Rabka-Zdrój z dzieckiem: atrakcje i noclegi

To małe miasteczko przy drodze z Krakowa do Zakopanego przyciąga coraz więcej turystów. Rabka- Zdrój to położone w górach uzdrowisko. Oferuje świetne atrakcje dla dzieci i przepiękne szlaki w Beskidzie i Gorcach. Co warto zobaczyć w Rabce?

Rabka-zdrój atrakcje dla dzieci

Jeśli chcecie fajnie spędzić czas z dziećmi to świetnie trafiliście. Rabka Zdrój to przecież „Miasto Dzieci Świata”! I to nie bez przyczyny. W okolicy znajduje się wiele atrakcji, z których najpopularniejszą jest Rabkoland. Jest to rodzinny Park rozrywki z  karuzelami, domem strachów, ruchomymi figurami i 28-metroweym kołem młyńskim. Miejsce, pełne przygód i zabaw. Jakie atrakcje z dzieckiem w Rabce możecie jeszcze znaleźć ? Teatr Lalek “Rabcio” o bogatej tradycji, który zachwyca dzieci od 1949 roku! Zobaczcie skansen zabytkowych pociągów i interaktywne Muzeum Górali i Zbójników. Wybierzcie się również na zajęcia artystyczne w Warsztatach “Pod Lilianą”, Akademii Malarstwa na Szkle lub Pracowni Ceramiczna Klajster Majster. Może odkryjecie u swoich pociech nowe talenty?

pexels jonas mohamadi 2495567 1024x683 - Rabka-Zdrój z dzieckiem: atrakcje i noclegi

Szlaki w Rabce i okolicach

Miasto leży pomiędzy szczytami Gorców i Beskidu Wyspowego. Będąc tu koniecznie trzeba wybrać się z dzieckiem na szlak na Luboń, Maciejową czy Obidową. Najwyższym szczytem w okolicy jest król Gorców, czyli Turabcz i to również może być punkt rodzinnych wycieczek. Rabka Zdrój to przede wszystkim miejscowość uzdrowiskowa. Zarówno dzieci jak i dorośli leczą się tu m.in. na: schorzenia układu oddechowego , schorzenia przemiany materii, schorzenia kardiologiczne i schorzenia narządu ruchu. Złapcie leczniczy klimat w Parku Zdrojowym oraz w tężni solankowej i Pijalni wód mineralnych. Na młodszych czekają atrakcje w postaci parku linowego, animacji dla dzieci i amfiteatru. W odległości ok. 3 km na północ od centrum Rabki, znajduje się wzniesienie Królewska Góra, na której znajduje się ogólnodostępna wieża widokowa.

rabka zdroj teznia solankowa i pijalnia wod mineralnych - Rabka-Zdrój z dzieckiem: atrakcje i noclegi

Noclegi Rabka-Zdrój

Cudownym miejscem, z pięknymi widokami, na rodzinny wypad lub wyjazd ze znajomymi to Zdrojowy Gościniec. Obiekt oferuje 3 nowo wybudowane domki z drewna dla 6-8 osób. Bezpośrednia bliskość lasu, niezapomniane widoki na górskie zbocza i panoramę Rabki, pozwolą na wypoczynek z dala od zgiełku miasta zapewniając spokojną i relaksującą atmosferę. Sprawdźcie sami!

A może hotel pełen rozrywek? W willi Ela dzieciaki mogą szaleć do woli w basenie i sali zabaw, a rodzice mogą w tym czasie odpoczywać w saunie lub grocie solankowej. Brzmi dobrze, prawda? Zobaczcie, co jeszcze na was czeka! Willa Ela oferuje gościom pokoje 2, 3, 4 oraz 5 osobowe (typu studio) z łazienkami, TV i balkonami oraz całodzienne wyżywienie.

158109 859 rabka willa ela - Rabka-Zdrój z dzieckiem: atrakcje i noclegi

Opublikowano:

Autor:

Studentka dziennikarstwa UJ oraz turystyki przygodowej AWF w Krakowie. W Noclegowo łącze swoje pasje - radość z pisania i odkrywania wyjątkowych miejsc na mapie Polski. W wolnym czasie podróżuję, pochłaniam dobre reportaże, a przy sprzyjającej pogodzie wspinam się w górach i ruszam na skitury lub windsurfing.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *