Bałtyk zimą – wybierz się w rejs po Morzu Bałtyckim!

Wyjazd nad morze kojarzy nam się zazwyczaj z rozgrzanymi plażami pełnymi turystów, błękitnym niebem i orzeźwiającą bryzą morską. Wyobrażamy sobie statki w porcie, turystów jedzących gofry i dzieci budujące zamki z piasków. Ale czy równie łatwo odtworzymy w głowie widok ośnieżonych plaż, spokojnej wody i łódź pływającą gdzieś w oddali? Taki obrazek o wiele trudniej sobie wyobrazić, bo o morzu zazwyczaj mówi się w okresie wakacyjnym.

Szarość jest najpiękniejsza

Jest jednak spore grono osób, które nad na morze wybierają się zimą, i to niekoniecznie po to by spacerować – głównie po to, aby popływać.Przeszukując Internet można trafić na oferty zimowych rejsów po Bałtyku. Co zachęca do pływania zimą? Ci, którzy lubują się w tego typu atrakcjach, jednogłośnie podkreślają, że nigdzie indziej jak właśnie na zimowym morzu, szarość jest najpiękniejsza. Właśnie ta ograniczona do kilku zaledwie kolorów paleta barw, potrafi wprowadzić w wyjątkowy wzniosły nastrój.

Wyprawa w głąb siebie

Rejsy z reguły trwają kilka dni, i jak podkreślają żeglarze, są to wyjątkowe dni w ich życiu. Niektórzy twierdzą, że taka wyprawa na zimowe morze, jest tak naprawdę wyprawą w głąb samego siebie.

Człowiek, który od kilku dni przebywa na otwartej toni wodnej w pewnej chwili zatraca poczucie czasu, czasami zatraca się nawet poczucie dnia i nocy. Niekiedy bywa groźnie, bo jak mówią znawcy, Bałtyk jest morzem pełnym sprzeczności. Nagłe sztormy mogą spowodować tragedię, jednak prawdziwy żeglarz jest nieustraszony. Nie groźne mu zimno, wiatr i wilgoć.

Żeglowanie może przynieść naprawdę wiele satysfakcji, zwłaszcza jeśli rejsy planowane są na styczeń, luty lub marzec. Często okupione są ciężką pracą, do której nie każdy jest zdolny, jednak dla tych wszystkich przeżyć, naprawdę warto spróbować!

 

Jeżeli obawiasz się mrozu panującego na morzu i wolisz kąpiel w ciepłej wodzie koniecznie odwiedź baseny termalne!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *