Koronawirus a wakacje. Co z legitymacją studencką?

Wielu z nas koronawirus pokrzyżował wakacyjne plany. W trudnej sytuacji znaleźli się także studenci, którzy – poprzez ograniczenie funkcjonowania uczelni – nie mogli w odpowiednim terminie dopełnić potrzebnych formalności. Te na początku nowego semestru wiążą się również z przedłużeniem ważności dokumentu, uprawniającego do uzyskania zniżek. Tym z Was, którzy jeszcze czekają z wyjazdem, chcemy odpowiedzieć na nurtujące pytania. Co z legitymacją studencką? Do kiedy jest ważna i czy można podróżować „bez naklejki”?

20200817 143443 kopia 1024x576 - Koronawirus a wakacje. Co z legitymacją studencką?
fot. M. Troszczyńska

Do kiedy jest ważna legitymacja studencka?

Jeśli studiujecie w rodzinnym mieście, może się okazać, że Waszą pierwszą podróżą publicznym środkiem transportu będzie właśnie ta na wakacje. Do wielu miejsc w Polsce wybierzecie się zapewne pociągiem czy autobusem. Warto więc zorientować się czy nadal – mimo braku fizycznej możliwości przedłużenia dokumentu – obowiązują Was zniżki na bilety. Podpowiadamy! Według aktualnych danych z portalu gov.pl, legitymacje studenckie będą ważne przez cały okres ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po jego ustaniu. Biorąc pod uwagę fakt, że uniwersytety, politechniki i akademie w całym kraju, według ustawy podlegać będą restrykcjom aż do końca września, legitymacje pozostaną ważne do 29 listopada tego roku.

legitymacja studencka 1024x576 - Koronawirus a wakacje. Co z legitymacją studencką?

Podstemplowanie legitymacji studenckiej. Dodatkowe informacje

W związku z ograniczeniami, wiele szkół wyższych prowadzi całkowicie zdalną komunikację ze studentami. Oznacza to, że nie ma możliwości uzupełnienia hologramu na legitymacji studenckiej. O to również możecie być spokojni – ważność dokumentu nie musi być potwierdzona osobistą wizytą na uczelni. Legitymację – bez kolejnego „stempla” – trzeba natomiast mieć przy sobie w razie kontroli biletów, czy też opłacania atrakcji. Taką samą ważność jak dokument w postaci karty ma także ten elektroniczny, w aplikacji mobilnej mLegitymacja. W przypadku osób, które już ukończyły studia, polecamy kontakt z odpowiednim dziekanatem. Z pewnością otrzymacie tam szczegółowe dane na temat aktualności czy zwrotu dokumentu. :) Czy wybieracie się w góry, czy nad morze – mamy nadzieję, że pomogliśmy w planowaniu Waszego wypoczynku!

young 791849  480 - Koronawirus a wakacje. Co z legitymacją studencką?

Zachęcamy Was monitorowania oficjalnych komunikatów rządowych, gdyż podane terminy mogą ulec zmianie. Jeśli dowiemy się pierwsi, na pewno damy Wam znać na naszym fanpage’u! :)

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: