Walentynki – jak je spędzić inaczej niż zwykle?

Choć do Walentynek zostało jeszcze trochę czasu, warto już teraz zaplanować, w jaki sposób uczcimy ten dzień z naszą drugą połówką. Uroczysta kolacja, wieczorny spacer czy pójście do kina na komedię romantyczną – to pierwsze, co przychodzi nam na myśl, jeśli planujemy wspólne spędzanie czasu z tej okazji. Albo wspólny weekend w SPA i totalny relaks. A gdybyśmy naprawdę chcieli zaskoczyć ukochaną osobę niebanalną propozycją na spędzenie tego dnia? Sprawdźcie, jak spędzić Walentynki inaczej niż zwykle.

Walentynki w górach – moc atrakcji

Romantyczny wyjazd w góry niekoniecznie musi wiązać się z długimi spacerami wśród ośnieżonych stoków lub relaksem przed kominkiem z lampką czerwonego wina. Warto zaplanować wypad pełen wrażeń. Jeśli oboje lubicie aktywny wypoczynek, to świetną propozycją jest zimowe szaleństwo na stoku. Jazda na nartach to potężna dawka endorfin. Pozwala na chwilę zapomnieć o codzienności i stresujących sytuacjach. Walentynki spędzone w ten sposób na pewno zapadną w pamięci ukochanej osoby. To także doskonała okazja do zdobycia nowych doświadczeń i droga do wspólnej pasji. Jeśli oboje jesteście początkującymi narciarzami, to dobrym prezentem będzie kilka lekcji na stoku z doświadczonym instruktorem. A po pełnym dniu wrażeń nic nie stoi na przeszkodzie, aby wieczorem wybrać się do przytulnej góralskiej knajpki i skosztować lokalnych przysmaków. W górach drobne troski przestają mieć znaczenie, jest to zatem idealne miejsce, by pobyć sam na sam z osobą, którą się kocha.

eric barrett ia1ITkikjJs unsplash 1024x683 - Walentynki - jak je spędzić inaczej niż zwykle?

Aktywne Walentynki na Mazurach

Jeśli planujesz niezapomniany aktywny wyjazd na Walentynki, koniecznie weź pod uwagę pobyt w krainie jezior. Zimą Mazury mają również wiele do zaoferowania, choć zazwyczaj kojarzą nam się z letnim wypoczynkiem i kąpielami w wodzie. Warto wybrać się na tor saneczkowy, wyciąg narciarski bądź przejażdżkę rowerową jednym z wielu dostępnych szlaków. To dość nietypowy sposób na spędzenie Walentynek, zwłaszcza o tej porze roku. Mimo to zimowa aura i piękne widoki z pewnością zostaną w pamięci na długo. Co ważne, w tym czasie wypoczywa tu o wiele mniej osób niż w szczycie sezonu – cisza, spokój i brak tłumów gwarantowane. Oryginalnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu będzie spróbowanie żeglarstwa lodowego bądź nart biegowych. To tradycyjne sporty zimowe na Mazurach. Z pewnością dostarczą ogromnej dawki pozytywnej energii.

winter 3993230 1920 1024x680 - Walentynki - jak je spędzić inaczej niż zwykle?

Niezapomniane przeżycia na Walentynki

Jeśli naprawdę chcesz zaskoczyć swoją drugą połówkę oryginalnym prezentem, to zaplanuj niecodzienną przygodę, która dostarczy Wam dużej dawki adrenaliny. Niepowtarzalną okazją do spędzenia czasu we dwoje w ciekawy sposób będzie lot w tunelu aerodynamicznym. Imituje on warunki panujące podczas swobodnego spadania ze spadochronu. Dzięki temu można poczuć się niemal tak, jakbyśmy potrafili latać. To niesamowite przeżycie z pewnością zostanie zapamiętane na bardzo długo. Mocne wrażenia dostarczy także lot balonem dla dwojga. Taka atrakcja dostępna jest przez cały rok, jednak zimą podziwianie malowniczych krajobrazów nabiera szczególnego znaczenia. Miejsca, w których można skorzystać z tych niecodziennych atrakcji, zlokalizowane są w większych miastach, takich jak Warszawa, Gdańsk, Kraków czy Poznań. Po pełnym wrażeń dniu warto udać się na romantyczną kolację w jednej z eleganckich restauracji.

hot air balloon 7672909 1920 1024x576 - Walentynki - jak je spędzić inaczej niż zwykle?

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: