Gdzie warto pojechać zimą? Niebanalne górskie propozycje.

Jeśli zastanawiasz się, jakie kierunki podróży obrać podczas tegorocznych wyjazdów i wypoczynku w górach, przygotowaliśmy kilka niebanalnych propozycji. W tych miejscach zdecydowanie zaznasz relaksu!

Weekend, urlop bądź ferie w górach warto zaplanować wcześniej z uwagi na wysokie zainteresowanie tymi destynacjami w zimowym okresie. Zastanawiasz się, na jaki masyw górski postawić? Która miejscowość posiada najkorzystniejsze oferty i kameralny klimat? Przedstawiamy propozycje na wyjazd dla fanów górskich, niebanalnych destynacji.

Góry Izerskie

Jeśli szaleństwo na stokach jest Twoim priorytetem, rekomendujemy abyś odwiedził Góry Izerskie. Masyw jest nazywany biegunem zimna, śnieg na tamtejszych halach jest niemalże długowieczny, a unikalny mikroklimat sprawia, że na Hali Izerskiej nawet latem zdarzają się przymrozki. Góry Izerskie, leżące w Sudetach Zachodnich na pograniczu Polski i Czech oferują wiele tras dla narciarzy biegowych, o łącznej długości ponad 100 km! Jakuszyce są uznawane za najlepszą bazę wypadową dla narciarzy biegowych. Jeśli natomiast preferujesz narciarstwo zjazdowe, zwróć uwagę na ośrodek SkiArena w Szklarskiej Porębie. Odwiedzając ten masyw górski, masz również okazję zobaczyć nieprzeciętny Izerski Park Ciemnego Nieba. To prekursorski projekt zarówno w Polsce i w Czechach, a zarazem pierwszy transgraniczny park ciemnego nieba na świecie. Ideą miejsca jest zachowanie naturalnych obszarów, wolnych od sztucznego światła budynków, latarni, co umożliwia obserwację nieba. Jeśli podziwianie gwiazd na zimowych górskich stokach brzmi dla Ciebie zachęcająco, musisz odwiedzić Góry Izerskie tej zimy.

photo 1463780324318 d1a8ddc05a11 1 1024x683 - Gdzie warto pojechać zimą? Niebanalne górskie propozycje.
Izerski Park Ciemnego Nieba to prekursorski projekt i unikatowe miejsce.

Góry Świętokrzyskie

To kolejna nieoczywista propozycja na zimowy wyjazd w góry. Masyw Gór Świętokrzyskich prezentuje się naprawdę zjawiskowo usłany drobną pokrywą śniegu, odsłaniając swe gołoborza. Góry Świętokrzyskie jako jedne z najstarszych w Europie, nie należą do najwyższych masywów. Ten aspekt zdecydowanie może sprzyjać górskim wędrówkom zimą. Góry Świętokrzyskie są znacznie bardziej kameralne w zimowym okresie, a szata śniegu sprawia, że wędrując nawet znanym Ci szlakiem, poczujesz się oczarowany. W tym okresie muszą odwiedzić je również wszyscy, którzy marzą o zdobyciu Korony Gór Polskich zimą. Święta Katarzyna to miejscowość, którą rekomendujemy jako bazę wypadową. Jej lokalizacja dzieli Cię o godzinę spaceru na szczyt Łysicy. Góry Świętokrzyskie to bogate geologicznie tereny, czego obrazem jest np. Jaskinia Raj. W tutejszych kamieniołomach i wyrobiskach można znaleźć interesujące okazy minerałów i skamieniałości, a także zachowane w skałach szczątki organizmów. Góry Świętokrzyskie oferują również zabytki architektoniczne i ślady bogatej historii – stare zamczyska, pomniki, muzea i obiekty sakralne. Spotkasz je na górskich szlakach, ale także w uroczych niewielkich miasteczkach. Z pewnością nie będziesz się nudzić!

photo 1521656825672 07952add9be4 1 1024x682 - Gdzie warto pojechać zimą? Niebanalne górskie propozycje.
Góry Świętokrzyskie to idealne miejsce na piesze zimowe wędrówki.

Spisz

Jeśli nie słyszałeś jeszcze o Spiszu, musisz nadrobić zaległości! To niewielka kraina geograficzna ulokowana pomiędzy Podhalem a Pieninami. Miejscowości takie jak Jurgów, czy Czarna Góra leżą na jego obszarze. Znaczna część Spisza leży na Słowacji – te rejony również polecamy zobaczyć. Malowniczo położone wsie, cisza, spokój, psie zaprzęgi – w ten sposób rysuje się krajobraz Spisza. Możesz odwiedzić Łapszankę z malowniczą kapliczką i zapierającym dech w piersiach widokiem na Tatry, czy urokliwe kościółki w Krempachach, Frydmanie, Trybszu. Warto odbyć również spacer grzbietem Grandeusa, między Łapszami a Dursztynem. Zobaczysz wówczas panoramę na wszystkie strony świata, podziwiając Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę. Spisz to ostoja spokoju, która w zimowej szacie zachwyca jeszcze bardziej. Jeśli masz ochotę na zimowy relaks w kameralnym, niebanalnym miejscu, gdzie nie spotkasz wielu turystów na szlakach, Spisz to miejsce dla Ciebie.

DSC 0820a big 1 1 - Gdzie warto pojechać zimą? Niebanalne górskie propozycje.
Spisz to kompleks malowniczych miejscowości na pograniczu Polski i Słowacji.

Zainspirowany? Wybierz destynację idealną dla Ciebie i ciesz się zimowym krajobrazem w magnetyzujących miejscach.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook