Najbardziej romantyczne miejsca w Europie – walentynki za granicą

Ze względu na zbliżające się Walentynki, aktywnie poszukujemy ciekawych miejsc na wyjazd z ukochanym. Dlatego specjalnie dla Was przedstawiamy najbardziej romantyczne miejsca w Europie do spędzenia ich ze swoją drugą połówką.

 

… a może tak Budapeszt?

Jeden z ulubionych kierunków Polaków, między innymi dzięki sieci tanich połączeń lotniczych. Znajdziemy tu piękną architekturę, a dzięki bliskości wszystkich zabytków nie zmęczymy się spacerem. Parlament, Zamek Królewski czy Plac Bohaterów to punkty obowiązkowe na trasie naszej wycieczki. Po wszystkim rozgrzać możemy się kieliszkiem Tokaja lub w jednej z wielu łaźni.

 Walentynki w Madrcie…

Może skusi nas wizja tapasa przy kieliszku sangrii w stolicy Hiszpanii? W lutym jest już przyjemnie ciepło i możemy oddać się spacerom we dwoje. Wizyta w Madrycie to niezapomniana okazja na zapoznanie się z bogatą kolekcją sztuki, która jest wystawiana w muzeach Thyssen – Bornemisza i Prado.

Wybierz Wiedeń…

Do stolicy Austrii warto wybrać się chociażby spróbować unikalnego tortu Sachera lub napić się kawy w jednej z niezliczonych kawiarni. Czekają na nas liczne kompleksy pałacowo-parkowe ze swoimi perłami – Schoenbrunn i Hofburg. Warto zwiedzić też Prater – słynny park rozrywki z największą na świecie karuzelą, wznoszącą się na wysokość 107 metrów!

 Kierunek Bruggia…

Dzięki rozbudowanej sieci kanałów, Bruggia cieszy się opinią „Flamandzkiej Wenecji”. Spacer brukowanymi uliczkami umilimy sobie słynną belgijską czekoladą albo rejsem łódeczką po kanałach. Miasto wygląda pięknie również w nocy, dzięki podświetlonym kamienicom.

 Rzym na Walentynki…

Klasyczny kierunek lotów i wycieczek zakochanych. Łagodne temperatury połączone ze skarbami starożytnego Rzymu tworzą niezapomniane wrażenie. Zakochane pary mogą cieszyć się z wielu restauracji i kawiarni na Campo di Fiori lub w okolicy Placu Hiszpańskiego.

 …a może Praga ?

Do odwiedzin w Pradze zachęcają częste połączenia autobusowe i lotnicze. Na miejscu zastajemy piękne średniowieczne Stare Miasto i wzgórze zamkowe na Hradczanach. W ramach zabicia czasu możemy skosztować jednego ze specjałów kuchni czeskiej albo zakupić pamiątkowego Krecika.

 To tylko kilka propozycji wyjazdów dla zakochanych. Wybierając miejsce warto pamiętać o preferencjach naszego partnera, by jak najlepiej spędzić wspólnie czas Walentynek i poznać kolejne europejskie miasta.

 

Nie chcesz wyjeżdżać z Polski na Walentynki? Przeczytaj dlaczego warto wybrać się do Chełmna!

 

 

opublikowany

Opublikowano:

Autor: Jakub

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *