Długi weekend 2021. Gdzie wyjechać z dziećmi w listopadzie?

Aż dwa przedłużone weekendy czekają nas w listopadzie. Koniecznie wykorzystajcie tę okazję na jesienny wypad za miasto! Święto 1 listopada wypada w tym roku w poniedziałek, więc bez dodatkowego urlopu można wypocząć przez 3 dni już od 30 października. Kolejne, aż 4 wolne dni w listopadzie przypadają od czwartku 11 listopada, aż do niedzieli 14 listopada – pod warunkiem, że w piątek 12 zaplanujemy urlop. Nie przegapcie takiej szansy i wybierzcie spokojne, sielskie miejsca i rodzinne city breaki. Gdzie wyjechać na długi weekend w listopadzie? Sprawdźcie najlepsze jesienne propozycje!

Gdzie z dziećmi – zamek jak z Disneya

Jak spędzić długi weekend niezależnie od pogody? Strzałem w dziesiątkę będzie zwiedzanie najpiękniejszego zamku w Polsce. Zatrzymajcie się w Wałbrzychu, który jest świetnym punktem wypadowym na pozostałe atrakcje. Gdy dopisze pogoda, możecie ruszyć razem śmiało na szlaki, choćby podziwiać Rudawy Janowickie. W przeciwnym razie możecie zaszyć się pod ziemią, myszkując w prawdziwych kopalniach uranu! Sam Zamek Książ jest perłą Dolnego Śląska. Zarówno młodszym jak i starszym turystom oferuje niesamowite wrażenia. Pałac ma ponad 400 pomieszczeń urządzonych w przeróżnych stylach architektonicznych. Młodszych gości z pewnością zainteresują tajemnice, jakie skrywa Sala Maksymiliana, historia księżnej Daisy czy tunele i poszukiwania złotego pociągu. Do wyboru są 3 warianty trasy turystycznej w Zamku Książ lub zwiedzanie nocne – po komnatach, podziemiach będących elementem Kompleksu Riese, a także wspaniałych ogrodach z tarasami. Koniecznie trzeba obejść zamek dookoła, aby podziwiać jego różnorodność.

ksiaz 484525 1920 1024x680 - Długi weekend 2021. Gdzie wyjechać z dziećmi w listopadzie?
monuments 2 1218344 1024x683 - Długi weekend 2021. Gdzie wyjechać z dziećmi w listopadzie?

Długi weekend 2021 w listopadzie. Co robić z dzieckiem?

Jeśli chcecie zająć czymś swoje pociechy, to koniecznie wpadnijcie na długi weekend do Torunia! Miasto, choć nie największe, ma tyle atrakcji, że ciężko będzie je upchnąć w zaledwie jeden weekend! Odwiedźcie Planetarium, Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Na osłodę Muzeum Piernika, Piernikarnie, a nawet całe Piernikowe Miasteczko… Do tego przepiękne, czerwone Stare Miasto. Możecie odpocząć w jednej ze świetnych restauracji lub kawiarni na mieście, podczas gdy starsze dzieciaki mogą wziąć udział w grze miejskiej.. za pomocą smartfona! A może tak przy okazji wizyty w mieście Krzyżaków odwiedzić jeszcze Malbork… ?

iStock 1140806746 1024x682 - Długi weekend 2021. Gdzie wyjechać z dziećmi w listopadzie?
nicholas 4860757 1920 1 1024x640 - Długi weekend 2021. Gdzie wyjechać z dziećmi w listopadzie?

Długi weekend w górach z dziećmi – łatwe szlaki

Oderwijcie się na chwilę od pracy i wyskoczcie na rodzinny spacer. Gdzie w górach najlepiej podziwiać kolory jesieni? Oczywiście w Beskidach. Liczne, krótkie szlaki i niewielkie przewyższenia sprawiają, że wędrówka nie będzie męczarnią nawet dla maluszków. A co jeśli powiemy wam, że w Małopolsce znajdziecie miejsca zaplanowane i stworzone dla dzieci? Zerknijcie na najciekawsze atrakcje w Mieście dzieci – Rabce zdroju lub wybierzcie się na wycieczkę w Ojcowie po najmniejszym parku narodowym!

pexels jonas mohamadi 2495567 1024x683 - Długi weekend 2021. Gdzie wyjechać z dziećmi w listopadzie?
6263832943 0b666a3194 c 1 - Długi weekend 2021. Gdzie wyjechać z dziećmi w listopadzie?

Opublikowano:

Autor:

Studentka dziennikarstwa UJ oraz turystyki przygodowej AWF w Krakowie. W Noclegowo łącze swoje pasje - radość z pisania i odkrywania wyjątkowych miejsc na mapie Polski. W wolnym czasie podróżuję, pochłaniam dobre reportaże, a przy sprzyjającej pogodzie wspinam się w górach i ruszam na skitury lub windsurfing.


Oceń artykuł:

1 Comment

Kriss

Dzięki wybieramy się z rodziną do Torunia, głównie z powodu planetarium ale na 100% pochodzimy tez po okolicy.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *