Planowanie wyjazdów, a zagrożenie epidemiczne

Aktualna sytuacja z pewnością pokrzyżowała plany osobom planującym wypoczynek poza domem. Wiele osób zadaje sobie pytanie – co z wakacjami i w jakim terminie wybrać się na urlop? Podpowiadamy zatem co robić.

Naszym priorytetem jest zdrowie i dobre samopoczucie osób wypoczywających. 


Jako serwis, z którego każdego dnia korzysta tysiące użytkowników, planując swoje wyjazdy, Noclegowo® na bieżąco monitoruje wpływ koronawirusa (COVID-19) zarówno na podróżujących, jak i całą branże turystyczną. 
Sytuacja zmienia się dynamicznie, co stwarza atmosferę niepewności, dlatego myśląc o wyjeździe, sugerujemy zastosowanie się do poniższych zaleceń.

1. Wypoczywaj bliżej domu.

Granice aktualnie są zamknięte, co wyklucza dalekie wyjazdy zagraniczne. To okazja by lepiej poznać piękne zakątki naszego kraju i czuć się przy tym bezpieczniej. Obyśmy byli zdrowi, ale trzeba mieć na uwadze, że koszty hospitalizacji poza granicami kraju, są bardzo wysokie i mogą nawet przewyższyć sumę wykupionego ubezpieczenia turystycznego.

2. Odłóż w czasie swoje plany wyjazdowe.

Podczas zagrożenia epidemicznego warto ograniczyć podróżowanie i zadbać nie tylko o bezpieczeństwo swoje, ale także innych osób. Wybór miejsc zakwaterowania może być ograniczony, ze względu na zawieszenie działalności niektórych obiektów. Jeśli planujesz wypoczynek, rozważ przesunięcie go na późniejszy termin, gdy sytuacja się ustabilizuje.

3. Zwróć uwagę na możliwości anulacji.

Zespół Noclegowo® zachęca współpracujące obiekty do większej wyrozumiałości i stosowania elastycznych zasad anulowania rezerwacji, przez wzgląd na aktualne okoliczności. Jeżeli tylko to możliwe, nie rezygnuj całkowicie ze swoich planów wyjazdowych, a zamiast tego zmień termin pobytu.

Zachęcamy do monitorowania bieżących informacji

Kiedy minie zagrożenie, z pewnością każdemu przyda się wypoczynek. Niezależnie jednak od tego, czy jesteś w domu, czy w podróży, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca przestrzeganie zasad higieny w celu ochrony przed infekcją, często myjąc ręce i zachowując dystans między sobą a każdym, kto kaszle lub kicha. A gdy zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy, powinieneś szybko zasięgnąć porad lekarza.

Informacje podawane przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny dostępne są na stronie:  https://www.gov.pl/web/koronawirus

Jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami. Nasz dział obsługi działa nieprzerwanie i jest do Twojej dyspozycji.

Bądź zdrowy i bezpieczny.
Załoga Noclegowo® 

Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.


Oceń artykuł: