Atrakcje w Polsce, które musisz odwiedzić zimą

Polska kryje w sobie mnóstwo niesamowitych zakątków, niektóre zimą prezentują się szczególnie pięknie. Jakie miejsca warto odwiedzić o tej porze roku? Podpowiadamy.

Bieszczady

Wiele osób decyduje się na odwiedzenie tego rejonu wiosną, jednak to jesienią i zimą Bieszczady prezentują się najlepiej. Gdy kolorowe liście chowają się pod białą pierzyną śniegu krajobrazy są zjawiskowe, co więcej właśnie wtedy pustoszeją szlaki. Narciarze biegowi oraz amatorzy rakiet śnieżnych będą czuli się tu jak w raju.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Beskid Śląski

Miłośnicy pięknych widoków odnajdą się także w Beskidzie Śląskim, gdzie na styku trzech państw (Polski, Słowacji i Czech) usytuowały się trzy urokliwe wioski zwane beskidzką Trójwsią – Koniaków, Istebna i Jaworzynka. Słyną one głównie z koronek. Warto także zdobyć szczyt najwyższej góry w regionie – Ochodzitej, z której rozpościera się niepowtarzalna panorama na okolicę.

Krynica-Zdrój

To miejscowość słynąca przede wszystkim z pijalni wód mineralnych. Jej walory przyrodnicze oraz liczne atrakcje już wieki temu doceniali książęta i prezydenci. Obecnie to miejsce wybierane najczęściej przez rodziny z dziećmi, a także przez narciarzy, którzy mogą szusować po pięknie ośnieżonych stokach. Na tych, którzy nie przepadają za sportami zimowymi czekają kuligi, które wiodą przez okoliczne lasy oraz najdłuższa w Polsce sankostrada. Warto także w wolnej chwili odwiedzić Muzeum Nikifora, zwiedzić drewniane wille z XIX wieku oraz napić się drinka w pijalni wód.

krynica - Atrakcje w Polsce, które musisz odwiedzić zimą

Kudowa Zdrój

To niewielka miejscowość górska znajdująca się nieopodal granicy czeskiej. Kryje w sobie mnóstwo niesamowitych miejsc, jak Błędne Skały. Ponadto znajdziemy tam liczne szlaki, można nawet zrobić sobie spacer do Czech. Tuż za granicą znajduje się niesamowite skalne miasto – Adrspach. Powinno znaleźć się na liście każdego zimowego poszukiwacza przygód.

Zajrzyj na naszego facebooka!

Szczyrk

Z kolei wszyscy amatorzy śnieżnego szaleństwa powinni wybrać się do Szczyrku. Nie tylko przez znakomite warunki narciarskie, ale także z uwagi na niezwykle rozbudowaną bazę noclegową oraz szkółki narciarskie, które umożliwiają naukę dla początkujących. To miejsce wprost stworzone do zimowych wypraw. Jednak osobom, które wolą unikać sportów zimowych, radzimy obrać inny kierunek.

szczyrk - Atrakcje w Polsce, które musisz odwiedzić zimą

Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko-Częstochowska to kolejne miejsce, gdzie zimą szlaki pustoszeją już późną jesienią. A przecież nic nie wygląda tak urokliwie, jak skuta lodem Maczuga Herkulesa czy Pieskowa Skała, a także oszronione drzewa. Jeżeli, masz ochotę oglądać zimę w jej naturalnej, pięknej okazałości właśnie ten region powinieneś wybrać. Przyroda jest tutaj hipnotyzująca.

Puszcza Białowieska

Najstarszy las w Europie znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO rokrocznie przyciąga ponad 40 tys. turystów. A to dlatego, że w Puszczy Białowieskiej znajdziemy wszystkie prastare gatunki flory – najstarsze drzewa liczą tu przeszło 130 lat! Co więcej żyje tu wiele rzadko spotykanych gatunków zwierząt. Zobaczyć tu można m.in. największe dzikie stado żubrów, wilki czy rysie. Zimą łatwiej wytropić je niż w innych porach roku.

zubr - Atrakcje w Polsce, które musisz odwiedzić zimą

Tatry

Choć, jak każdy wie, Tatry zimą są niezwykle niebezpieczne, to jednak znajdziemy tam także szlaki dla laików. A każdy choć raz w życiu powinien odbyć orzeźwiający spacer nad Morskie Oko, do którego prowadzi droga asfaltowa. Jeśli trafimy tam podczas bardzo niskiej temperatury będziemy mogli podziwiać niezwykle grubą warstwę lodu, którą pokryte będzie jezioro.

Szklarska Poręba

Góry Izerskie kryją w sobie nie tak bardzo popularną, jednak niezwykle urokliwą miejscowość – Szklarską Porębę. Jest ona uznawana za jeden z najpiękniejszych kurortów górskich w całym kraju. Dookoła rozpościerają się widoki na góry, co więcej znajdziemy tam dwa cudowne wodospady. To wszystko dopełnia mikroklimat wprost stworzony do górskich wycieczek pieszych, trekkingu czy nart biegowych. Warto także dotrzeć na punkt widokowy – Złoty Widok, skąd zobaczyć można panoramę Karkonoszy.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to idealne miejsce dla narciarzy, snowboardzistów a także dla osób spragnionych iście śnieżnych widoków. Miejscowość oferuje cudowni prezentujące się ośnieżone góry, a także baseny termalne. Ponadto funkcjonuje tu wiele szkółek narciarskich. Niektórzy nazywają ją nawet stolicą sportów zimowych.
Cudze chwalicie, swego nie znacie… W naszym kraju nie brakuje znakomitych, zimowych kurortów turystycznych. Wśród nich znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy białego szaleństwa, pasjonaci górskich spacerów, jak również osoby, które poszukują niezapomnianych widoków.

bialka 1024x682 - Atrakcje w Polsce, które musisz odwiedzić zimą

Zastanawiasz się co robić w górach bez nart? Sprawdź nasze propozycje i dowiedz się gdzie jechać i co robić!

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.

1 Comment

Podróżniczka

Zimowe krajobrazy podziwiane z okna pociagu, zawsze robia wrażenie i pozwalaja poczuć magię tej pory roku. Podróż warto zaplanować spokojnie i najlepiej z własnego, ciepłego fotela. Taka możliwość daje serwis europodroze.pl

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *