Górskie skarby, czyli jakie miejsca koniecznie musisz odwiedzić!

Już nie raz udowodniliśmy, że w Polsce pięknych miejsc nie brakuje. Robimy więc to po raz kolejny. Tym razem jest to zestawienie bardziej znanych miejscowości oraz takich, o których istnieniu mogłeś nie mieć pojęcia. Zachęcamy do przeczytania!

Bukowina Tatrzańska
Leży ona na wschód od Zakopanego i blisko granicy ze Słowacją. Na Bukowinie Tatrzańskiej znajdziemy zapierające dech w piersiach widoki na Polskie Tatry. Jest świetnym miejscem dla osób, które uwielbiają jeździć na nartach. Jest tutaj aż 30 wyciągów narciarskich i 10 kolei. Są trasy o zróżnicowanych poziomach trudności oraz istnieje możliwość nauki, dzięki czemu nadają się dla każdego. Znajduje się tu też Dom Ludowy będący centrum kulturalnym Bukowiny Tatrzańskiej.

bukowina - Górskie skarby, czyli jakie miejsca koniecznie musisz odwiedzić!

Murzasichle
Wioska ta leży na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, tuż obok Zakopanego. To piękne widoki oraz spokój i cisza. Jednak gdy zabraknie komuś rozrywki, dzięki bliskiej odległości od Zakopanego nie musi szukać jej zbyt daleko. Zimą możemy udać się tutaj na kulig, pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. To idealna miejscowość dla tych, którzy chcą odpocząć w prawdziwym góralskim klimacie.

murzasichle 111 - Górskie skarby, czyli jakie miejsca koniecznie musisz odwiedzić!

Kościelisko
Znajduje się bardzo blisko Tatrzańskiego Parku Narodowego, dzięki czemu jest doskonałą bazą wypadową. Istnieje wiele tras, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Są trudniejsze oraz takie, z których nie będzie miał problemu nawet górski amator. Z Kościeliska rozciąga się piękny widok na Tatry Zachodnie. W samym Kościelisku jest jeden wyciąg narciarski, ale tuż obok znajdują się miejscowości, gdzie jest ich znacznie więcej.

koscielisko - Górskie skarby, czyli jakie miejsca koniecznie musisz odwiedzić!

Istebna
Leży ona w województwie śląskim na południowym krańcu Beskidu Śląskiego. Rozciągają się tutaj piękne krajobrazy oraz nadal żywa i bogata jest kultura góralska, dzięki czemu Istebna jest wyjątkowym miejscem. Ma też zabytkową architekturę. Dodatkowo znajdziemy tu wyciągi narciarskie. Jeżeli chcemy poczuć prawdziwy góralski klimat i do tego aktywnie spędzić czas, to warto wybrać się właśnie tutaj.

5b7a6598e3154 o - Górskie skarby, czyli jakie miejsca koniecznie musisz odwiedzić!

Iwonicz – Zdrój
Położony jest w województwie podkarpackim w dolinie Iwonickiego Potoku. Iwonicz – Zdrój to jedno z najstarszych Polskich uzdrowisk. Naturalnie leczy się tutaj minerałami i borowiną, głównie choroby reumatyczne, układu trawiennego i oddechowego oraz narządy ruchu. Pobyt tutaj sprawdzi się równie dobrze dla starszych osób oraz tych, którzy wolą aktywnie wypocząć, ponieważ znajdziemy tutaj stok narciarski.

iwonicz 1024x683 - Górskie skarby, czyli jakie miejsca koniecznie musisz odwiedzić!

Solec – Zdrój
Mieści się w województwie świętokrzyskim. Jest to spokojna miejscowość i podobnie jak Iwonicz – Zdrój, uzdrowiskowa. Tutaj leczy się głównie choroby układu ruchu, skóry i alergie. Znajdziemy tutaj nowoczesne baseny mineralne Solec Zdrój, które mają największe stężenie na świecie oraz Park Zdrojowy.

5b4873f7d8e3a o,size,1088x550,opt,w,q,71,h,061630 - Górskie skarby, czyli jakie miejsca koniecznie musisz odwiedzić!

To co, których miejsc na południu Polski jeszcze nie odwiedziłeś? 
Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *