Trójmiasto i najciekawsze atrakcje dla dzieci

Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Nadmorskie położenie i bogata oferta turystyczna sprawiają, że co roku urlop spędzają tam tysiące rodzin z dziećmi. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na wakacyjne wojaże, polecamy rozważyć Trójmiasto, gdzie atrakcje dla dzieci znajdziecie na każdym kroku!

Atrakcje dla dzieci w Gdańsku

Średniowieczna starówka i cenne zabytki sprawiają, że Gdańsk to prawdziwa perełka Trójmiasta. Prawdziwą furorę wśród rodzin z dziećmi robią jednak świetnie przygotowane interaktywne wystawy. Przykładowo, tuż przy słynnym Żurawiu znajdziecie Ośrodek Kultury Morskiej. Dzieci będą miały niemałą frajdę sterując zdalnie modelem statku, bądź odbywając wirtualną wycieczkę w morskie głębiny za pomocą batyskafu. W niezwykłą podróż dookoła świata wybierzecie się odwiedzając Centrum Hevelianum. Zobaczycie jak powstaje burza piaskowa, jak wygląda zorza polarna, a także dowiecie się z czego zbudowane są Himalaje. Sportowych emocji dostarczy wizyta na Stadionie Energa Arena Gdańsk. Oprócz samego zwiedzania obiektu, najmłodsi będą mogli wziąć udział w piłkarskiej rozgrzewce lub strzelić gola do prawdziwej bramki. Na terenie stadionu znajduje się też Fun Arena, czyli centrum rozrywki dla całej rodziny z torem wrotkarskim i gokartami. Ciekawą atrakcją dla dzieci będzie przejażdżka Kołem Widokowym AmberSky. To świetna okazja, aby zobaczyć panoramę Gdańska w pełnej krasie!

ship 2485828 960 720 - Trójmiasto i najciekawsze atrakcje dla dzieci

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci w Gdańsku

Atrakcje dla dzieci w Gdyni

Nieodłącznym atrybutem Gdyni jest najstarszy polski niszczyciel ORP “Błyskawica”, który pełni funkcję muzeum. Warto zajrzeć do jego wnętrza podczas spaceru po Skwerze Kościuszki i przywitać się z marynarzami pilnującymi wejścia. Będąc w Gdyni nie wypada nie odwiedzić Akwarium Gdyńskiego. Można tam przenieść się do świata niezwykłych podwodnych stworzeń, więc jest to nie lada gratka dla małych poszukiwaczy przygód. Będąc w klimacie przygód, Kolibki Adventure Park to atrakcja dla dzieci w Trójmieście, gdzie cała rodzina spędzi miło czas. Na specjalnie wydzielonym terenie umieszczono park linowy, tory do jeżdżenia quadami, ściankę wspinaczkową, a nawet strzelnicę.

gdynia 999859 960 720 - Trójmiasto i najciekawsze atrakcje dla dzieci

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci w Gdyni

Atrakcje dla dzieci w Sopocie

W Sopocie koniecznie trzeba przejść się na spacer po sopockim molo. Stamtąd można tramwajem wodnym dostać się aż na Hel, więc jest to ciekawa propozycja na całodniową rodzinną wycieczkę. Ulica Bohaterów Monte Cassino to najsłynniejszy deptak w Trójmieście. Dzieciom na pewno spodoba się Krzywy Domek, który swoim oryginalnym stylem nawiązuje do bajkowych obiektów. Najstarszy zabytek Sopotu, czyli Grodzisko to dowód na to, że Muzeum Archeologiczne też może być niezwykłą atrakcją dla dzieci. Z odkrytej tam osady z VIII wieku stworzono skansen i można tam zobaczyć starodawną zabudowę. Polecamy wybrać się do Sopotu w czasie organizowanego co roku Festynu Archeologiczno-Historycznego. To niezwykła okazja, aby wziąć udział w warsztatach strzelania z łuku czy też zobaczyć barwne historyczne inscenizacje.

architecture 3263347 960 720 - Trójmiasto i najciekawsze atrakcje dla dzieci

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci w Sopocie

Planujecie urlop nad morzem z dziećmi? Sprawdźcie też, jakie atrakcje dla dzieci znajdziecie w Niechorzu!

Opublikowano:

Autor:

Pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej stawiała w hotelarstwie. Nieustannie poszerza wiedzę w zakresie marketingu internetowego i copywritingu. W wolnych chwilach pakuje plecak i szuka natchnienia na górskich szlakach.


Oceń artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!