Nietypowe restauracje w Polsce. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Jedzenie, wystrój, widok, atmosfera i obsługa – na te wszystkie czynniki zwracamy uwagę, gdy planujemy wyjście do restauracji lub kawiarni. Wybraliśmy kilka miejsc, w których jeden z nich jest naprawdę wyjątkowy. Przeczytajcie, jakie nietypowe restauracje w Polsce warto odwiedzić!

Dine in the Dark – Łódź. Farina Bianco

W samym sercu Łodzi, niedaleko OFF Piotrkowska Center, odnajdziecie restaurację Farina Bianco. Od samego początku zachwyci Was przede wszystkim jej wnętrze. Biel i czerń w połączeniu z drewnem tworzą niesamowitą aurę tego miejsca. Do tego smaczne jedzenie, wraz z ofertą bezglutenową i wegańską. Ten punkt na mapie ma jednak jeszcze jedną zaletę – specjalizuje się w przygotowywaniu kolacji w ciemności. To prawdziwa uczta dla zmysłów, które wyostrzają się, gdy nasze oczy są zasłonięte. Na tę okazję w karcie umieszczono dania, nawiązujące do różnych smaków świata. To wymarzone, nietypowe miejsce na wieczór we dwoje!

poland 4837733 1920 1024x683 - Nietypowe restauracje w Polsce. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Cafe Równik – Wrocław

Jedyna klubokawiarnia w zestawieniu. Nie mogliśmy jej jednak pominąć! To miejsce, którego znakiem rozpoznawczym – poza kawą i słodkościami – jest obsługa. Nie najszybsza, ale bardzo staranna, a nade wszystko szczera i uśmiechnięta. Cafe Równik, w ramach wyrównywania szans, zatrudnia kelnerów z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Dla nich jest to forma kontynuacji terapii, dla klientów – jedyna taka szansa na autentyczną pomoc przez… złożenie zamówienia, na przykład na ulubiony napój. Do kawiarni możecie udać się zarówno na śniadanie, jak i lunch. Koniecznie spróbujcie też pysznych, domowych ciast! Nie znajdziecie drugiej takiej lokalizacji na mapie kulinarnej Wrocławia.

poland 3096512 1920 1024x576 - Nietypowe restauracje w Polsce. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Bury Miś – Bukowina Tatrzańska

Rodzinną restaurację, którą własnoręcznie urządził Bartłomiej Kolbusz, wyróżnia przede wszystkim niespotykany nigdzie indziej wystrój. Tutaj każda ściana to mała galeria sztuki, nie wspominając o ogrodzie! Jeśli Waszym wyobrażeniem steampunku jest głównie moda lub literatura, w Burym Misiu przekonacie się, że w ową stylistykę można wpisać także wnętrze. Setki spawanych rurek i kół zębatych, a także mnóstwa innych, ciekawych elementów tworzy oryginalne rzeźby, a tym samym – klimat karczmy. Łatwo odnajdziecie jej adres w drodze z Białki do Bukowiny Tatrzańskiej. :)

tatra bukovina 1431058 1920 1024x574 - Nietypowe restauracje w Polsce. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Restauracja Different – Warszawa. Kolacja w ciemności

Ponownie centrum miasta i ponownie kolacja w ciemności. Czym więc różni się ta serwowana w stolicy od swojego łódzkiego odpowiednika? W restauracji Different w Warszawie na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się jej wyjątkowa kadra. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie obsługę stanowią niewidomi kelnerzy. W prowadzonej przez fundację “Człowiek w potrzebie” restauracji, będziecie nie tylko jeść, ale również przemieszczać się w zupełnych ciemnościach. Poznacie siłę własnego słuchu, węchu i smaku. Z pewnością docenicie także swój zmysł wzroku! Nie zwlekajcie i – nawet będąc w Warszawie tylko przejazdem – zatrzymajcie się w tym niesamowitym punkcie.

panorama of warsaw 4346829 1920 1024x683 - Nietypowe restauracje w Polsce. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Kraków – jedzenie z Widokiem na miasto

Kuchnia, którą opisalibyśmy jako spotkanie tradycji z nowoczesnością i piękna panorama Krakowa, najlepiej widoczna po wyjściu na szeroki taras. Tak w skrócie prezentują się główne zalety Vidok Resteurant & Cafe. To dobre miejsce zarówno na dłuższy wieczór, jak i szybki obiad. Szczerze możemy polecić Wam również menu deserowe. Tę krakowską restaurację wyróżnia dbałość o każdy szczegół, a połączenie smacznego jedzenia i świetnej lokalizacji, co roku przyciąga wielu turystów. A może i Wy dacie się namówić? :)

poland 1449357 1920 1024x508 - Nietypowe restauracje w Polsce. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!