Najlepsze pomysły na ferie zimowe w Polsce

Co można robić w kraju w wolne, zimowe dni? Propozycji jest wiele, zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych amatorów dobrej zabawy. Na dzieci czekają liczne możliwości wyjazdów na zimowiska. Często są to obozy tematyczne, na których poza nauką jazdy na nartach, nasze pociechy poznają sztuki walki, języki obce lub tajniki rysunku.

Zajęcia tematyczne

Ci, którzy zostają w miastach również będą mieli szeroki wybór zajęć. Najmłodszych możemy zapisać na półkolonie, organizowane przez szkoły, domy kultury, a także miejsca związane ze sportem i kulturą. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach tematycznych i kursach np. jazdy na łyżwach.

Mali Krakowianie mają możliwość udziału w warsztatach, odbywających się w pracowni witrażu lub w zajęciach z tworzenia gier komputerowych. Łodzianie mogą spędzić wolne dni w Aquaparku Fala, gdzie będą doskonalić swoje umiejętności nie tylko w pływaniu, ale także udzielaniu pierwszej pomocy. Fani kina odnajdą się na warsztatach w Muzeum Animacji SE-MA-FOR, natomiast młodzi aktorzy spróbują swoich sił na deskach Teatru Pinokio. Wiele atrakcji oferuje także łódzkie Experymentarium czy warszawskie Centrum Nauki Kopernik.

Zorganizowany wyjazd

Nie mniej atrakcji czeka na studentów, którzy dni wolne od nauki mogą spędzić na wyjeździe zorganizowanym zarówno przez tradycyjne biuro podróży, czy organizacje zrzeszające młodych ludzi na uczelniach. Największą popularnością cieszy się aktywny wypoczynek w górach, oczywiście w przystępnej cenie.

Biura podróży pamiętają także o rodzinach, które nie chcą rezygnować z czasu dla dwojga. Wśród ofert można znaleźć takie, które zapewniają zajęcia dla dzieci i opiekę nad nimi, co z pozwala połączyć pobyt z najbliższymi z odpoczynkiem dla rodziców.

W gronie zwolenników południowej części kraju największą popularność zyskują: Jaworzynka Krynicka w Beskidzie Sądeckim, Szczyrk, Szklarska Poręba, Białka Tatrzańska. Od wielu lat honorowe miejsce wśród wymienianych najczęściej miejscowości zajmuje Zakopane.

Nie brakuje także amatorów wypraw w rejony nadmorskie. Kołobrzeg, Międzyzdroje oraz Trójmiasto również w miesiącach zimowych mają grupę stałych turystów. Cisza, ośnieżone plaże i nasycone jodem powietrze kuszą spragnionych prawdziwego relaksu.

Nocne wycieczki miejskie

Na tych, którzy nie potrafią się obyć bez intensywnego miejskiego życia, czeka wiele wydarzeń w różnych rejonach kraju. Kina, teatry i muzea cieszą się w tym okresie szczególnym powodzeniem. Nie brakuje także ofert nocnych wycieczek lub wypraw tematycznych, w których zdecydowany prym wiedzie stolica.

Ferie sąsiedzkie

Ci, którym obowiązki zawodowe nie pozwalają wyjechać, a finanse lub wiek dzieci stanowią przeszkodę w wysłaniu ich na zimowisko, mogą zorganizować ferie sąsiedzkie. W wielu krajach praktykowana jest tego rodzaju pomoc. Każde z rodziców bierze 2 wolne dni i zapewnia w tym czasie zajęcia dla swoich pociech oraz ich koleżanek i kolegów z sąsiedztwa. Jeśli pięć rodzin zastosuje taki system podczas ferii, dzieci będą miały fachową opiekę i możliwość zabawy w gronie przyjaciół. Dodatkowo wzmocnią się relacje sąsiedzkie, a domowy budżet nie ucierpi. Sprawdź co zrobić, żeby ferie zimowe były bezpieczne!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł:

1 Comment

KOGIS

OBÓZ KRYMINALNY DLA MŁODZIEŻY W TATRACH
PROMOCJA MIKOŁAJKOWA
Rozwiąż z nami zagadki kryminalne i znajdź odpowiednie ślady, by wytropić przestępców. Ten obóz to wstęp do kariery detektywa, negocjatora, policjanta lub tajnego agenta. Gotowi?

KOGIS PORTSL TURYSTYKI DZIECIĘCEJ
KOGIS.PL
DOSTĘPNE TERMINY
27.01.2019 – 02.02.2019
10.02.2019 – 16.02.2019
17.02.2019 – 23.02.2019

Śpiesz się liczba miejsc jest ograniczona!
Niezapomniane zimowisko – tylko z KOGIS

Comments are closed.