Polacy coraz częściej obierają zagraniczne kierunki wakacyjne. Hiszpania, Włochy czy Grecja, są jednak rzadziej wybierane niż Chorwacja. Czym ten kraj wyróżnia się na tle innych i dlaczego warto go odwiedzić? Podpowiadamy.

Chorwacja a polskie morze

https://flic.kr/p/Udtnzy

Zagranica tańsza niż polskie morze? Tak, to fakt. Coraz częściej zdarza się tak, że za całkowity pobyt w Chorwacji zapłacimy mniej niż nad Bałtykiem. Co więcej za tę samą cenę kwater w Chorwacji możemy liczyć na apartament z widokiem na morze, pełne wyposażenie, klimatyzację i bliskość morza, zaś w Polsce pokoje gościnne z reguły wyposażone w podstawowe, niezbędne elementy. Kolejny istotny aspekt – pogoda, zagranicą  ciepło i słonecznie będzie nawet we wrześniu, w Polsce z kolei przy aktualnych warunkach nigdy nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć czy będzie padał deszcz czy będzie pięknie. Chorwackie plaże także są inne niż nasze polskie. Tam znajdziemy dużo kamieni, żwirków i z reguły są wąskie. W Polsce piaszczyste i szerokie. To również miejsce, które daje możliwość uprawiania licznych sportów wodnych, jak nurkowanie, żeglowanie, kitesurfing. Chorwacja przyciąga również licznymi zabytkami, urokliwymi miasteczkami i zapierającymi dech w piersiach widokami.

Chorwacja a inne zagraniczne kraje

https://flic.kr/p/ejJ2zM

Czym Chorwacja wyróżnia się na tle innych zagranicznych miejscowości często wybieranych przez Polaków? Istotną kwestią jest to, że tak naprawdę najbliżej mamy do Chorwacji, zwłaszcza wybierając się w podróż samochodem. Co więcej Chorwaci są najbardziej podobni do nas, to Słowianie, czasami nawet rozumieją niektóre zwroty. Są bardzo mili i uprzejmi, co w połączeniu z krystalicznie czystym Adriatykiem gwarantuje urlop idealny.

Ciekawostki o Chorwacji

Chorwacja z pewnością urzeknie miłośników przyrody. Na terenie kraju znajduje się osiem parków narodowych, jednak tym, który obowiązkowo trzeba odwiedzić jest Park Narodowy Jezior Plitwickich. Zobaczymy w nim 16 turkusowych jezior, które łączą malownicze wodospady. Uroku temu miejscu dodaje również mnóstwo zieleni otaczającej zbiorniki.

Ci, którzy kochają góry, ale nie chcą rezygnować z nadmorskiego wypoczynku również zakochają się w tym kraju, bowiem odpoczywając na chorwackiej plaży można podziwiać jednocześnie krystalicznie czysty Adriatyk i poszarpane szczyty gór.

Rakia, czyli regionalny alkohol to kolejna rzecz na liście obowiązkowych czynności. Koniecznie trzeba skosztować jego smaku. Kupić go można właściwie wszędzie: na bazarach, w sklepach, a nawet na… ulicy, gdyż mieszkańcy sprzedają domowe wyroby przed hotelami i przy plażach. Nie można również zapomnieć o śródziemnomorskiej, wybornej kuchni. Co ciekawe każdy region ma nieco odmienne tradycje kulinarne, warto zatem poznać je podczas wizyty.

W Chorwacji znajdziemy także liczne, oryginalne muzea jak na przykład znajdujące się pod gołym niebem – Traktor Story. Znajdziemy w nim ekspozycję około 50 traktorów i maszyn rolniczych, a także poznamy historię rolnictwa na tych ziemiach. Z kolei w stolicy kraju warto odwiedzić muzeum zerwanych związków.

Polacy mają Wieliczkę, a Chorwaci Nin. Sól w tym miasteczku warzona była już w czasach rzymskich, dlatego też obecnie znajdziemy tam muzeum i warzelnię soli – Solana Nin.

Chorwacja to niezwykle ciekawy kraj, który z pewnością warto obrać jako wakacyjny kierunek. Może poszczycić się licznymi zabytkami, cudami natury, muzeami, i oczywiście przejrzyście czystym Adriatykiem.

Jako właściciel noclegu starasz się pozyskać nowych gości, aby zapełnić wszystkie wolne pokoje w swoim obiekcie. Niewątpliwie pomóc w tym może aktywne i efektywne promowanie noclegu w internecie. Poniżej znajdziesz pomysły na reklamę noclegu wraz z adresami stron www, które warto wykorzystać w marketingu internetowym noclegu.

Wiele osób planując wakacje bierze pod uwagę wyjazd nad morze, jednak kiedy pomyśli o tłumach, jakie czyhają na plażach zmieniają kierunek wyjazdu. Nie koniecznie trzeba rezygnować z nadmorskich planów wyjazdowych. W Polsce jest mnóstwo pięknych, zadbanych, a mniej obleganych plaż. Dziś zabierzemy Was na spacer zachodnim wybrzeżem.