Narty z dziećmi – ośrodki i stoki przyjazne rodzinom

Chcąc wyjechać w ferie lub podczas urlopu na narty często zastanawiamy się czy zabrać swoje dzieciaki ze sobą. Jeśli są tylko wystarczająco duże by jeździć na nartach, to odpowiedź brzmi: oczywiście! Oferta polskich ośrodków narciarskich jest coraz lepiej dostosowana do potrzeb całej rodziny, a my postaramy się przedstawić najlepsze propozycje poniżej.

Ośrodek Winterpol w Karpaczu

Znany ośrodek sportów narciarskich w Karpaczu przygotował w swojej ofercie, specjalne atrakcje dedykowane dzieciom. W ramach prowadzonych szkoleń, nasze pociechy mają okazję ćwiczyć jazdę na nartach pod okiem indywidualnych trenerów, którzy dobiorą stok i wyciąg do możliwości podopiecznego. Szlifowane umiejętności można sprawdzić podczas “Pucharu Białego Jaru”, imprezy dedykowanej najmłodszym sportowcom.

Wyciągi narciarskie Pasieki

Zespół wyciągów ulokowany w Wiśle. Dobry dla początkujących i dzieci ze względu na niski stopień trudności. Znajdziemy tu dwa wyciągi, z czego pierwszy prowadzi nas na trasę łatwą i średnio-trudną. Drugi wyciąg przeznaczony jest dla osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem. Mimo niewielkich rozmiarów, Pasieki posiadają wypożyczalnie sprzętu, serwis oraz gotowych do pomocy instruktorów.

Kompleks Zagroń – Istebna

Kompleks reklamuje się jako “idealne miejsce dla osób, rozpoczynających przygodę na śniegu”. Dla najmłodszych przygotowano wyciąg taśmowy o długości 110 metrów oraz przedszkole narciarskie dla dzieci w wieku 5-12 lat.Dla dzieci przygotowano również Park zimowy, gdzie czekają karuzele i inne atrakcje zimowe.

Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie

Dla turystów przygotowano aż 12 km tras zjazdowych. Wśród nich, część jest naprawdę wymagająca, ale znajdziemy też dedykowane dzieciom. Należą do nich oświetlony „Puchatek” długości 1470 m i 650-metrowa trasa na Hali Szrenickiej. Na dzieci czeka również wyciąg Baby Lift, mały orczyk o długości 80 m przeznaczony specjalnie dla najmłodszych.

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal Zakopane

Ośrodek wprost ze stolicy polskich Tatr, który zapewnia dzieciom komfortowe warunki do jazdy.
Znajdziemy tu  „oślą łączkę”  o długości 145 m, świetna dla początkujących, leżąca przy wyciągu talerzykowym „Żółwik”, a także 3 łatwe trasy niebieskie długie na 220 m, 240 m i 250 m również z wyciągami talerzykowymi. Maluchy mogą uczestniczyć w zajęciach szkółki Strama, która specjalizuje się w szkoleniu dzieciaków.

Przedszkole Skilandia

Powyższe przedszkole znajduje się w Szczyrku i może pochwalić się bardzo dużym obłożeniem. Wpływ na to ma  fakt, że na potrzeby szkółki wybudowano wyciąg o długości 100 metrów, który świetnie nadaje się dla najmłodszych. Instruktorzy oferują kursy całodniowe, podczas których dzieci zaczynają zajęcia od wspólnych zabaw. Dzieci są dzielone ze względu na wiek i umiejętności.

To kilka propozycji, które ułatwią wybór miejsca na wyjazd na narty z naszymi dziećmi. Odpowiedni stok i wyszkoleni instruktorzy na pewno pomogą w zarażeniu najmłodszych miłością do narciarstwa i innych sportów zimowych.

Opublikowano:

Autor: Jakub

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *