Miejsca na wakacje dla młodych w Polsce


Co prawda, cały lipiec już za nami, lecz wciąż pozostało jeszcze sporo do końca wakacji, zwłaszcza w przypadku studentów. Nie można więc stracić takiej okazji i nie odwiedzić któregoś z mniej lub bardziej popularnych punktów turystycznych. W Polsce pełno jest ciekawych miejsc, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu, i z pewnością trudno się zdecydować, które z nich wybrać. Postanowiliśmy ułatwić Wam trochę zadanie i przedstawić kilka najlepszych kierunków na wakacje dla młodych.

JAKIE MIASTA DLA MŁODYCH


Pierwszym z nich jest… Kraków. Nie chodzi nam natomiast o te oczywiste miejsca, lecz o te zdecydowanie mniej znane. Na kawę skoczyć można bowiem do ukrytego za księgarnią klubu “Albo” lub do magicznego wręcz Meho Cafe, którego największą zaletą jest przepiękny ogród. Kiedy zgłodniejecie, możecie udać się do restauracji na dachu Akademii
Muzycznej lub do Alcatraz, czyli lokalu stylizowanego na więzienie. W nocy natomiast przy Hali Targowej stać będzie niebieska Nyska, w której zakupicie kultowe już kiełbaski.
Jeśli chodzi o atrakcje, obowiązkowo zaliczyć trzeba Lost Souls Alley, jeden z najlepszych polskich domów strachu, oraz GOjump, największy park trampolin w Małopolsce.
Miłośnicy sztuki z pewnością zachwyceni będą wystawami w MOCAKu lub w Bunkrze Sztuki, a dla tych, którzy wolą nieco więcej adrenaliny, idealny będzie skok na bungee bądź zwiedzanie ruin Twierdzy Kraków.
W pobliżu Krakowa znajduje się także Ojców, malownicza wieś położona na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Znajdziecie tam słynną Maczugę Herkulesa, zamki oraz ogromną liczbę jaskiń. Równie piękna jest Lanckorona, czyli tak zwane miasto aniołów. Co roku odbywa się tam specjalny festiwal z masą koncertów i warsztatów, a przy dobrej
widoczności można podziwiać stamtąd Beskidy. Całkiem niedaleko Krakowa leży również Energylandia, a na super imprezy bądź na dodatkowe zwiedzanie można przejechać się do Katowic.

53d9c6f753 features home - Miejsca na wakacje dla młodych w Polsce
MOCAK w Krakowie

Kolejnym punktem jest jakże piękne miasto, jakim jest Wrocław, który obserwować można z góry, a dokładniej rzecz biorąc — ze Sky Tower. Dużym zainteresowaniem cieszy się także tamtejsze zoo oraz chętnie odwiedzane przez młodzież Muzeum Neonów. Większość
osób z pewnością zachwyci spacer po ogrodzie botanicznym lub po wspaniałym ogrodzie japońskim. Nieco droższą, lecz zdecydowanie wartą uwagi atrakcją jest Hydropolis, czyli centrum edukacyjne poświęcone wodzie. Wartą uwagi atrakcją jest również infinity room Reflexia, czyli pokój w całości zbudowany z luster, który, jakby tego było mało, znajduje się w zabytkowym budynku dworca świebodzkiego. Dla graczy natomiast ciekawym motywem może być MagicVR, czyli miejsce, w którym możemy zagrać ze znajomymi w gry komputerowe z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości.

IMPREZY DLA MŁODYCH

T9mktkpTURBXy81OWIwMzQyY2M0MGZiMGNkNjI0OThlZjE0NTRlZTgwZC5qcGeRlQMAYM0PBs0Icw - Miejsca na wakacje dla młodych w Polsce
Półwysep Helski

Młodzi ludzie zdecydowanie uwielbiają imprezować, dlatego też grzechem byłoby nie wspomnieć o nadmorskich miejscowościach, takich jak: Mielno, Władysławowo czy kultowy Sopot. W temacie pierwszej wymienionej miejscowości warto wspomnieć, że 13 sierpnia odbędzie się Stand-up z jednymi z najpopularniejszych polskich komików: Antonim Syrkiem-Dąbrowskim oraz Piotrkiem Szumowskim. Będąc natomiast we Władysławowie wielkim błędem byłoby nie zahaczyć o klub Czarny Koń, który reklamuje miejscowość mianem “polskiej Ibizy“. Sopotu zaś zdecydowanie nie trzeba nikomu przedstawiać, bo to miejscowość najbardziej rozpoznawalna. Będąc w nim jednak prócz odbycia posiedzenia w topowych klubów, takie jak “Sfinks 700 ” czy “Spatif “, warto również przejść się po najdłuższym molo w Europie mającym 512 metrów, zobaczyć Krzwy Domek czy przejść się po urokliwym i pięknym deptaku. Dla zwolenników bardziej odciętych od świata miejsc polecamy natomiast zahaczyć o Hel – miasto na samym końcu Półwyspu Helskiego, które z pewnością może posłużyć jako wypad ze znajomymi na pustkowie w celach bardziej imprezowych na własny styl, jak i wybranie się z drugą połówką na wyciszający i relaksujący wyjazd.

Opublikowano:

Autor:


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *