Co odwiedzić w lubuskim? – najpiękniejsze zakątki

Województwo lubuskie to piękne widoki, nieodkryte miejsca i niepowtarzalny klimat. Sprawdź, gdzie najlepiej się udać!

Żary to piękne miasto o bogatej historii w województwie lubuskim. Początki tego miasta zapisane w kronice sięgają do 1007 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się jego pierwotna nazwa – Zara. Będąc w Żarach możemy podziwiać piękny Stary Rynek z zachowanymi kolorowymi kamienicami. Klimatyczne uliczki w tym miejscu są naprawdę zadbane i zachęcają nie tylko turystów do spacerowania.

Będąc w Żarach warto odwiedzić jego zabytki, gdyż mimo zniszczeń wojennych niektóre z nich zachowały się naprawdę dobrze. Należy do nich między innymi kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Obwarowania miejskie częściowo odrestaurowane naprawdę robią wrażenie i nadają miastu oryginalny klimat. To miasto to świetny wybór dla osób, które mają ochotę na wypoczynek w niewielkim mieście, ale o bogatej historii.

fountain 218173 1280 - Co odwiedzić w lubuskim? - najpiękniejsze zakątki

Radzyń to mała, klimatyczna wieś położona nad Jeziorem Sławskim. Można tutaj odpocząć nad jeziorem na łonie natury z dala od miejskiego zgiełku. To klimatyczne miejsce wydaje się być „mini” miastem, gdzie można dobrze zjeść, wybrać się na spacer i jednocześnie pobyć wśród ludzi. Dobra wiadomość dla osób, które lubią spokój – w Radzyniu nie ma miejsca na wielu turystów, więc tłumów i zgiełku tutaj na pewno nie spotkamy!

Dla kogo to miejsce jest świetnym wyborem? Dla osób, które lubią klimatyczne noclegi wśród ciszy i spokoju, np. w lesie oraz dla osób, które nie lubią ośrodków noclegowych aż tak na uboczu – w małym centrum Radzynia również znajdziemy takie miejsca. Wypoczynek tutaj to gwarancja pobytu wśród natury, relaksu nad jeziorem i naładowania się pozytywną energią!

Długie to mała, niepozorna wieś między Jeziorami Długie i Lipie. Jest to miejsce gdzie odpoczniesz od miasta, hałasu i codzienności. Duża plaża nad jeziorem zachęca do relaksu nad wodą nie tylko podczas słonecznych dni. To miejsce ma swój własny klimat – spacery wśród zieleni, wylegiwanie się na plaży czy kolacje w restauracjach z pysznym jedzeniem – to wszystko czeka na Ciebie w jednym miejscu! Można tutaj naprawdę się zrelaksować, przekonaj się na własnej skórze!

Co ciekawe, od niedawna odbywa się tutaj Disco Długie Festival – najbardziej roztańczone wydarzenie roku w tej okolicy! Już po południu na plaży zaczynają sie pierwsze koncerty, konkursy, turnieje i inne atrakcje. Kto nie ma ochoty na imprezę na plaży o zachodzie słońca, a nawet do samego rana?!

countryside 2175353 1920 - Co odwiedzić w lubuskim? - najpiękniejsze zakątki

Wypoczynek w Sławie to idealny wybór dla osób, które lubią miasta nad jeziorem o charakterze wypoczynkowym. Co sprawia, że Sława jest naprawdę wyjątkowa? W jednej części znajdziemy plażę, pole namiotowe oraz ośrodki turystyczne. To tutaj odpoczniemy na łonie natury, pooddychamy świeżym powietrzem i będziemy cieszyć się słońcem w otoczeniu ciszy. Duża ilość zieleni naprawdę cieszy oczy, zwłaszcza, że widok bujnych koron drzew nad jeziorem jest naprawdę piękny i przyjemny!

W drugiej części miasta możemy podziwiać klimatyczne uliczki i budynki rynku miasta. Dla osób lubiących zwiedzać – w Sławie znajduje się piękny barokowy pałac z 1735 roku, park miejski, pomniki przyrody oraz kościoły. Jest to naprawdę idealne miejsce – łączy w sobie klimat wsi i miasta, więc nie trzeba wybierać pomiędzy!

view 2069253 1280 - Co odwiedzić w lubuskim? - najpiękniejsze zakątki

Łagówek to mała wieś w województwie lubuskim, która znajduje się na Jeziorem Ciecz, o charakterystycznym podłużnym kształcie. Jezioro otoczone jest zielonymi terenami należącymi do Łagowskiego Parku Narodowego oraz Rezerwatu Przyrody Nad Jeziorem Trześniowskim. Wieś jest w samym środku pojezierza lubuskiego, dzięki czemu możemy tutaj podziwiać piękne wzniesienia porośnięte roślinnością. Widoki są naprawdę piękne, a klimat tego miejsca potrafi zrelaksować i zregenerować nawet najbardziej zmęczone osoby. Będąc w Łagówku warto udać się do pobliskiej miejscowości Łagów, znajdującej się między Jeziorami Ciecz i Łagowskim. To piękna i duża wieś, gdzie panuje mikroklimat. Jest on od dawna uznawany za bardzo korzystny dla zdrowia. Jest tutaj zwiększona liczba opadów, mniejsza amplituda roczna temperatury i łagodne wiatry. Dodatkowo dzięki dużej ilości roślin panuje tutaj idealna jonizacja i wilgotność powietrza.

IMG 0405 - Co odwiedzić w lubuskim? - najpiękniejsze zakątki
Lubisz nietypowe miejsca? Odkryj Mazury i ich 8 skarbów.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.


Oceń artykuł: