6 niezawodnych sposobów na nudę w czasie ferii zimowych!

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie zajęcia zaproponować swoim dzieciom, aby ferie zimowe nie były nudne? Kiedy dzieci nie chodzą do szkoły, warto mieć w zanadrzu kilka propozycji, które pomogą zamienić zimową nudę i zachęcić dziecko do aktywnego spędzania czasu wolnego. Poniżej znajdziecie kilka możliwości, które Wasze dzieci na pewno pokochają!

Rodzinny wypad

Ferie to idealny czas, żeby wybrać się z dzieckiem na wycieczkę do zoo, muzeum lub jakąś wystawę, która nie tylko pozwoli Wam spędzić dzień razem, ale będzie miała charakter edukacyjny. Jeżeli wolicie wybrać się na wycieczkę o charakterze bardziej rozrywkowym, świetną propozycją będzie wypad do aquaparku, kina czy na kręgle. Zobacz, 

Wspólne gotowanie

Dzieci w każdym wieku kochają pomagać w kuchni – możesz zaproponować im zabawę w kucharza, zamieniając codzienne obowiązki w czystą zabawę! Dzieci uwielbiają mieszać, wałkować czy lepić, a co najważniejsze – chętniej zjadają potrawy, które same mogły po części przygotować. W internecie znajdziesz pełno inspiracji na przygotowanie śniadania, obiadu, deseru czy kolacji z dzieckiem!

Zwiedzanie miasta

Wykorzystaj ferie zimowe do zwiedzenia miasta, w którym mieszkacie. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają się w czasie przerwy w szkole, a z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla waszej rodziny. Oprócz wydarzeń organizowanych przez miasto, specjalne spotkania dla dzieci z pewnością organizują muzea, biblioteki czy centra handlowe. Jeżeli w waszym mieście spadł śnieg, znajdźcie jakąś górkę i pozjeżdżajcie na sankach – dzieci to uwielbiają!

Wyjazd na weekend

Jeżeli wasz rodzinny budżet na to pozwala – wybierzcie się w podróż na weekend lub na tydzień. Możecie wybrać się do ośrodka wypoczynkowego niedaleko miejscowości, w której mieszkacie lub wybrać bardziej popularne kierunki turystyczne – góry lub morze. Nie zapomnijcie sprawdzić czy w okolicy miejsca, w którym chcecie się zatrzymać, są planowane jakieś ciekawe atrakcje dla dzieci.

Wieczór w pidżamach

Spędź z dziećmi długie zimowe wieczory w niecodzienny sposób. Zorganizuj wieczór w pidżamach – rozstaw namioty z koców i poduszek i przygotujcie coś smacznego na kolację. Możecie pograć razem w gry planszowe albo obejrzeć jakąś bajkę. Tego typu zajęcia w czasie ferii zimowych pozostaną w pamięci waszych dzieci i zawsze będą mile wspominane.

Robótki ręczne

Dobrym sposobem na zabawę dla dzieci są również domowe prace ręczne. Przygotujcie wspólnie materiały takie jak papier, flamastry, farby, długopisy, brokat, cekiny, papier toaletowy, bibuła, piórka, klej i wszystko co przyjdzie wam jeszcze do głowy. Pozwól dzieciom na inicjatywę i zobacz co podyktuje im wyobraźnia. 

Najważniejsza podczas przerwy zimowej jest dobra zabawa i brak nudy, ale pamiętać należy przede wszystkim, aby były to bezpieczne ferie zimowe. Jeśli spełnimy te trzy warunki będzie to  z pewnością niezapomniany czas. Sprawdź koniecznie gdzie spędzić udane ferie zimowe

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

1 Comment

Anna_Ski

Rodzinny wypad na ferie zimowe to jest to! Dlatego najlepiej w tym czasie sprawdza nam się wyjazd z dziećmi na narty. Każdy znajdzie coś dla siebie, firma, która organizuje tego rodzaju wyjazdy zapewnia moc atrakcji: nauka jazdy na nartach, ognisko, gry planszowe.Już nie możemy się doczekać!

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *