie. Niezwykle gościnny Gdańsk ma do zaoferowania mnóstwo szlaków żeglarskich, wygodnych hoteli, eleganckich restauracji i nastrojowych kafejek. Są także teatry, filharmonia, scena operowa, letnia scena muzyczna, trzy multikina a także kilka mniejszych sal kinowych, kluby młodzieżowe, puby i dyskoteki.
W miesiącach letnich bogatą ofertę kulturalną dopełniają uliczne spektakle teatralne. Jest tu bardzo dużo galerii sztuki, gdzie możemy podziwiać sztukę współczesną, młodą awangardę, sztukę europejską dawną i współczesną a także wystawy fotograficzne autorstwa młodych fotografików. To piękne miasto jest wprost idealną gratką dla koneserów, gdyż obfituje we wspaniałe zabytki. Nie sposób opisać i wymienić wszystkich, z pewnością jednak nikt nie wyjedzie z Gdańska jeśli nie zobaczy Ratusza Głównego Miasta, Dworu Artusa, Fontanny Neptuna, Złotej Kamienicy, panienki z okienka, Złotej Bramy, Bramy Zielonej, Domu Uphagena, Bazyliki Mariackiej, Kaplicy Królewskiej, Ratusza Starego Miasta.
Wśród wielu imprez kulturalnych i plenerowych tradycyjnego sierpniowego jarmarku organizowanego zgodnie ze średniowieczną tradycją jest też dzień, którego głównym bohaterem jest gdański skarb – bursztyn. Jarmark św. Dominika zwany popularnie jarmarkiem dominikańskim, to największa, najstarsza i najsłynniejsza impreza kulturalno - handlowa w Polsce, która co roku przyciąga do Gdańska wielu turystów. Każdego roku przez Główne i Stare Miasto w Gdańsku, będące głównymi arenami jarmarku, przewija się ok. 5 milionów zwiedzających.
Gdzie tani nocleg w Gdańsku?
Gdańsk ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową, więc nawet w sezonie nietrudno znaleźć nocleg w rozsądnej cenie. O tanie noclegi w Gdańsku można pytać w kwaterach prywatnych i w hostelach. W Gdańsku nad samym morzem można przenocować w domkach letniskowych. Natomiast podróżujący z namiotem odnajdą się na jednym z kempingów.
Noclegi w Gdańsku blisko morza
Aby znaleźć nocleg blisko morza w Gdańsku, wystarczy sprawdzić noclegi w dzielnicy Brzeźno lub Przymorze. Najpopularniejsza plaża w Gdańsku znajduje się w Jelitkowie i jest tam dużo kwater prywatnych. Aby odpocząć z dala od miejskiego gwaru, polecamy zarezerwować nocleg na Stogach. Ta zielona dzielnica Gdańska jest świetnie skomunikowana z centrum.
Noclegi w Gdańsku blisko Ergo Areny
Jadąc do Gdańska na koncert, polecamy zarezerwować nocleg przy ulicy Pomorskiej. Niedaleko Ergo Areny znajduje się także osiedle Żabianka i Osiedle Wejhera. Dobry dojazd do Ergo Areny (ok. 15 minut) jest z Brzeźna. Ponieważ stadion leży na granicy z Sopotem, można pomyśleć o rezerwacji noclegu w Sopocie.
Noclegi w Gdańsku blisko starówki
Noclegi blisko starówki to świetna baza wypadowa do zwiedzania tego niezwykłego miasta. Najlepiej sprawdzić noclegi w samym Śródmieściu lub na Wyspie Spichrzów. Jeśli ktoś chce poczuć prawdziwy klimat Gdańska, powinien rozważyć rezerwację noclegu tuż przy ulicy Piwnej lub Długiej. Są to najpiękniejsze ulice w mieście!
Gdzie nocleg w Gdańsku z dzieckiem?
Idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi będzie osiedle Stogi. Jest to urokliwa dzielnica nieco oddalona od centrum, ale za to tuż nad samym morzem. Warto sprawdzić też oferty noclegowe z placem zabaw. Niektóre obiekty oferują też nocleg z wyżywieniem.
Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.
Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.
W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.