Jedziesz do Poronina? Zobacz jakie czekają Cię atrakcje

Kilka kilometrów przed zimową stolicą Tatr znajduje się malownicza, spokojna miejscowość – Poronin. Przebiegające w pobliżu szlaki turystyczne i rowerowe przyciągają turystów w okresie letnim, zaś w zimie Poronin kusi kilkoma krótkimi wyciągami narciarskimi oraz dobrą komunikacją z większymi ośrodkami narciarskimi. 

Idealna baza wypadowa

Poronin jest małą wsią położoną na uboczu, w okolicy większych ośrodków turystycznych takich jak Zakopane, Białka Tatrzańska czy Małe Ciche. Jest to idealne miejsce na klimatyczny pobyt w górach, ze względu na bogatą ofertę noclegową.

Góralski folklor

W Poroninie nadal widoczny i żywy jest góralski folklor – corocznie 188510 153 bialy pokoje goscinne kornelia 300x200 - Jedziesz do Poronina? Zobacz jakie czekają Cię atrakcjeorganizowane Poroniańskie Lato w lipcu na terenie Gminnego Ośrodka Kultury promuje podhalańską kulturę. Oprócz występów zespołów pieśni i tańca, podczas Poroniańskiego Lata przypominane są sylwetki zasłużonych Podhalan oraz promowane książki lokalnych pisarzy. Kolejnym wydarzeniem podtrzymującym góralski folklor są kierowane szczególnie do dzieci Poroniańskie Śpasy. Podczas imprezy na scenie Ośrodka Kultury prezentują się dziecięce zespoły folklorystyczne, pokazy mody, przedstawienia oraz konkursy.

Oscypkowy Szlak

Poronin, jako jedno z wielu miasteczek w Małopolsce, leży na Oscypkowym Szlaku, który jak łatwo się domyślić, tematycznie skupia się wokół tego popularnego serka. Dawniej oscypki były używane jako rozliczenie między mieszkańcami za wykonaną pracę. Dziś oscypek, który zagościł na europejskich stołach, promowany jest w bacówkach usytuowanych na halach, gdzie prowadzący ją góral opowiada o procesie wyrobu, historii regionu i swojego rodu.

Ulubiony wybór turystów

Wszystkim turystom spragnionym informacji pomocą służy Gminne Centrum Informacji i Promocji, które działa w budynku Gminnego Ośrodka Kultury tzw. “Wańkówki” przy ul. Piłsudskiego 2. Na miejscu dostępna jest również informacja oraz foldery obiektów noclegowych ze wszystkich sołectw gminy Poronin. Malowniczy widok na Tatry, bliskość miasta Zakopane, bogata baza kwater i ośrodków wypoczynkowych oraz umiarkowane ceny noclegów sprawiają, że Poronin cieszy się dużą popularnością wśród turystów.

Sprawdź również: noclegi Poronin

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!