Tanie miasta na city break! Top3 noclegi na jesień w Polsce

Kiedy chcemy przedłużyć sobie nieco wakacje, a urlop mamy już wykorzystany, warto skoczyć na city break. Choć krótkie wyjazdy szczególnie upodobali sobie młodsi turyści, to coraz częściej spotkać można rodziny z małymi dziećmi, które ruszają na kilkudniowe zwiedzanie miasta. To wspaniała opcja, żeby oderwać się od pracy i odetchnąć. Dokąd udać się na city break jesienią? Top 3 tanie miasta do zwiedzania na weekend w Polsce? Tutaj z pewnością nie będziecie się nudzić!

1. City break w Lublinie

Zaczynam od propozycji nietuzinkowej, ale każdy kto chociaż raz wybrał się na weekend do Lublina z pewnością szybko tu wrócił! Stare Miasto jest wizytówką i chlubą Lublina. Jest również jednym z najlepiej zachowanych zabytkowych zespołów architektoniczno-urbanistycznych w naszym kraju. Do naszych czasów przetrwało nawet 70% oryginalnej zabudowy. Wejdzie do Muzeum Zamku Lubelskiego, Bramy Krakowskiej, Wieży Trynitarskiej, monumentalnej archikatedry i podziemnej trasy. Lublin zaskakuje przede wszystkim połączeniem zabytków i nowoczesności. Zobaczcie Centrum Spotkania Kultur, Browar Perła oraz magiczny Dom Słów. Spróbujcie miejscowego cydru i cebularza!

lublin 3989382 1920 1024x683 - Tanie miasta na city break! Top3 noclegi na jesień w Polsce
monument 5992497 1920 1024x472 - Tanie miasta na city break! Top3 noclegi na jesień w Polsce

2. Tanie noclegi na Gdańskiej Starówce

Jeśli w tym roku nie byliście jeszcze nad polskim morzem to nic straconego! Jesień nad Bałtykiem również potrafi być piękna! Do tego ceny są znacznie niższe niż w szczycie sezonu. Nawet w deszcz i niepogodę, jesienny city break w Gdańku gwarantuje ogrom atrakcji! Zanurzcie się w najnowszą historię wraz dziećmi. Zobaczcie nowoczesne Muzeum II Wojny Światowej, Europejskie Centrum Solidarności i Bramę Stoczni Gdańskiej oraz Akwarium w Gdyni.

river 6555127 1920 1024x683 - Tanie miasta na city break! Top3 noclegi na jesień w Polsce

3. Do Torunia nie tylko po pierniki!

Starówka z listy UNESCO, ponad 1000 zabytków, Planetarium, Dom Mikołaja Kopernika, Krzywa Wieża, Muzeum podróżników, Fabryka Piernika… A do tego nocleg w mieszczańskiej kamiennicy z XVI wieku… za 50 zł za osobę! Koniecznie odwiedźcie tej jesieni Toruń! To idealne, tanie miasto na city break! Oprócz średniowiecznego klimatu, Toruń to duży ośrodek akademicki. Zadowoli was zarówno atrakcjami jak i cenami. Zdecydowanie nie można się tu nudzić ani w dzień, ani w nocy!

nicholas 4860757 1920 1024x640 - Tanie miasta na city break! Top3 noclegi na jesień w Polsce
poland 2773148 1920 1024x685 - Tanie miasta na city break! Top3 noclegi na jesień w Polsce

Opublikowano:

Autor:

Studentka dziennikarstwa UJ oraz turystyki przygodowej AWF w Krakowie. W Noclegowo łącze swoje pasje - radość z pisania i odkrywania wyjątkowych miejsc na mapie Polski. W wolnym czasie podróżuję, pochłaniam dobre reportaże, a przy sprzyjającej pogodzie wspinam się w górach i ruszam na skitury lub windsurfing.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *