Szlakiem polskich plaż – zachodnie wybrzeże

Wiele osób planując wakacje bierze pod uwagę wyjazd nad morze, jednak kiedy pomyśli o tłumach, jakie czyhają na plażach zmieniają kierunek wyjazdu. Nie koniecznie trzeba rezygnować z nadmorskich planów wyjazdowych. W Polsce jest mnóstwo pięknych, zadbanych, a mniej obleganych plaż. Dziś zabierzemy Was na spacer zachodnim wybrzeżem.

MIĘDZYWODZIE

miedzywodzie - Szlakiem polskich plaż - zachodnie wybrzeże

http://tcee.pl/wp-content/uploads/2015/03/1_MORZE.jpg

Ogromnym atutem Międzywodzia jest już sam fakt, że miejscowość ta znajduje się na pięknej wyspie Wolin. Co więcej dysponuje rozbudowaną bazą wypoczynkową, rekreacyjną, a nawet rehabilitacyjną. Latem działa tu sezonowe kino, zaś plaża jest strzeżona przez Ratowników WOPR. Swobodnie można się kąpać w morzu lub wylegiwać się na słońcu na piaszczystej, szerokiej plaży, a ci, którzy będą mieli dość promieni słonecznych mogą odpocząć w kawiarni z tarasem widokowym znajdującej się na wydmie. Pomyślano również o najmłodszych wczasowiczach – dla nich wydzielone jest niewielkie, strzeżone kąpielisko z dmuchaną trampoliną

DZIWNÓW

4200140081 ff2d3614ef z - Szlakiem polskich plaż - zachodnie wybrzeże

https://flic.kr/p/7p9Pji

Dziwnów to kolejna miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem i portem morskim. Ciekawymi atrakcjami turystycznymi są most zwodzony nad Dziwną, widokowa promenada nadmorska wzdłuż Parku Zdrojowego oraz Aleja Gwiazd Sportu. Plaża jest czysta i oddzielona od miasta pasmem wydm, uroku dodają jej również wystające z wody falochrony, na których często siadają mewy. Na dzieci czekają: zjeżdżalnia wodna i dmuchane konstrukcje do skakania, dorośli zaś mogą przejechać się motorówką.

MRZEŻYNO

mrzezyno 966x500 - Szlakiem polskich plaż - zachodnie wybrzeże

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c7/Mrzezyno_Przystan_jachtowa_2007-08.jpg

Mniej popularne Mrzeżyno również posiada rozbudowaną bazę noclegową i turystyczną. Tutaj z pewnością znajdziemy spokój, gdyż nie jest to tak bardzo oblegana miejscowość. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi z szerokimi, piaszczystymi plażami oraz czystą wodą morską zachęcającą do kąpieli. Nie bez powodu plaża od lat jest laureatem Błękitnej Flagi. Na plaży znajdziemy także liczne przebieralnie i atrakcje, takie jak zjeżdżalnie czy trampoliny dmuchane.

GRZYBOWO

2419054798 3504b20c6c z - Szlakiem polskich plaż - zachodnie wybrzeże

https://flic.kr/p/4FLhHm

Kołobrzeg znają wszyscy, nie każdy jednak wie, że nieopodal znajduje się piękna. nadmorska miejscowość – Grzybowo z ogromnymi plażami, ciszą i spokojem oddalona od miejskiego zgiełku. Linia brzegowa tworzy piękną zatokę, dzięki czemu woda bywa tutaj cieplejsza. Turystów zadziwiają także torfowe skarpy wydmowe oraz wspaniały mikroklimat pozytywnie wpływający na drogi oddechowe.

UNIEŚCIE

7825385128 303863cab5 z - Szlakiem polskich plaż - zachodnie wybrzeże

https://flic.kr/p/cVv9nf

Jedna z najstarszych plaż w Polsce o długości 4 km i jedna z niewielu plaż dla nudystów w naszym kraju, otoczona wydmami z pięknymi lasami we wschodniej części. Miejscowość znajduje się tuż obok hucznego i często odwiedzanego Mielna. Krajobraz dodatkowo wzbogaca przystań rybacka z prywatnym molo.

SIANOŻĘTY

4814809176 8a2ebbb85e z - Szlakiem polskich plaż - zachodnie wybrzeże

https://flic.kr/p/8kta2j

Odległość około 200 metrów od  ośrodków wypoczynkowych do morza to nie jedyny atut Sianożętów. Mogą pochwalić się również niezwykle piaszczystą, szeroką plażą ze strzeżonym latem kąpieliskiem oraz trzema bezpiecznymi, oznakowanymi zejściami od ulicy do morza. W niedalekiej odległości znajduje się także większa miejscowość – Ustronie Morskie.

DĄBKI

4031895076 b348087bd4 z - Szlakiem polskich plaż - zachodnie wybrzeże

https://flic.kr/p/79hvWm

Dąbki poza mało zatłoczonymi i czystymi plażami mogą poszczycić się licznymi ośrodkami leczniczymi, w których leczy się m.in. choroby ortopedyczno-urazowe, reumatyczne, kardiologiczne i nadciśnienie, choroby dolnych i górnych dróg oddechowych oraz choroby endokrynologiczne. Plażę z miejscowością łączy pas niskich wydm, porośniętych głównie sosną zwyczajną i sosną czarną. Wzdłuż brzegu morskiego ciągnie się urocza promenada leśna. Od miejscowych rybaków można kupić świeżo złowione ryby.

W Polsce nie brakuje pięknych i mniej zatłoczonych miejsc. Którą plażę wybraliście dla siebie?

Opublikowano:

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *