Górskie skarby, czyli jakie miejsca koniecznie musisz odwiedzić!

Już nie raz udowodniliśmy, że w Polsce pięknych miejsc nie brakuje. Robimy więc to po raz kolejny. Tym razem jest to zestawienie bardziej znanych miejscowości oraz takich, o których istnieniu mogłeś nie mieć pojęcia. Zachęcamy do przeczytania!

Bukowina Tatrzańska
Leży ona na wschód od Zakopanego i blisko granicy ze Słowacją. Na Bukowinie Tatrzańskiej znajdziemy zapierające dech w piersiach widoki na Polskie Tatry. Jest świetnym miejscem dla osób, które uwielbiają jeździć na nartach. Jest tutaj aż 30 wyciągów narciarskich i 10 kolei. Są trasy o zróżnicowanych poziomach trudności oraz istnieje możliwość nauki, dzięki czemu nadają się dla każdego. Znajduje się tu też Dom Ludowy będący centrum kulturalnym Bukowiny Tatrzańskiej.

Murzasichle
Wioska ta leży na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, tuż obok Zakopanego. To piękne widoki oraz spokój i cisza. Jednak gdy zabraknie komuś rozrywki, dzięki bliskiej odległości od Zakopanego nie musi szukać jej zbyt daleko. Zimą możemy udać się tutaj na kulig, pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. To idealna miejscowość dla tych, którzy chcą odpocząć w prawdziwym góralskim klimacie.

Znalezione obrazy dla zapytania murzasichle

Kościelisko
Znajduje się bardzo blisko Tatrzańskiego Parku Narodowego, dzięki czemu jest doskonałą bazą wypadową. Istnieje wiele tras, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Są trudniejsze oraz takie, z których nie będzie miał problemu nawet górski amator. Z Kościeliska rozciąga się piękny widok na Tatry Zachodnie. W samym Kościelisku jest jeden wyciąg narciarski, ale tuż obok znajdują się miejscowości, gdzie jest ich znacznie więcej.

Podobny obraz

Istebna
Leży ona w województwie śląskim na południowym krańcu Beskidu Śląskiego. Rozciągają się tutaj piękne krajobrazy oraz nadal żywa i bogata jest kultura góralska, dzięki czemu Istebna jest wyjątkowym miejscem. Ma też zabytkową architekturę. Dodatkowo znajdziemy tu wyciągi narciarskie. Jeżeli chcemy poczuć prawdziwy góralski klimat i do tego aktywnie spędzić czas, to warto wybrać się właśnie tutaj.

Znalezione obrazy dla zapytania istebna

Iwonicz – Zdrój
Położony jest w województwie podkarpackim w dolinie Iwonickiego Potoku. Iwonicz – Zdrój to jedno z najstarszych Polskich uzdrowisk. Naturalnie leczy się tutaj minerałami i borowiną, głównie choroby reumatyczne, układu trawiennego i oddechowego oraz narządy ruchu. Pobyt tutaj sprawdzi się równie dobrze dla starszych osób oraz tych, którzy wolą aktywnie wypocząć, ponieważ znajdziemy tutaj stok narciarski.

Solec – Zdrój
Mieści się w województwie świętokrzyskim. Jest to spokojna miejscowość i podobnie jak Iwonicz – Zdrój, uzdrowiskowa. Tutaj leczy się głównie choroby układu ruchu, skóry i alergie. Znajdziemy tutaj nowoczesne baseny mineralne Solec Zdrój, które mają największe stężenie na świecie oraz Park Zdrojowy.

Znalezione obrazy dla zapytania solec zdrój

To co, których miejsc na południu Polski jeszcze nie odwiedziłeś? 
Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *