Gdzie spędzić udane ferie zimowe?

Kiedy dzieci zaczynają się właśnie dostosowywać do szkolnej rutyny, nadchodzą długo oczekiwane przez nie dwutygodniowe ferie zimowe. Ferie zimowe trwają zazwyczaj dwa tygodnie, ale w przypadku studentów ta przerwa może być dłuższa z uwagi na trwającą sesję zimową połączoną z kilkunastoma dniami wolnymi od szkoły. Warto sprawdzić wcześniej terminy ferii zimowych, aby dobrze zaplanować przerwę zimową. Jak to zrobić, aby nie żałować, że był to zmarnowany czas?

Ucieczka od zimy

Możesz wybrać się z dziećmi na wycieczkę do kraju, w którym przywita was słoneczna pogoda. Zastanów się na wycieczką gdzieś, gdzie można pływać, opalać się i cieszyć z upalnej pogody. Wycieczki do cieplejszego klimatu z pewnością będą przyjemne dla osób w każdym wieku.

Szaleństwo na śniegu

Weź udział w zimowych aktywnościach i postaw na śnieżne szaleństwo. Narciarstwo, zabawa na śniegu, jazda na łyżwach,a nawet lepienie bałwana to idealny pomysł na zimowe dni. Dzieci mogą towarzyszyć rodzicom i nauczyć się jeździć na łyżwach czy też nartach. Wszyscy możecie wspólnie zagrać w hokeja na lodzie lub strącanie dużych sopli lodu śnieżkami.

Kursy i kształcące zajęcia

Zapisz dzieci na specjalne zajęcia organizowane podczas ferii. Wiele szkół oferuje programy zajęć dla dzieci w czasie zimowej przerwy. Mogą to być tygodniowe obozy sportowe lub jednodniowe zajęcia takie jak koncerty czy spektakle teatralne.

Spotkanie ze znajomymi

Spotkaj się z przyjaciółmi. Zaplanowanie przyjęcia z przyjaciółmi, z którymi nie widzisz się regularnie w trakcie roku szkolnego może być świetnym pomysłem. Młodszym pociechom rodzice mogą zorganizować spotkania z innymi rówieśnikami, aby mogły spędzić czas na wspólnej zabawie z nimi.

Praca na ferie

Jeśli potrzebujesz trochę pieniędzy to dobrym pomysłem może być praca na ferie zimowe. W ferie można złapać pracę w kurortach wypoczynkowych, hotelach, pensjonatach i restauracjach w górskich miejscowościach. Warto wziąć pod uwagę ten sposób spędzania ferii, ponieważ na chętnych czeka atrakcyjne wynagrodzenie.
Jest wiele innych pomysłów na spędzenie ferii zimowych. Wszystko zależy od twojego nastawienia, inicjatywy i kreatywności. Wybierz się do muzeum, na pieszą wędrówkę z przyjacielem, na maraton filmowy w miejscowym kinie. Nie odkładaj dobrej zabawy na jutro i sprawdź jak się nie nudzić w ferie zimowe!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *