Zimowe dyscypliny sportowe popularne w Polsce

Lato jest porą roku, która najczęściej kojarzy się ze sportem, ale trzeba przyznać, że sportowa zima wydaje się równie atrakcyjna. Ciepłe weekendy i wakacje lubimy spędzać na opalaniu się lub chłodzeniu zmrożonymi napojami z bąbelkami. Zima natomiast to przede wszystkim wyjazdy na narty, czyli aktywnie spędzony czas wolny. Jednak tym, którzy sportów zimowych uprawiać nie mogą lub nie chcą, można zaproponować oglądanie rywalizacji innych, a tak się składa, że Polska nadaje się do tego świetnie!

Polacy kochają skoki narciarskie

Pierwszą propozycją będzie oczywiście konkurs skoków narciarskich w Zakopanem, bo Polska kocha skoki, a skoki kochają Polskę. Po występach Adama Małysza sprzed kilku lat w naszym kraju zapanowała małyszomania, a TVP co tydzień chwaliła się zgromadzoną przed telewizorami widownią. Teraz, gdy na tronie polskich skoków Małysza zastąpił Kamil Stoch, nadal nie przestaje być ciekawie. Zwłaszcza, że inni skoczkowie także potrafią dostarczyć emocji, a Piotr Żyła podbija serca nie tylko osiągnięciami sportowymi. O ile oglądanie skoków w telewizji może wydać się wielu nużące, to zawodnicy z całego świata przyznają, że na skoczni w Zakopanem panuje niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą, ale także czują, polscy kibice i dlatego warto uczestniczyć w tym fantastycznym, sportowym wydarzeniu.

Biegi na nartach

Niestety termin koliduje z inną bardzo interesująca propozycją sportową, a mianowicie konkursem Pucharu Świata biegów narciarskich w Szklarskiej Porębie. Zawody zostaną zorganizowane po raz drugi w tej miejscowości, a największe emocje ma dostarczyć oczywiście Justyna Kowalczyk. Jej pojedynki z dziarskimi astmatyczkami od kilku lat są ozdobą kolejnych konkursów i zachęcają do oglądania kobiecych biegów. Szklarska Poręba zaprasza więc, aby kibicować Justynie i jej koleżankom osobiście.

Niedoceniony hokej na lodzie

Dla tych, którzy lubią gry zespołowe i wartką akcję czeka Polska Liga Hokeja. Nie jest to sport, który cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, ale niesłusznie. Chłopaki na boisku dają z siebie wszystko. Szybkie akcje, ostre starcia — jest co oglądać! Od dłuższego czasu prym w lidze wiedzie drużyna z Krakowa, ale Nowy Targ i Tychy nie ustępują. Naprawdę warto wybrać się na mecz i zobaczyć zmagania na żywo. Zwłaszcza, że w polskiej telewizji raczej nie mamy takiej możliwości, a bilet kosztuje najwyżej 15 złotych. Zainteresowanych odsyłam do strony PZHL, na której niedługo powinien zostać umieszczony terminarz rozgrywek na najbliższy sezon.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

1 Comment

Michał

Ja polecam dla ludzi ze Śląska wybrać się na mecz hokeja drużyny GKS Tychy, wg mnie najbardziej widowiskowa drużyna w polskiej lidze. Idealna dla laików i niedzielnych amatorów, żeby pokochać ten sport :)

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook