6 ciekawych pomysłów na spędzenie Sylwestra

W tym roku świętowanie Sylwestra może trwać wyjątkowo długo, bo tak naprawdę już od piątkowego wieczoru 29 grudnia (jeśli macie wolny weekend oczywiście!). A to sprawia, że wybór atrakcji jest jeszcze trudniejszy. Co można robić przez cały ten czas? Jak spędzić Sylwestra 2023/2024? Podpowiadamy!

Tematyczna domówka

Jeśli do tej pory uważaliście, że domówki są nudne, pora to zmienić. Najlepszym pomysłem na spędzenie Sylwestra 2023/2024 w domu są imprezy tematyczne. Jaki motyw przewodni wybrać? Taki, jaki tylko się Wam wymarzy! Jeśli jednak nie macie pomysłu, podpowiemy Wam kilka rozwiązań:

  • motyw filmowy – wybierzcie jedną produkcję i przygotujcie imprezę związaną właśnie z nią. Przebierzcie się za postaci z filmu, włączcie ścieżkę dźwiękową lub urządźcie sobie seans. A może quiz wiedzy? Kto nie będzie znał prawidłowej odpowiedzi, może otrzymać jakieś zabawne wyzwanie;
  • znane postaci – nie trzeba ograniczać się tylko do filmów. Możecie przebrać się za kogo tylko chcecie: postaci z horrorów, bajek, albo nawet z prawdziwego życia. Zgadujcie, kto jest kim (to może być całkiem zabawne!);
  • lata… – wybierzcie lata swojej młodości, załóżcie charakterystyczne dla tamtego okresu ubrania oraz muzykę i zróbcie sobie wieczór tańców oraz karaoke;
  • kolor przewodni – możecie wybrać kolor przewodni imprezy. Przygotujcie dekoracje, przekąski, słodkości i przebrania, które będą właśnie w tym kolorze. To może być ciekawe wyzwanie;
  • słowo klucz – wybierzcie jedno słowo i postarajcie się przebrać za coś z nim związanego, przygotujcie przekąski, które będą się z nim wiązać oraz inne atrakcje (kalambury, quizy itd.),
  • zmysł przewodni – możecie zrobić coś szalonego i postawić na konkretny zmysł. W przypadku dotyku ważne będą różne faktury jedzenia, ubrań czy dekoracji. A może odciąć wzrok i zrobić imprezę w całkowitej ciemności? 

Wybierzcie którąś z propozycji (lub kilka na raz) i bawcie się dobrze!

Bal, impreza tematyczna czy coś zupełnie innego?

Co powiecie na prawdziwy bal? Możecie włożyć smokingi i balowe suknie. Poczujcie się jak w filmie! To możliwe w Teatrze Sabat w Warszawie. 

A może chcielibyście się wybrać gdzieś za granicę, ale aktualnie Was na to nie stać? Mamy dla Was propozycję: Sylwester w Nowym Orleanie (a tak naprawdę w Poznaniu).

Marzycie o imprezie tematycznej, ale nie w domu? Nie ma sprawy! Czeka na Was chociażby Sylwester w stylu lat 2000 w Przytkowicach. A to jeszcze nie wszystko. Wejdźcie na eBilet.pl i sprawdźcie, jakie jeszcze wejściówki na Was czekają. Jeśli coś wpadnie Wam w oko, bierzcie bilety od razu. Nie chcecie, by ktoś z Waszej paczki musiał spędzić całą noc przed drzwiami, bo zabraknie dla niego miejsca, prawda?

600x200a 1 - 6 ciekawych pomysłów na spędzenie Sylwestra

Życie to nie komedia, ale tej nocy może takie być

Teatry wychodzą naprzeciw naszym smutkom i oferują komediowy wieczór sylwestrowy 2023/2024. „Komedia odlotowa, czyli lumbago”, „Zanim ZABIJE północ” to komedie warte obejrzenia. Ale czekają na Ciebie też spektakle z lampką szampana i przekąskami – „Karuzela z uczuciami” oraz „Kumulacja, czyli pieniądze to nie wszystko”. Możesz wybrać się także na „1989” i wziąć dodatkowo udział w różnych atrakcjach. Takie spektakle nie zdarzają się często. Bilety znajdziecie na eBilet.pl.  

Rozgrywki na śmierć i życie

Wydaje Wam się, że jesteście spokojnymi ludźmi? W takim razie urządźcie sobie wieczór gier planszowych. Zagrajcie w Monopoly, Carcassonne, Splendor lub coś jeszcze innego i przygotujcie się na latające plansze, krzyki i nerwową atmosferę. Nawet największe oazy spokoju poczują głęboko skrywane emocje. Pamiętajcie tylko, by zaplanować wyjście na dwór przed północą. To ostudzi Wasze emocje! 

Koncert i zwiedzanie

Chcecie wybrać się na koncert? W sylwestrową noc 2023/24 odbędzie się ich mnóstwo. Możecie posłuchać na żywo muzyki klasycznej, DJ-ów, popu, rocka, jazzu i wielu innych gatunków. Wiele gwiazd zaplanowało występy właśnie w tą magiczną noc. Sprawdźcie, kto zaśpiewa w Waszym mieście lub wybierzcie się na wycieczkę. Przy okazji możecie trochę pozwiedzać.

Rzućcie wszystko i wyjedźcie

Jeśli najbardziej na świecie lubicie ciepło i wylegiwanie się na plaży, koniecznie zarezerwujcie samolot. Poza sezonem bilety są o wiele tańsze. Możecie znaleźć też fajny, budżetowy nocleg, dzięki czemu wczasy w ciepłych krajach nie będą kosztować Was zbyt dużo. A to, jak będziecie świętować Sylwestra 2023/2024 zależy od Was. Możecie spędzić go na plaży, w mieście lub na imprezie. 

Pamiętajcie, że świętowanie Sylwestra 2023/24 nie musi kończyć się z wybiciem północy. Po Nowym Roku czekają na Was tak samo fantastyczne wydarzenia. Koniecznie sprawdźcie na eBilet.pl, dokąd możecie się wybrać w styczniu!


Oceń artykuł: