W góry bez nart – co robić, gdzie jechać?

Zimowe wyjazdy w góry cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród osób, które uwielbiają szaleć na nartach czy snowboardzie. Jednak górskie miasteczka kryją w sobie mnóstwo atrakcji. Poniżej podpowiadamy co robić na zimowym wyjeździe, jeśli nie szusować po stokach.

Przejażdżka kolejami linowymi

Nie tylko narciarze korzystają z kolejek linowych. Przejażdżka nimi to niepowtarzalna okazja do podziwiania niesamowitych widoków. Szczególnie warto skorzystać z tych w Zakopanem lub Krynicy Zdrój. Stolicy Tatr nie można opuścić bez wjechania na szczyt Gubałówki czy Kasprowego Wierchu. Z wagoników z panoramicznymi szybami rozpościerają się piękne tatrzańskie krajobrazy. Z kolei na Jaworzynie Krynickiej już sam przejazd najnowocześniejszą w Polsce koleją gondolową robi wrażenie. W Krynicy warto także wjechać kolejką na Górę Parkową. Na jej szczycie znajduje się kawiarnia i ślizgawki.

Kuligi

Niemal w każdej górskiej miejscowości znajdziemy ofertę kuligu. To atrakcja doskonale wszystkim znana, jednak rokrocznie tak samo ekscytująca. Oprawa, jak z filmu oraz dopełnienie podróży wieczornym ogniskiem zawsze wprowadzają wszystkich w zimowy nastrój. No i oczywiście obowiązkowy punkt kuligu, czyli góralska muzyka i przyśpiewki. Całość gwarantuje niezapomnianą zabawę.

horse 97344 960 720 - W góry bez nart - co robić, gdzie jechać?

Snowtubing

Nart czy snowboardu można się obawiać, jednak snowtubingu powinien spróbować każdy. Co to takiego? Najprościej mówiąc to po prostu jazda na oponach po specjalnie wyznaczonym do tego torze śnieżnym. Miejsca do uprawiania tego nowatorskiego sportu znajdziemy w Karpaczu i w okolicach Śnieżki, a także w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej, Szczyrku i Wiśle.

Wędrówki na rakietach śnieżnych

Kolejną ciekawą aktywnością zimową są wyprawy z użyciem rakiet śnieżnych, których obsługa nie wymaga szczególnej nauki. Z nimi żadna droga nam nie straszna, wędrować można nawet po głębokim śniegu bez zapadania się w niego. Rakiety pomagają równomiernie rozłożyć ciężar ciała na większej powierzchni. Szczególnie przydatne są, gdy wybieramy się w podroż po Karkonoszach czy Górach Izerskich. Wiele ofert tego typu aktywności znajdziemy w Szklarskiej Porębie.

Zajrzyj na naszego facebooka!

Biegówki

Jeżeli nie szusowanie po stokach to może chociaż narty biegowe? To niesamowite doświadczenie, dlatego warto przełamać się i spróbować swoich sił, zwłaszcza, że to o wiele prostszy sport niż tradycyjne narty zjazdowe. Najlepsze trasy znajdziemy we wspomnianej wcześniej Szklarskiej Porębie na słynnej Polanie Jakuszyckiej. Czekają tam także wyspecjalizowani instruktorzy, którzy pomogą dobrać sprzęt i wszystko wytłumaczą krok po kroku.

Chwila zapomnienia w basenach termalnych

Na tych, których aktywne formy spędzania czasu wolnego nie przekonują czekają baseny wykorzystujące źródła ciepłych wód. Największą popularnością cieszą się Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, gdzie oprócz basenów geotermalnych można korzystać z saunarium i spa. Podobne obiekty znajdziemy również w Bukowinie i w Zakopanem. W tym ostatnim czeka ponad 166 metrowa zjeżdżalnia oraz zewnętrzny basen geotermalny dostępny również zimą.

Wycieczki szlakami górskimi

W Karpaczu znajdziemy mnóstwo rozmaitych szlaków turystycznych po Karkonoszach, po których można chodzić pieszo lub jeździć na nartach skiturowych. Są to głównie łagodne, dobrze oznakowane szlaki dla każdego. Co więcej po drodze można ogrzać się i zregenerować siły w licznych schroniskach. Najbardziej lubianym przez turystów miejscem jest Samotnia mieszcząca się nad malowniczym Małym Stawem. W Karpaczu warto także zobaczyć jedyną w Polsce skandynawską Świątynię Wang, skąd rozpoczyna się wiele szlaków.
Łatwe tereny do spacerowania znajdziemy również w Bukowinie Tatrzańskiej. Po drodze podziwiać można zapierające dech w piersiach widoki na Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę. Co więcej tylko tu spotkać się można z jeszcze żywym góralskim folklorem.

winter 985431 960 720 - W góry bez nart - co robić, gdzie jechać?

Jeśli z dziećmi, to tylko do Bałtowa

Bałtów to nieduża miejscowość na Kielecczyźnie, która także zimą może pochwalić się licznymi atrakcjami, zwłaszcza dla dzieci. Znajdziemy tu Park Jurajski ze ścieżką edukacyjną, muzeum, zwierzyńcem oraz możliwością jazdy konnej. Najmłodsi zdobywcy przygód właśnie tutaj poznają wszelkie tajemnice dinozaurów oraz zobaczą niepowtarzalną ekspozycję. W tej niepozornej miejscowości znajdziemy także kino z trójwymiarowym obrazem, park rozrywki i ścieżki dydaktyczne, prowadzące malowniczymi i ciekawymi terenami.
Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że zimą góry powinien odwiedzić każdy, nawet jeśli nie jest miłośnikiem sportów zimowych. Nigdzie nie znajdziemy takich widoków oraz niepowtarzalnej atmosfery o tej porze roku.

Szukasz więcej pomysłów? Zobacz co robić, żeby nie nudzić się w ferie zimowe!

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook