Jak spędzić zimowy weekend? Najlepsze pomysły!

Zima zachęca do wyjazdów, ale oczywiście nie każdy ma czas, ochotę lub pieniądze na wycieczkę do Zakopanego. Nie można jednak pozwolić, aby z tak błahych powodów opanowała nas nuda! Ferie zimowe można spędzić ciekawie i aktywnie także w domu, a oto kilka pomysłów na spędzanie czasu wolnego.

Łyżwy

Przede wszystkim najlepszym pomysłem na spędzenie zimowego weekendu jest spędzanie czasu w towarzystwie! Czas spędzony w domu z najbliższymi znajomymi jest czasem lepszą  i ciekawszą opcją niż samotny wyjazd. Kiedy już spotkamy się z grupą przyjaciół, możemy zorganizować wypad na łyżwy. Nawet jeśli nie umiemy jeździć, na pewno znajdzie się jeszcze jedna osoba, która nie opanowała tej sztuki. Nie jest to droga rozrywka – w okolicy lodowisk zazwyczaj znajdziemy wypożyczalnie sprzętu.

Wypad do innego miasta

Można też odwiedzić inne miasto, choćby Warszawę. Kiedy wszyscy wyjeżdżają na narty, duże miasta stają się puste, a przecież na co dzień znajdziemy w nich wiele atrakcji, zabytków, muzeów. Taki wypad nie uszczupli znacząco naszego portfela, zwłaszcza, gdy dzielimy koszty pomiędzy wszystkich uczestników, a wejścia do wielu miejsc są tańsze dla zorganizowanych grup.

Zimowy spacer

Możemy także wybrać się na zimowy spacer. Parki i lasy, choćbyśmy je znali doskonale, zimą nabierają nowego uroku, więc ferie są doskonałą okazją do poznawania ich na nowo. Wszyscy fani fotografii na pewno zrobią wiele wspaniałych zdjęć, a ci bez aparatu po prostu zakodują w pamięci te piękne widoki. Podczas takiego spaceru ze znajomymi można także przypomnieć sobie dzieciństwo — ulepić bałwana, zbudować lodową fortecę, porzucać śnieżkami. Kto powiedział, że tylko dzieci mogą się dobrze bawić?

Wycieczka na skuterach śnieżnych

Innym ciekawym, choć dużo droższym pomysłem, jest wycieczka na skuterach śnieżnych. W wielu miastach w Polsce znajdziemy wypożyczalnie takiego sprzętu, a nawet organizowane wycieczki. Koszty mogą jednak dochodzić do 300 zł za godzinę zabawy, jednak jest to mimo wszystko atrakcja godna uwagi.

Jak widać weekend spędzony aktywnie na różne sposoby ze znajomymi, może okazać się o wiele ciekawszy niż kilka dni na nartach w górach.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *