16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Kto z nas choć raz nie marzył, by poczuć się jak król? Otóż to nie takie trudne. Wiemy, że każdy ma swój sposób na realizację tego pragnienia. Dla jednego będzie to zjedzenie obiadu w sali balowej, ktoś inny marzy o podziwianiu wielkiego ogrodu zamkowego, jeszcze inni śnią o nocy w królewskiej komnacie. Wszystkie te zachcianki można spełnić w jednym z zamków, które umożliwiają nocowanie na ich terenie. Prezentujemy wybrane z nich.

czocha 300x200 - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek Czocha

Zamek Czocha

Jest idealnym miejscem dla wszystkich osób preferujących aktywną formę wypoczynku. Łączy przeszłość z przyszłością, a ponadto istnieje możliwość zwiedzania zamku nocą, co z pewnością dostarczy sporej dawki emocji wszystkim osobom, które podejmą się takiego wyzwania.

 

kliczkow - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek Kliczków

Zamek Kliczków

Mieści się on niedaleko miejscowości Bolesławiec i niewątpliwie wyróżnia się na tle innych miejsc noclegowych w regionie. Poza wygodą oraz wysokimi standardami hotel może poszczycić się także ogromnym bagażem historycznym, który zainteresuje każdego miłośnika minionych wieków. W zamku można również organizować spotkania biznesowe, czy ważne wydarzenia, jak na przykład urodziny, wesele. Jeżeli jednak planujesz nocleg w Bolesławcu, jednak niekoniecznie w zamku wybrać możesz Noclegi 16 – czyli komfortowe pokoje 2,3 lub 4-osobowe. 

moszna zamek 150x150 - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek w Mosznej

Zamek w Mosznej

Bajkowy zamek w Mosznej to jedno z najczęściej wybieranych przez turystów miejsc tego typu. Poza pobytami hotelowymi zamek oferuje także pobyt leczniczy – mieści się w nim szpital leczenia nerwicy. Goście mogą skorzystać zarówno z noclegu w pokojach jak i apartamentach. Ma 365 pomieszczeń i aż 99 wież.

 

Zamek Reszel

reszel 150x150 - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek Reszel

Kolejnym często wybieranym miejscem jest XIV-wieczny Zamek Reszel. Dopiero po tym, jak stał się własnością Stowarzyszenia „Pojezierze” zaczął pełnić funkcję hotelu. Dodatkowymi atrakcjami są muzeum i galeria znajdujące się na jego terenie oraz odbywające się tam konferencje, wystawy o zasięgu międzynarodowym. Tajemniczy, gotycki zamek oraz przepiękne mazurskie krajobrazy tworzą klimat, który na długi czas pozostaje w pamięci gości

 

Zamek Książ

ksiaz - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek Książ

Hotel Książ poza urzekającymi wnętrzami, posiada również zachwycające otoczenie. Mieści się on w centrum Książańskiego Parku Krajobrazowego. Oferuje noclegi w pokojach standardowych, suitach i apartamentach. Niezwykle urokliwy zamek w Książu sam w sobie stanowi wielką atrakcję, dodatkowo urozmaicają go liczne wystawy i wernisaże odbywające się na jego terenie. Pozostałe udogodnienia z jakich mają możliwość skorzystać goście to: jazda konna i wynajęcie bryczki, spacer po palmiarni Lubiechowskiej, odwiedzenie Uzdrowiska Szczawno- Zdrój i wiele innych.

Zamek Gniew

gniew - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek Gniew

Zamek Gniew słynie z turniejów rycerskich, bitew oraz różnorodnych spektakli, jakie odbywają się na jego terenie. Daje możliwość noclegu w Pałacu Królowej Marysieńki, w Hotelu Rycerskim oraz w Dormitorium Zamkowym, którego wystrój nawiązuje  do wyglądu cel Braci Zakonnych. Ponadto jest idealnym miejscem na zorganizowanie niepowtarzalnej imprezy integracyjnej, konferencji czy szkolenia. Pary zakochanych mają możliwość wyprawienia wesela, które poprzedzać będzie ceremonia ślubna w Kaplicy Zamkowej.

Zamek w Baranowie Sandomierskim

baranow - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek w Baranowie

Tzw. „Mały Wawel”, czyli dawna siedziba rodu Leszczyńskich uznawany jest za zabytek rangi światowej. Poza tym, że sam w sobie jest niezwykle atrakcyjny, mieści się w bardzo malowniczym miejscu. Otacza go ogromny park z polem golfowym. Na terenie zamku można również odwiedzić muzeum, w którym to przybyli goście mają okazję zapoznać się z historią tego miejsca. W niedalekiej odległości, a równie z dużą klasą przenocować można w Dworku Różanym Puzzel, który mieści się w serce 100-letniego parku w miejscowości Chmielów. 

Zamek w Rydzynie

rydzyna - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek w Rydzynie

Zamek zachowany w barokowym stylu, pochodzący z końca XVII wieku to dawna rezydencja książąt Sułkowskich. Oferuje noclegi zarówno w pokojach jak i apartamentach. Na jego terenie można skosztować pysznego jedzenia w restauracji lub skorzystać z trzech sal: Balowej, Myśliwskiej, Rycerskiej oraz z Porcelanowego Gabinetu. Dodatkowymi atrakcjami są możliwość zamówienia koncertu Kapeli Zamku Rydzyńskiego, przelot samolotem sportowym lub balonem czy udział w poszukiwaniach Białej Damy. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zamek w Rokosowie

rokosowo - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek w Rokosowie

Romantyczny, gotycki zamek z XIX wieku, zamieszkiwany niegdyś przez książąt Czartoryskich, otoczony cudownym parkiem w stylu angielskim będzie idealnym miejscem do spędzenia niezapomnianych chwil we dwoje. Naturalny krajobraz jest ogromną atrakcją dla wszystkich miłośników przyrody i dostarcza im niezapomnianych przeżyć. W Rokosowie istnieje możliwość noclegu zarówno w pokojach standardowych jak i w apartamentach. Jeżeli jednak wolisz odwiedzić zamek jedynie przejazdem, a noc spędzić w innym miejscu – sprawdź koniecznie Villę pod Orzechem. 

Gościniec Zamkowy- Kończyce Małe

koczyce - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Gościniec Kończyce Małe

W spokojnej okolicy Kończyc Małych turyści mają możliwość noclegu w XV-wiecznym zamku. Będzie to z pewnością niesamowite przeżycie dla wszystkich pasjonatów minionej epoki. Pokoje Gościńca łączą historyczny klimat z nowoczesnym wyposażeniem. Przy okazji warto zwiedzić przepiękny Beskid Śląski.

 

Zamek w Łagowie

lagow - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek w Łagowie

Zamek Joannitów w Łagowie proponuje nietypowe noclegi w Katowni czy Komnacie Komtura, jednak niestety tylko nieliczni będą mieli taką okazję. Na terenie tej XIV-wiecznej budowli jest jedynie 30 miejsc noclegowych. Dodatkowym atutem tego miejsca jest jego usytuowanie- mieści się on pomiędzy dwoma malowniczymi jeziorami i jest idealnym miejscem do organizacji imprez plenerowych.

Zamek Lubliniec

lubliniec - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek Lubiniec

Zamek w Lublińcu daje niepowtarzalną okazję przenocowania w odrestaurowanych XIII- wiecznych murach. Istnieje również możliwość organizacji konferencji, szkoleń czy bankietów na jego terenie. Dla osób preferujących aktywną formę wypoczynku przygotowano jazdę konną, kursy tenisa oraz wycieczki rowerowe. W obiekcie dostępne są także kijki do Nordic Walking. Świetna lokalizacja sprawia, że turyści po nocy w średniowiecznych murach mogą wybrać się na grzybobranie czy wędkowanie.

Zamek w Krasiczynie

krasiczyn - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek w Krasiczynie

Zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława Krasickiego zamek proponuje prawie 100 miejsc noclegowych. Goście mają możliwość przenocowania m.in. w luksusowych komnatach książęcych czy wyjątkowych apartamentach. Wokół budowli rozpościerają się zachwycające widoki, a z dziedzińca podziwiać można rzadko spotykane, przepiękne sgraffitowe dekoracje prezentujące sceny biblijne, medaliony z popiersiami cesarzy oraz wizerunki polskich królów.

Zameczek Myśliwski Promnice – Kobiór

kobior - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zameczek Myśliwski

Dawny zamek myśliwski Książąt Pszczyńskich został przebudowany na czterogwiazdkowy hotel. Umożliwia nocleg łącząc nowoczesne wyposażenie z klimatem minionych dekad. To wszystko za sprawą zabytkowego wnętrza urządzonego stylowymi meblami. Dodatkowo hotel zdobią trofea myśliwskie, a przybyli goście mają niepowtarzalną okazję skosztowania dań oryginalnej kuchni myśliwskiej.

Zamek Jan III Sobieski – Rzucewo

rzucewo - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek Jan III Sobieski

XIX wieczny zamek znajdujący się nad brzegiem morza z pewnością pozwoli na chwilę zapomnieć o codzienności i poczuć się wyjątkowo. Przygotowano tam 27 miejsc noclegowych zarówno w pokojach jak i apartamentach. Największą popularnością cieszy się najpiękniejszy ze wszystkich miejsc noclegowych apartament królewski.

Zamek w Łańcucie

lancut - 16 zamków, w których możesz nocować. Poczuj się jak król!

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie uchodzi za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych naszego kraju. Poza pięknymi wnętrzami turystów przyciąga również kolekcja pojazdów konnych. Budowla otoczona jest przepięknym parkiem wzorowanym na styl angielski. Niesamowite krajobrazy oraz wyjątkowy klimat bez wątpienia dostarczą niezapomnianych chwil.

Nocleg w zamku to ogromna atrakcja oraz przeżycia, które zostawią po sobie ślad w pamięci na długi czas. Jest świetnym pomysłem zarówno dla zakochanej pary, jak i dla rodzin z dziećmi. Klienci biznesowi także znajdą coś wyjątkowego dla siebie. Polska kryje w sobie wiele wspaniałych zabytków, część z nich już funkcjonuje w nowej formie, dając możliwość spędzenia cudownych chwil.

Na zakończenie wklejamy mapkę z lokalizacją wszystkich szesnastu zamków, w których można przenocować.

Szukasz inspiracji na weekendowy wypad? Sprawdź, które miasta w Polsce są do tego idealne!

Zajrzyj na naszego facebooka!

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

17 komentarzy

Marek Olczak

Radku, przygotowaliśmy mapkę z lokalizacją wszystkich szesnastu zamków z artykułu, w których można przenocować.

Reply
Nina

Szkoda, że nie znalazł się tu zamek na wodzie w Wojnowicach, jedyny taki w Polsce polecam.

Reply
Nocleg w helu

W Helu też jest zamek jednak mało urlopowiczów o nim wie. Gdy byłem na wakacjach na Półwyspie Helskim to zwiedziłem go w całej okazałości. Blisko portu rybackiego od strony plaży idąc w stronę fokarium helskiego.

Reply
Paweł

Polecam jeszcze zamek Grodziec. Fajne miejsce. Czas się tam zatrzymał ale jest ciepła woda…

Reply
Tomasz

Tam nie ma hotelu. Kasta jakaś to trzyma. Chciałem tam wynająć pokoje to powiedzieli, że to dom pracy twórczej i żebym spadał.

Reply
MarcinM

Zdecydowanie brakuje tutaj Zamku w Rynie! Byłem tam na weekend z rodziną i to jest cudowane miejsce, wspaniale został wkomponowany hotel przy zachowaniu historycznego klimatu. Dzieci byly zachwycone :d Przepyszne jedzenie i bardzo miła obsługa, jesli ktos bedzie na Mazurach warto zobaczyc.

Reply
Gośka M.

Dodałabym tu jeszcze Hotel Zamek Ryn. Moim zdaniem na uwagę zasługuje niepowtarzalny, specyficzny styl tego hotelu. Stylizowany na XIV-wieczny zamek, to gratka dla fanów historii. Czułam się tam wyjątkowo, obsługa gości jest na naprawdę wysokim poziomie, jedzenie też mają bardzo dobre. Hotel oferuje rózne atrakcje – basen w podziemiach, spa, zwiedzanie kommat czy biesiady rycerskie z kostiumami.

Reply
Wiola

O tak, zgadzam się z przedmówca, Hotel Zamek Ryn to bardzo fajny obiekt – nocleg, basen, spa, świetna restauracja i mnóstwo historyczny atrakcji :)

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!