Najważniejsze wydarzenia w czerwcu 2017

Czerwiec to miesiąc przepełniony licznymi wydarzeniami od festiwali muzycznych, przez teatralne, różnorodne biegi czy koncerty. Poniżej prezentujemy najciekawsze imprezy, na których warto być.

Śląskie smaki

Jak co roku w Katowicach odbędzie się Festiwal „Śląskie Smaki”, podczas którego rywalizować ze sobą będą kucharze szkół gastronomicznych, amatorzy i specjaliści śląskiej kuchni. Oprócz konkursu kulinarnego o „Złoty durszlak” i tytuł Eksperta “Śląskich Smaków”, czeka na Was również bogaty program artystyczny, którego zwieńczeniem będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Letni Festiwal Opery Krakowskiej

Podczas XX jubileuszowego Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej będzie można podziwiać najwybitniejsze dzieła od romantycznych oper Verdiego, przez wagnerowski dramat muzyczny, po najsłynniejsze opery Pucciniego. Wszystkie wydarzenia zainauguruje premiera “Tannhäuser” R. Wagnera w reżyserii Laco Adamika, pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka, która po raz pierwszy pojawi się na afiszu Opery Krakowskiej. Zaprezentowane zostaną również liczne balety. To wydarzenie umożliwiające dostrzeżenie różnorodności środków wyrazu gatunku, trwające cały miesiąc.

Festiwal Malta w Poznaniu

Z kolei Malta to nie tylko festiwal teatralny, ale również kulturalna wizytówka Poznania. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Europie, podczas którego prezentowane są spektakle teatru eksperymentalnego. Ponadto w imprezie uczestniczą muzycy rozrywkowi. grupy taneczne i teatralne oraz międzynarodowe grupy cyrkowe. Przybyli goście można skorzystać także z projekcji filmowych, wykładów i licznych warsztatów.

Scena Letnia

To kolejne wydarzenie, które obowiązkowo powinno znaleźć się na liście każdego miłośnika sztuki. Szereg imprez artystycznych, wystawy, koncerty, pokazy, koncentrujące się wokół twórczości wybitnych artystów to nie jedyne atrakcje jakie tam na Was czekają. Imprezę zainauguruje premiera „Komedii omyłek” Williama Szekspira w reżyserii Tadeusza Bradeckiego. Na Scenie Letniej zobaczycie również m.in. „Piosenka jest dobra na wszystko”, czy „Jeszcze bardziej zielona gęś”.

Orange Warsaw Festiwal

Na temat tego wydarzenia nie trzeba się chyba rozwlekać. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 2-3 czerwca w Warszawie. Wystąpią największe sławy światowej muzyki rozrywkowej, jak: Kings of Leon, Martin Garrix, Kodaline, Years and Years, Imagine Dragons, Justice czy Two Door Cinema Club. Bilety są już dostępne, a nocleg najlepiej rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Art. Naif Festiwal, Katowice

Kolejnym wydarzeniem wartym uwagi jest Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej „Art Naif Festiwal” w Katowicach. To największe w Europie wydarzenie poświęcone tej dziedzinie, które rozpoczyna się w połowie czerwca i trwa do połowy sierpnia. Obejmuje lizne wystawy, występy grup teatralnych i muzycznych oraz pokazy filmowe.

Zamojskie Lato Teatralne

Spektakle teatralne, prezentowane w naturalnej scenerii miejsc znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, stanowią atrakcję nie tylko dla mieszkańców Zamościa, ale również dla wszystkich przybyłych turystów. Wydarzenie rokrocznie przyciąga wiele grup teatralnych z całego kraju. Głównym atrakcją towarzyszą warsztaty dla młodzieży, konkursy, spotkania wokalne, wystawy fotograficzno-plastyczne, spotkania z twórcami teatru i wiele więcej. Widzowie mają również możliwość wzięcia udziału w plebiscycie na najlepszy spektakl. Wybrany teatr jest nagradzany „Buławą Hetmańską” i rozpoczyna kolejną edycję festiwalu.

Festiwal Kultury Żydowskiej

W dniach 24 czerwca – 2 lipca odbędzie się Festiwal Kultury Żydowskiej, podczas którego zaprezentowane zostaną koncerty żydowskiej muzyki ludowej, klasycznej i klezmerskiej, wykłady, wystawy, spektakle, warsztaty oraz projekcje filmowe. Wydarzenia będą miały miejsce na krakowskim Kazimierzu. Jest jednym z najważniejszych, polskich festiwali kulturowych

Open’er Festiwal

Kolejny niezwykle popularny, polski festiwal, który z roku na rok staje się coraz bardziej rozmaity. Tegoroczna edycja odbędzie się tradycyjnie na lotniku Gdynia-Kosakowo w dniach 28 czerwca – 1 lipca. Wystąpią takie sławy jak: Radiohead, James Blake, Solange, Rae Sremmund, Royal Blood, Foo Fighters, G-Eazy, Jimmy Eat World, The Kills, The Weeknd, Prophets Of Rage, Mac Miller, Brodka, Moderat, The Dumplings, Dua Lipa, George Ezra czy Taco Hemingway. Warto zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem, gdyż tuż przed festiwalem miejsca noclegowe będą mocno ograniczone, zwłaszcza, jeżeli poszukujemy czegoś w pobliżu.

Czerwiec jest również przepełniony regionalnymi wydarzeniami na zamkach, biegami czy mniejszym imprezami kulturalnymi. Dobór zależy już od indywidualnych preferencji. Warto jednak odwiedzić choć jedno z wyżej wymienionych wydarzeń.

Opublikowano:

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *