Olsztyn, Ełk i Frombork – czyli magiczna podróż po Warmii!

Z pewnością każdy z Was zgodzi się, że Warmia to wyjątkowe miejsce. Wspaniałe krajobrazy tysiąca jezior robią wrażenie. Zobaczcie, na co warto zwrócić uwagę, będąc w tych miejscu. 

Olsztyn 
To miasto to niezwykła stolica województwa warmińsko – mazurskiego. Otoczona zielenią oraz licznymi jeziorami (jest ich aż 11!) Płynie tutaj także rzeka Łyna, tworząca z dopływem Wadągiem piękne przełomy. Oprócz jezior znajdziemy tutaj starówkę z ciekawą architekturą, zabytki takie jak znany wszystkim zamek kapituły oraz Wysoką Bramę. W Olsztynie znajduje się również najpopularniejsze planetarium! Te wszystkie jego atuty sprawiają, że jest doskonałym miejscem wypadowym. Blisko niego znajdują mniejsze miejscowości, równie urokliwe jak Olsztyn, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na dłuższy i pełen wycieczek wyjazd.

b92086d33382091c52a9443796ba - Olsztyn, Ełk i Frombork - czyli magiczna podróż po Warmii!

Frombork 
Chyba każdemu Frombork kojarzy się z Mikołajem Kopernikiem. Nic dziwnego! Znajdziemy tutaj wiele zabytków czy atrakcji związanych właśnie z jego działalnością. Najpiękniejszym miejscem we Fromborku jest Wzgórze Katedralne. Oprócz tego, odwiedzimy też Muzeum wspomnianego wcześniej Mikołaja Kopernika czy Wieżę Radziejowskiego. Jeżeli lubicie muzykę organową to warto odwiedzić Frombork latem, bo to właśnie wtedy odbywa się jej festiwal. Możecie tutaj przepłynąć się statkiem po Zalewie Wiślanym, wykąpać się w nim lub poopalać na miejskiej plaży. 

Ełk 
To największy ośrodek turystyczny na Mazurach. Z każdej strony oblewany jest przez liczne jeziora. Warto wspomnieć, że Ełk leży w centrum Zielonych Płuc Polski, ale to także jeden z najcenniejszych ekosystemów w Europie. Znajdziemy tu tez wiele zabytków jak Zamek w Ełku, będący wcześniej więzieniem, Wieże Ciśnień czy Most Zamkowy na Jeziorze Ełckim. Wzdłuż tego jeziora ciągnie się długa promenada, dzięki czemu spacery będą jeszcze przyjemniejsze. Możemy udać się też na wycieczkę koleją wąskotorową.  

4AlktkpTURBXy8yNmUzZjA4MjNlZWE1NDAwMDNjMTFmNjYyNTFlMzY3Mi5qcGeSlQMAGc0DhM0B pMFzQMUzQG8 - Olsztyn, Ełk i Frombork - czyli magiczna podróż po Warmii!

Te trzy miejsca to takie, w których o nudę z pewnością nie będzie trudno. Jeżeli jednak wolicie bardziej zaciszne wsi i miejscowości to koniecznie zobaczcie co jeszcze czeka Was na Warmi! 
Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.


Oceń artykuł: