Niechorze – atrakcje dla dzieci i nie tylko

Jeśli chcecie spędzić przyjemny urlop z dziećmi nad Bałtykiem, to Niechorze będzie strzałem w dziesiątkę. Jest to niewielka miejscowość, w której zazwyczaj nie ma takich tłumów, jak w Łebie czy Kołobrzegu. Mimo to nie będziecie się nudzić, bo jest tam sporo ciekawych miejsc na rodzinne wycieczki. Sprawdźcie, jakie atrakcje dla dzieci znajdziecie w Niechorzu!

Latarnie morskie w Niechorzu

W przerwie od plażowania, polecamy wybrać się na spacer do najbardziej znanej latarni morskiej w Niechorzu. Latarnia znajduje się na klifie, więc warto wspiąć się na taras widokowy i stamtąd podziwiać całe wybrzeże. Jakby ktoś czuł jednak niedosyt, powinien wybrać się do Parku Miniatur Latarni Morskich. Można tam obejrzeć wszystkie polskie latarnie morskie, które zostały pomniejszone i odtworzone z niezwykłą dbałością o szczegóły. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, więc przy okazji zapoznacie się z historią każdej budowli.

lighthouse 1308767 960 720 - Niechorze - atrakcje dla dzieci i nie tylko

Niechorze atrakcje dla dzieci – Park miniatur latarni morskich

Motylarnia w Niechorzu

Muzea zazwyczaj nie są rozpatrywane, jako ciekawe atrakcje dla dzieci – Niechorze jednak zaskakuje. Motylarnia to miejsce, w którym można zobaczyć mnóstwo gatunków barwnych motyli z całego świata. W budynku jest specjalny mikroklimat, więc owady mają tam idealne warunki do życia i latają swobodnie po całym pomieszczeniu. Często się zdarza, że przysiadają na ramieniu i można wtedy przyjrzeć się pięknym wzorom na motylich skrzydłach. Bliskie spotkanie z egzotycznym motylem zrobi wrażenie na niejednym małym podróżniku.

Muzeum Figur Woskowych w Niechorzu

Tuż przy latarni morskiej znajduje się kolejne niebanalne muzeum. Wizyta w Muzeum Figur Woskowych to fascynująca podróż po świecie wyobraźni. Spotkacie tam nie tylko postacie znane z bajek i filmów, ale również gwiazdy muzyki pokroju Lady Gagi, bądź znanych przywódców w tym samego Napoleona Bonaparte. Dodatkowo, muzeum przygotowało dla najmłodszych pokaz magicznych iluzji w 3D. Muzeum znajduje się w pobliżu motylarni oraz latarni morskiej, więc dobrym pomysłem jest rezerwacja noclegu w jednej z kwater w okolicy, aby mieć atrakcje dla dzieci na wyciągnięcie ręki.

Noc w wiatraku w Lędzinie

Będąc w Niechorzu na wakacjach, warto podjechać do Lędzina i zarezerwować nocleg dla całej rodziny… w zabytkowym holenderskim wiatraku. Lędzin znajduje się niecałe 2 kilometry od Niechorza, między Rewalem a jeziorem Liwia Łuża. Sam wiatrak to niezwykła budowla z XVIII wieku i od lat stanowi lokalną ciekawostkę przyciągając wielu turystów. Właściciele odrestaurowali wiatrak i zaaranżowali w nim klimatyczne pokoje gościnne. Tuż obok powstała także kawiarenka, więc można zrelaksować się przy dobrej kawie i cieście. Malownicza okolica to wymarzone miejsce dla poszukujących spokoju. Jesteśmy pewni, że dzieci będą wspominać nocleg w takim wiatraku przez wiele lat!

mill 208571 960 720 - Niechorze - atrakcje dla dzieci i nie tylko

Niechorze atrakcje dla dzieci – nocleg w wiatraku

Jak widać, wybierając na wakacje Niechorze atrakcje dla dzieci będziecie mieli na wyciągnięcie ręki. Polecamy także sprawdzić, jakie atrakcje dla dzieci oferuje Władysławowo. Gwarantujemy, że nad polskim morzem na pewno nie będziecie się nudzić!


Opublikowano:

Autor:

Pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej stawiała w hotelarstwie. Nieustannie poszerza wiedzę w zakresie marketingu internetowego i copywritingu. W wolnych chwilach pakuje plecak i szuka natchnienia na górskich szlakach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook