Sposób rezerwacji
Elastyczna rezerwacja
Typ miejsca
Rodzaj zakwaterowania
Cena
Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.
Lokalizacja
Udogodnienia
Przeznaczenie
Dom położony jest w spokojnej, zielonej okolicy, zaledwie 500 metrów od Jeziora Solińskiego oraz 7 minut spacerkiem do stacji PKL Solina oraz zapory.
Apartament SOLINA w Solinie, przestronne dwupokojowe mieszkanie 48 m2, ok 1 km od Bieszczadzkiego Morza, z widokiem na zaporę solińską
Całoroczny domek w sercu Bieszczad z widokiem na Zaporę w Solinie
Prognoza pogody na dziś (12-09-24)
Szukając miejsca na letni lub zimowy wypoczynek, warto zainteresować się tym, co oferuje nam południe Polski, górzyste, pełne pięknych widoków i umilających pobyt atrakcji. Znajdziemy je w licznych miejscowościach tej części kraju, a jedną z nich jest niewątpliwie Solina, malowniczo położona w pobliżu Jeziora Solińskiego. Jest często wybierana na wypoczynek dla całej rodziny, gdzie znajdziemy wiele miejsc noclegowych na każdą kieszeń.
Solina to niewielka wieś w województwie podkarpackim, u podnóża Bieszczad, 30 km od Sanoka, której początki sięgają XV wieku, w sezonie tętniąca życiem i odwiedzana przez turystów nie tylko z naszego kraju. Specjaliści branży turystycznej uznają ją za jedną z najbardziej malowniczo położonych w Polsce, nad brzegiem sztucznie utworzonego Jeziora Solińskiego i to właśnie ono stanowi największą atrakcję tego regionu, chociaż nie jedyną.
Wypoczynek w Solinie wiąże się z korzystaniem z licznych atrakcji tego regionu, a ma on naprawdę czym się pochwalić. Możemy tu liczyć na wręcz wymarzone warunki do pieszych wędrówek, w okolicy są atrakcyjnie położone ścieżki spacerowe, kręte malownicze drogi z widokiem na bieszczadzkie połoniny. Jeśli chodzi o same atrakcje, to ich wybór może zdumiewać, dlatego wymienimy tylko te, cieszące się największą popularnością, a do nich przede wszystkim można zaliczyć:
Zbiornik retencyjny, sztucznie utworzony nad rzeką San i rzeką Solinką, o powierzchni aż 22 kilometrów kwadratowych. Jezioro, nazywane też Zalewem Solińskim albo „bieszczadzkim morzem”, jest zasłużenie uważane za największą atrakcję turystyczną na Podkarpaciu. Można tu z powodzeniem uprawiać sporty wodne, zapewnia bowiem doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu, albo wygrzewać się nad jego brzegami i zażywać orzeźwiającej kąpieli. Następnym wartym zobaczenia miejscem, jest olbrzymia zapora wodna, dzięki której, po spiętrzeniu wody powstało jezioro, mająca 664 m długości i aż 82 m wysokości, największa w Polsce. W jej wnętrzu umieszczono turbiny wodne dające łączną moc ponad 200 MW.
Niezapomnianych wrażeń dostarczy też rejs wokół zalewu, którego linia brzegowa ma aż 150 km, miłośnicy takich rejsów skorzystają z sezonowej oferty białej floty, której statki cumują przy nabrzeżu w Porcie Solina. Znajduje się on tuż przy Zaporze Solińskiej, a rejsy urozmaicają opowieści przewodnika opisującego interesującą historię Jeziora Solińskiego. W porcie jest też wypożyczalnia sprzętu wodnego, liczne punkty gastronomiczne i plac zabaw dla dzieci z dmuchanymi zabawkami, istnieje również możliwość grillowania nad brzegiem jeziora.
Sama Solina to typowa miejscowość turystyczna, którą po sezonie zamieszkuje około 500 osób. Nie znajdziemy w niej również zbyt wielu zabytków, starszej lub młodszej architektury, jednakże możemy takie zobaczyć w najbliższej okolicy. Jeden z nich to Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w miejscowości Bóbrka, zbudowany w latach 1937-1939, będący wcześniej prawosławną cerkwią.
Innym, nie mniej ciekawym przykładem architektury sakralnej jest Kościół Św. Józefa w Orelcu, pierwotnie Cerkiew Zaśnięcia Św. Anny, pochodząca z połowy XVIII wieku, z kwadratową, drewnianą dzwonnicą. Ostatnim kościołem, jaki warto zobaczyć, jest zbudowana w 1802 roku cerkiew parafialna Opieki Matki Boskiej w Komańczy o ciekawej konstrukcji murowano-drewnianej.
Goście szukający miejsc noclegowych w Solinie także nie będą zawiedzeni, czekają na nich obiekty noclegowe o wysokim standardzie, a wolne pokoje można znaleźć w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych. Wynajmiemy je zarówno w gwarnym centrum miejscowości, jak i w spokojnej okolicy, z dala od wakacyjnego zgiełku. Dostępne są między innymi pokoje 2-osobowe oraz większe, 3-osobowe, 4-osobowe, a nawet jeszcze większe, 8-osobowe, idealne dla rodzin z dziećmi czy grupy znajomych.
Zmęczeni wędrówką odpoczniemy w jednym z zarezerwowanych wcześniej obiektów noclegowych, oferujących komfortowe pokoje z łazienkami, w których jest także aneks kuchenny, oraz wi fi. Bez problemu zrealizujemy posiadany bon turystyczny, mamy również możliwość płatności kartą, a warunki rezerwacji ustalimy przed sezonem.
Jeśli nie lubimy zwiedzać zabytków czy leżeć godzinami na plaży, to możemy skorzystać z bogatej oferty atrakcji, które znajdziemy w najbliższym rejonie Soliny. W odległych o 16 km Ustrzykach Dolnych musimy zobaczyć Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, z wystawą poświęconą przyrodzie oraz historii tego regionu Polski.
W tak samo oddalonym od Soliny Lesku na zwiedzających czeka Zamek Kmitów z XVI wieku, w którym obecnie mieści się hotel i restauracja. W Lesku znajduje się także Synagoga zbudowana około 1725 roku, odbudowana w latach sześćdziesiątych z przeznaczeniem na Muzeum Żydów Galicyjskich. Znajdzie się coś również dla miłośników kolei, Bieszczadzka Kolejka Wąskotorowa, jej trasa biegnie z Majdanu do Woli Michowskiej, a z okien wagonu można podziwiać piękne widoki, całą panoramę Bieszczad.
Wokół brzegu jeziora mieści się wiele ośrodków wypoczynkowych położonych blisko lasu, także gwarantujących komfortowy wypoczynek, gdzie na gości czeka basen kryty, kompletne wyposażona sala konferencyjna, bezpłatny parking i plac zabaw dla dzieci. W pobliżu są też luksusowe domki letniskowe z pełnym węzłem sanitarnym oraz w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, pozwalającym przygotować samemu np. śniadania.
Szukając miejsca na wypoczynek nie tylko na lato, zarezerwujemy całoroczne domki, atrakcyjne obiekty noclegowe, w których wypoczniemy także zimą, korzystając z okolicznych tras wyposażonych w wyciągi narciarskie. W każdym domku są kabiny prysznicowe, w pokojach wygodne fotele, w aneksie kuchennym czajnik bezprzewodowy, a na zewnątrz zadaszony taras, plac zabaw i stół do gry w ping-ponga.
Wiele noclegów w Solinie i jej okolicach oferują właściciele kwater prywatnych, ich świetna lokalizacja sprawia, że z okien będziemy widzieli rozświetloną słońcem taflę jeziora. Kwatera prywatna to najtańszy nocleg, stanowiący dobrą bazę do zwiedzania okolicy, skorzystamy tu także ze swojego bonu turystycznego, a szybkie przygotowanie posiłków ułatwi kuchenka mikrofalowa. Rezerwację warto zrobić z dużym wyprzedzeniem i znaleźć wolne terminy przed nadchodzącym sezonem urlopowym.
Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.
Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.
W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.